Pişirdiğiniz yemek nasıl sizin eserinizse, erkeğiniz de öyle!..

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
Koca Yemeği" nasıl pişirilir?
Bu tabir garibinize gidebilir. "Koca Yemeği" de ne demek?

Lezzetli yemekler pişiren bir hanım, kocasını da pişirip olgunlaştırmazsa, hayatın tadı kaçabilir. Bunun için, mesut olmanın bir sanat, bir bilim dalı olduğu peşinen kabul edilmelidir. Hâlbuki şimdi gençlere her türlü bilgi veriliyor, mesut olmanın şartları anlatılmıyor. Mesut olmanın şartlarını bilmeyen genç, evleniyor, bir sürü problemlerle karşılaşıyor; tecrübelerle mesut olmanın yolunu bulmaya çalışıyor amma, bu da çok pahalıya mal oluyor.

Evet, koca yemeği nasıl pişirilir?

Evvela kocanızın gönlünü tenkitlerle kırmayın. Kırılırsa sevgi çiçekleri solar.

Her insan annesini sever. Bunun bir manası da, her insan her yaşta biraz çocuk gibidir. Öyleyse çocuğunuza gösterdiğiniz şefkati, kocanızdan esirgemeyin.

Kocanıza yaptığınız hizmet, hiçbir zaman "hizmetçilik" manasına gelmez. Çünkü siz kocanıza hizmet ettiğiniz ölçüde, onu kendinize "hizmetkâr" etmiş olursunuz.

Her kadın, kocasını tesiri altına alabilir! Yeter ki kadınlar bunun sırrını bilsin. Nitekim yabancı ülkelerde pek çok aile mesut yaşarken, bizde en ufak sebeplerden boşananlar görülebiliyor... Demek ki mesut olmanın sırları vardır. Kim bunları yakalarsa, mutlu olur.

Şunu hiçbir zaman unutmamalıdır ki, çirkin kadın yoktur; huyu çirkin olan kadın vardır.

Denecek ki, "Niçin hep kadın üzerinde duruyorsunuz? Erkeklerden de söz ediniz!"

Başta da söyledik; mesut olmanın şartlarını kadın da erkek de öğrenmek zorundadır. Fakat erkek kadına daha fazla muhtaçtır. Dikkat edilirse dul kalan erkekler, hemen evlenmek cihetine giderler. Erkek de, çocuklar da kadına muhtaç olduğu için kadın, yuvayı yapan dişi kuş gibidir. Erkeği yuvaya bağlamak kadının elindedir.

Bir ailede reis, şu veya bu değildir. Evin reisi, "MESUT OLMAKTIR!" Eşler, cennet gibi dünyayı başlarına cehennem etmemek için mesut olmanın çarelerini aramalıdırlar. Burada en büyük pay, kadına düşmektedir.

Her türlü erkeği, kadın, şefkatiyle, güler yüzüyle ve tatlı diliyle muhakkak yola getirebilir. Kadınlar şunu unutmasın ki, hiçbir erkek tartışmayla yola getirilemez! Akıllı bir hanım, kavgayla, ısrarla değil, eşine yardımcı olmakla, isteklerini insanlığa uygun şekilde yerine getirmekle yola getirebilir.

Eğer evin hanımı, kocasını güler yüzle karşılayabiliyorsa, yerine oturana kadar yardımcı oluyorsa, sonra yemeğini, çayını, kahvesini zamanında yerine getiriyorsa, hele hele sohbet edecek kadar halden anlıyorsa, bu erkeğin gözü neden, hangi sebeple dışarıda olsun?

Eşiniz açken, uykusuzken veya bir işi acele yapma noktasında iken, ondan herhangi bir istekte bulunmayın. Çünkü bu hallerdeyken erkek, ters cevap verebilir.

Her zaman halinizden memnun olmaya çalışınız.

Bir erkek için en büyük bahtiyarlık, karısının kendisini beğenmesidir!..

Çocuğunuza nasıl bakıyorsanız, eşinize de öyle bakınız. O zaman çocuğunuz sizi ne kadar seviyorsa, eşiniz de o kadar sevecektir.

Toplumumuzda aile hayatına müdahale çok görülür. Şunu hiçbir zaman akıldan çıkarmamalı; eşler mesut olmak zorundadır. Ana-babanın hukuku kadar eşimizin de hukuku korunmalıdır.

