Pko ve diaformin kullanımı

Clarkkent

Bir kedi annesi...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2017
3.516
5.894
29
Arkadaşlar pkoluyum. Diaformin diye kandaki şekeri düşüren bir ilaç kullanıyorum doktor tavsiyesi ile. Pko kandaki şekerin yükselmesiyle iyice azan bir sendrom. Bu ilaç hem şekeri düşürüyor hem de kilo vermeye yardımcı oluyor. Aynı zamanda bu ay rahim filmi çekileceğim. Tüm tuşlara aynı anda basıp bölümü geçmeye çalışıyorum.

Böyle bir ilaç ile hamile kalan pkolu var mı? Sizler nasıl bir tedavi ile hamile kaldınız. Fikirlerinizi merak ediyorum.

Arkadaşlar pkoluyum. Diaformin diye kandaki şekeri düşüren bir ilaç kullanıyorum doktor tavsiyesi ile. Pko kandaki şekerin yükselmesiyle iyice azan bir sendrom. Bu ilaç hem şekeri düşürüyor hem de kilo vermeye yardımcı oluyor. Aynı zamanda bu ay rahim filmi çekileceğim. Tüm tuşlara aynı anda basıp bölümü geçmeye çalışıyorum.

Böyle bir ilaç ile hamile kalan pkolu var mı? Sizler nasıl bir tedavi ile hamile kaldınız. Fikirlerinizi merak ediyorum.

Kimse cevap vermemiş ben vereyim 😁 ben de pcosluyum. Tüp bebek tedavisi gördük 7 embriyomuz var. Hoca transfere kadar kilo vereceksin dedi synjardy verdi. 6,5 kilo verdim. Ama ilaç vücuttaki şekeri idrar yoluyla atıyormuş bu sebeple idrarımda 4 pozitif şeker çıktı. Ben synjardynin bu şekil bi etkisi olduğunu bilmiyordum. İlacı kullanırken diyet de yapmanı öneririm. Ben haftada 2 gün yürüyüş yapabiliyorum buna rağmen kilo verdim 1 ay gibi bi sürede. Hoca 5 kilo ver dedi ama ben verebildiğim kadar verip gidicem. Uzattım ama şuraya bağlayacağım pcos zaten fazla kilo sebebiyle daha da sıkıntıya sokan bi hastalık kilo verirsen bu sıkıntı kalkar eğer eşinde de sorun yoksa hamile kalabilirsin. Sevgiler 🌸

Bi de bi şey daha yazayım. İlaç vücuttaki şekeri idrar yoluyla attığı için idrar yolu enfeksiyonu yapıyor. Ben antibiyotik kullanıyorum şuan 🥲

Bi de bi şey daha yazayım. İlaç vücuttaki şekeri idrar yoluyla attığı için idrar yolu enfeksiyonu yapıyor. Ben antibiyotik kullanıyorum şuan 🥲
Hiç bilgim yoktu. Dikkat edeceğim. En azından çamaşırları falan ütülemek faydalı olur belki.

X