pıhtılaşma ve düşük..bebeğimi kaybettim.

papatyaa10

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.294
10
Doktor bey merhaba,3 kez tüp bebek denedik tutmadı.sonrasında kromozom testi ve genetik pıhtlaşma testlerini yaptırdık.kromozomlarımızda bişey çıkmadı.diğer genetik testler şöyle:
protein C 94
protein S 81
ACA IgM ve ACA IgG negatif
aPTT 33 s
protrombin zamanı *14.80(10-14)
protrombin aktivitesi *48(70-120)
INR *1.43(1.00-1.30)
FAKTOR V LEIDEN normal
protrombin gen mutasyonu normal
mthfr 677 mutasyonu normal
mthfr 1298 mutasyonu homozigot
antitrombin aktivite 89 (70-125)
lupus antikoagulan tarama negatif
homosistein 9,50 normal<12

(kan pıhtılaşmam var ama INR de değerim yüksek.anlayamadımmm..)

mart ayında kendiliğimden hamile kaldım.gebeliğimin başından beri lekelenmelerim ve ara kanamalarım hiç kesilmediği için doktor bana bu durumda kan sulandırıcı vermenin bebeği hepten kaybetmemize neden olacağını söyledi ve kan sulandırıcı vermedi bana.ve ben 1 hafta önce 9 haftalık bebeğimi kalp durması ile kaybettim.
test sonuçlarıma göre bana nasıl bir tedavi uygulanması gerekir?gerçekten de gebeliğinde benim gibi lekelenme ve ara kanaması olan kişilere kan sulandırıcı verilmezmi?

Doktor bey merhaba,3 kez tüp bebek denedik tutmadı.sonrasında kromozom testi ve genetik pıhtlaşma testlerini yaptırdık.kromozomlarımızda bişey çıkmadı.diğer genetik testler şöyle:
protein C 94
protein S 81
ACA IgM ve ACA IgG negatif
aPTT 33 s
protrombin zamanı *14.80(10-14)
protrombin aktivitesi *48(70-120)
INR *1.43(1.00-1.30)
FAKTOR V LEIDEN normal
protrombin gen mutasyonu normal
mthfr 677 mutasyonu normal
mthfr 1298 mutasyonu homozigot
antitrombin aktivite 89 (70-125)
lupus antikoagulan tarama negatif
homosistein 9,50 normal<12

(kan pıhtılaşmam var ama INR de değerim yüksek.anlayamadımmm..)

mart ayında kendiliğimden hamile kaldım.gebeliğimin başından beri lekelenmelerim ve ara kanamalarım hiç kesilmediği için doktor bana bu durumda kan sulandırıcı vermenin bebeği hepten kaybetmemize neden olacağını söyledi ve kan sulandırıcı vermedi bana.ve ben 1 hafta önce 9 haftalık bebeğimi kalp durması ile kaybettim.
test sonuçlarıma göre bana nasıl bir tedavi uygulanması gerekir?gerçekten de gebeliğinde benim gibi lekelenme ve ara kanaması olan kişilere kan sulandırıcı verilmezmi?

merhabalar mthfr de homozigot hasta cikmissiniz ayrica diger kan sonuclarinizda da sikinti var sizin gibilerde yani kan pihtilasma sorunu olanlarda bir kisim doktor arkadaslarimiz da dahil bu tedaviler tam ters etkigosterir yani pihtilasma sorunu olmayana verirseniz kanamayi arttiri fakat olana veririseniz kanamayi arttirmaz tam tersine durdurur yanlis bir dusunce olmus sizin durumunuzda gebeligin 34. haftasina kadar ya clexane 0.4 ya da fraqmin 5000 IU sabah aksam vurulmaniz bir de homosistein seviyenize gore
b12 folik asit takviyesi almaniz gerekmektedir gecmis olsun sevgiler

cevabınız için teşekkür ederim.olursa bir sonraki gebelik takibimde size gelmeyi düşünüyorum.
Doktor bey,peki hamile kalmadan önce kan sulandırıcı kullanayım mı?ne önerirsiniz?bu düşük yaşadığım ilk hamileliğimde dr um söylemeden ben kendi kendime sadece yumurtlama haftamda günde 1 tane coraspin kullanmıştım.ama sadece 1 hafta ,sonra bıraktım.siz ne önerirsiniz?

bu yaptırdığım pıhtılaşma faktörlerinin dışında başka pıhtılaşma testleride varmış.onları da yaptırmamı önerirmisiniz garanti olması için?

X