Yemek nasıl sizin eserinizse, erkeğiniz de öyle!.. Erkeğinden şikâyetçi hanımlar "Acaba hangi hususta hata yapıyorum?" diye kendini kontrol etmeli ve noksanlığını erkeğine sorarak öğrenmeli.

Hiç düşündünüz mü, midemiz güzel yemekler istediği gibi, beyin ve kalp midesi de bir şeyler istemekte...Acaba bunlar nedir?..

Erkeğin zaafları bellidir. Kadın bunları çözerse, erkeği kendine bağlar. Bir kadının sadece tutumlu olması, güzel olması, güzel yemek pişirmesi erkeğe yetmiyor. Eşine hayat yoldaşı olması gerekiyor...

ALINTI: HEKİMOĞLU İSMAİL

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi EU1
[COLOR="Red"]canım cok guzel bır yazı helekı ( hiçbir erkek tartışmayla yola getirilemez)sözü tamammen doğru ben hep aynısını yapıyorum ya eimde değilsenağlama
bu yazıda ki kadın profili gercekten harıka böle kadınları anlından öperim ama çok sabırlı olmak lazım bunları yapıpta kıymet bilmeyen kocalrda çok
ben denicem bu yazılanları mayısta evimize girince:)sunu cok ıyı anladımkı erkeğe tatlı dille yaklaşacaksın yoksa hepten zıtlasıyorlarKötü Kazen

• Konu Sahibi EU1
Yazdıgınız yazı çok güzel herşey tamamda...
Ndn erkeklere hep bu şekilde yaklaşmak zorunda kalan kadınlar oluyor...:sm_confused:
Şımartmayalım bu kadar ya zaten erkek egemen bir toplumda yaşıyoruz...
Geriden gelenleri biz yeni nesil uygulamaya devam edersek sonu ne olacak merak ediyorum:1closedeyes:

• Konu Sahibi EU1
Erkekler çocuk Gibi Bence Elinden Tutmazsak Düşerler.
Erkek Egemen Falan Durumlari Palavra Bence.
Sadece Egolarini Tatmin Ediyorlar.
Benim Eşimde Dişarda Aslan Evde Kedi Olanlardan...

• Konu Sahibi EU1

çünkü asıl güç bizim elimizde aslında. istersek yapamayacağımız şey yok. yazıdada geçiyor zaten, yuvayı dişi kuş yapar, her koşulda erkekler kadına daha muhtaçlar. buyüzdende görev bize düşüyor. bunu istersek lehimize çevirebiliriz. tatlı dille, sabırla akıllıca davranarak...a.s

• Konu Sahibi EU1
hekim oglunun kitaplarını bir kacını bende okudum ama günümüzdeki erkek ve kadınlar o kadar farklıki iyi yetistirilmis insanlar cok az icki icen kumar oynayan aillesini ihmal eden eskiden aille terbiyesi denen bir sey vardı simdi özgürlük diye cocuk bile aillesine kücük yasta karsı cıkmaya baslıyor ve bu hos görülüyor. bu cocuk ilerde es oldugunda kadın veya erkek nasıl degistireceksiniz keske kitaplardaki oldugu gibi olsa hersey insanları degistirsek ama malesef biz degisiyoruz ama kötü ahlak düzelmiyor biraz düzelsede icinde oldugundan zor durumlarda hemen dısarıya cıkıyor ve kendisi gösteriyor benim fikrim biraz karamsar ama karakter denen seyi degistiremiyorsunuz

• Konu Sahibi EU1
niye hep kadınlara nasihat verilir anlamış değilim
evet tamam yuvayı dişi kuş yapar
ama erkek kuşta o yuvayı korur,kollar
zarar görmesin,bozulmasın diye
ne hikmetse bu koruma işi de bize kalıyor
adam aldatıyor aman yuvanı bozma
adam dövüyor. kimbilir ne stresi vardı alttan al biraz aman yuvanı dağıtma
örnekler çoğaltılabilir
yani demem o ki...alın sırtımızdan yuvayı koruma işini
biz yapmakla mükellefiz.zaten korumaya gücümüz yetmez bizim

