Gebeliğe Hazırlık Pko,femara,çatlatma iğnesi ve sonuç pozitif :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
daha önce bende iki kere iğne olduğumda hiç boyle bir belirti yaşamamıştım. O zamanda otrivelle vurulmuştum. Hayırlısı olsun hepimiz için insallah :)
Bunu öğrenmem iyi oldu valla ben de acaba çatlamadı mı diye düşünüp duruyordum. Amiiin inşallah artık bekleyip görecez

maşallah, hayırlısıyla sağlıkla kucağınıza almak nasip olsunben de 2.5 senelik evliyim hiç korunmadım ama hiç olmadı. geçen ay klomen+ovitrelle sonuc negatif bu ay femara başladık biz de bakalım pazartesi yumurtalar yeteri kadar büyüdüyse ovitrelle tekrar. negatif gördükten sonraki 1-2 gün çok ağır geliyor omuzlarıma. ama böyle okuyunca umudum da hep yeşeriyor. zaten bahane arıyor yeşermeye

Öncelikle hayırlı olsun sağlıcakla kucağınıza alırsınız inşallahSizinle aynı durumu yaşıyorum bana da yardımcı olursanız çok sevinirim hangi doktora gittiniz bilgi verirmisiniz?

Merhaba ben de ovitrelle catlatma ignesi oldum çarşamba günü sabahı . Perşembe aksam kasıklarım agrı oldu sancım falan boyle bi yirmi dakika-yarim saat sürmüştür sonra geçti. Değerlendirdim o anı . Zaten doktorun da söylediği saatlerdi..cok üzülüyorum neden olmuyor diye sizin de uzun zaman olmuş hic korundunuz mu? Umarim bu ay yüzlerimiz güler

Merhabalar evlendiğimden beri hiç korunmadım. Bir kere doğum kontrol hapı içmişliğim bile yok bende cok üzülüyorum çok kafama takıyorum ama kısmet işte bu ay yine bir umut bekliyorum inancımı kaybedip kaybetmemek arasında gidip geliyorum. Çatlatma iğnesinden sonra doktor bize saat vermedi hoş daha önce saatlide denemiştik. Pazartesi iğne oldum salı çarşamba perşembe değerlendirdik. Bu ayda olmaz ise doktor hsg filmi çektir tüplerine bakalım dedi Çok dua ediyorum tüm isteyenler için insallahh hepimizin tez zamanda yüzü güler

Ayni durumdayiz sizinle ben de bu ay hsg çektirmek ile femara kullanmak arasinda kararsizdim konustuk doktorumla ilk önce ilaci denedik yani ilk kez kullandim ben üzerine de catlatma ignesi verdi sonra da gün verdi progesteron testi vercekmisim bakalim beklemedeyiö aynen ben de bi an umutsuzum bi an umutluyum karisik duygu halim esime hissettirmiyorum ama cok kotu hissediyorum artik psikolojik olarakiyi olmadigimi düşünüyorum sürekki gelen bi ağlama hissi falan hayatta istedigim seyler olmuyo hayirli mi değil hakkimda bilmiyorum bi yol katedemşyorum yani niyeyse depresyona dogru gidiyorum artik

PROGESTERON testi yaptırmıştım daha önce hormon testide sıkıntı çıkmamıştı. Bende psiklojik olarak cok yorgunum.. ister istemez stres yapıyorum çok etkilediğini söylüyorlar.. hemde stresli bir otamda çalısıyorum pandemi vs hepsi bir arada.. HSG filminden aşırı korkuyorum sürekli acaba tüplerimdemi sıkıntı var düşüncesi Rabbim sonumuzu hayır etsin bizimde yüzümüzü güldürsün insallah...

Amin insallah. Ben de progesteron testi vermiştim catlamis kendisi güzel dedi yumurta da güzel gelisiyomus güya. Biraz gec gelisti dedigine gore ama olmadı yine de o yüzden bu ay femara basladik. Esiniz de test verdi mi skinti varmi?

benim doktorum iğne sonrası 36.saat ve hemen sonraki günün aksami ayni saatler iliski dedi sonra da günaşırı dedi ama biz üç gün art arda degerlendirdik 36.saat dedigim anda baya sancim oldu şimdiye kadar hic boyle hissetmeöistim çatlama agrisi mıymıs yani artik neyse umarim tutmuştur. Sizde oldu öu boyle agri simdite kadar? Sizin de umarim tutar hayirlisi ile işinizdede sabirlar diliyorum

benim yumurtam çok erken gelişiyormus mesela adetim 6 gün sürüyor 6. gün 13mm di 2 gün sonra 16,50 oldu 2 gün sonrada yani 10.gün 20,50mm'di şansa bırakmayıp çatlatalım dedi... Ağrı belirtsinin yumurtama çatlması olduğunu söylüyorlar ama bilemiyoruz tabiki okuduklarımdan yola cıkıyorum.. progesteron testimde güzel çıkmıştı eşimede test yaptılar ondada sıkıntı çıkmadı. Ama testlerin üzerinden 2 yıl gectiği için eşimden tekrar test istedi...inşallah hepimizinki tutar bizimde yüzümüz güler

İnsallah ya bazen hic olmayacakmis bu duyguyu hic tadamayacakmşsiz gibi geliyor ve etrafimdan arkadaslardan görüyorum istedigi zaman nasil hamile kalıyorlar gerçekten anlamıyorum bu kadar zor mu yda biz nden kalamıyoruz çatladigi saati mi denk getiremedik bugüne kdar basit bisey mi kacirdik yapmadik sürekli düşünüyorum kimseyle de paylasmak istemiyorum bu konuyu. burasi benim icin güzel paylastikca en azindan icine atmiyosun.

yumurtaniz güzel gelişiyormuş masallahmesela bnm femara ile 18,5 olmustu catlatalim dedi doktor. Normalde daha kücüktü ve yine güzel demisti dr olmadi ama. Sizin Tam tersine bnmki nazliymis gec gelisiyoms.

artik guzel haber almaya cok ihtiyacim var

Ben hamile haberi duymak bile istemiyorum bazı zamanlar bebek görmek istemiyorum çok cekilmez geliyor bana.. Kimsenin bebeginde yasadığında gözüm yok ama benim olmadığı için ağladığım günler oluyor. Rabbime binlerce kez sükrediyorum saglık sorunum yok doğru zamanı o bilir.. Ama insanoğlu işte sabırsızıs.

Açıkçası bende oyle içimde yaşıyorum ama bu sayfayı cok begendim. En azından fikir sahibi oluyorum. Çok güzel haberler alanlar oluyor umut oluyor banada yüzümü güldürüyor.

inşallah bizde güzel haberlerimizi burada birbirimiz ile paylaşır birbirimize umut oluruz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…