• Konu Sahibi EU1

Günümüzde herşey keşke bu kadar basit olsa.....
Adamlar sırf heyecan, değişiklik için aldatıyorlar karılarını artık..
Üstelik de iğrenç bir savunma bulmuşlar kendilerine:
"Her gün aynı pilav yenmez" diye.
Al işte şimdi bu erkeğe ne yaparsan yap nafile :1no2:

• Konu Sahibi EU1
Ya Ben Bu Yaziya çok Katiliyorum.eşimle Tartişma Ortami Olunca Ben Hemen Bu Nasihatlari Uyguluyorum çok Işime Yariyo.ben çok Sevdim Bence Doğru.
Ayrica Erkekler Kulaği Genelde Tikalidir Nasihatlara Ama Biz Zeki Varliklariz

Kim ne derse desin iki karakter birbirine uyumlu ise evlilik yürüyor yokse ağzınla kuş tutsan olmadımı olmuyor.

acaba kadın yemeği diyede birşey varmıdır acaba???şimdi herşey herzaman tek taraflı olursa o kişiyi sıkar..bence eşler arasında bir denge olması lazım..yani herşey bayandan beklenmemeli.erkğinde yapması gerekn,düşünmesi gerekn birçok davranışlar var..ama şunuda söylemeliyim ki akıllı bir kadının eşine yaptıramayacağı hiçbirşey yok..davranış,konuşma şekli çok çok önemli..

Kadin Yemeği Olsada Erkekler Yapmaya çalişirken Mutfaği Batirirlar.

Katılamıyacağım maalesef. :1no2:
Çevremde bunun tam tersi durumu çok. Çevremi geçtim kendim evliliğimdede bu durum maalesef ters.:1no2:
Eşime ne kadar canım cicim dersem baş tacı etsemde adam bir kötü bir taraf buluyor,olmuycak şeylerden mıcırık çıkarmasını biliyor.:dilcikar:
İstersem kuş sütüyle besleyim ağzımla kuş tutayım benimkine nafile.:1no2:
Etrafımdada bunun örneği bir çok evlilik var..a.s
Şimdi hepsini buraya yazssam 100.000 sayfalık roman olur.
a.s

Hekimoğlu birşeyi atlamış bence. Kadınlar erkekleri çocukları gibi görüp tatlı dille güler yüzle yaklaşmalı yazının tamamına katılıyorum ama bu yazı tabiri caizse mayası bozuk olmayan beyler için geçerli. Adam meyhaneden çıkmıyo, kimin eli kimin cebinde belli olmayan seviyesiz bir hayat sürüyosa o adamı istediğin kadar pohpohla, çayını kahvesini zamanında getir götür hiç fayda etmez. Çünkü adam karısını bırak eşi olarak görmeyi çoktan hizmetçi kadrosuna almıştır bile.

Kadının yuvayı kurduğu ve aslında çocuklarıyla birlikte fazladan bir çocuk daha büyüttüğü doğru ama yeri geldiğinde tavrını koyabilmeli. Tatlı sert bir rejimle bütün kaleler fethedilmeli diye düşünüyorum. Bence kişiliğinden prensiplerinden sıkça taviz veren kadınlar eşleri gözünde saygınlığını yitirme tehlikesiyle karşı karşıya kalıyorlar.

guleryuzle karsilayip cayini kahvesini onune getirse neden baskasini arasin demis te
bu sekilde davranip ta yine de aldatilan bisuru kadin oldugunu biliyoruz
bu kadar basit degil

arkadaslarda soylemis zaten adam olmayacak adama agzınla kus tutsanda yaranamazsın..yaranmaya calısırsanda sadece sımartırsın..cunku insanın karakterı 6 yasında otururmus o saatten sonra hele hıcbır kadın kımseyı degıstırmeez..

Erkeklerrrrrrrrrrr Ahhhhhhhhhhhhhh Içim Sikiliyor

sunuda unutmayalım eger erkek güldürürse kadın güler yüzlü olabilyor adam evine sabaha karsı icip icip geliyor nasıl güler yüzlü olsun kadın ve aynı adam karısının dısarı cıkmasın izin vermiyor ancak kendi cıkarırsa kadın insan yüzü görebiliyor nasıl hos görsün kadın tek cvp verse biliyorki şiddet görücek nasıl sohbet etsin. kadın bakıcılık yapmayamı evleniyor adamlar istedini yapsın kadınlarda onlara hizmett etsin neymis erkekdir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…