Pıhtılaşma bozukluğu ve gebelik

Nurys

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2024
6
1
29
Faktör 5 pıhtılaşma bozukluğum var ve kan sulandırıcı iğne ye rağmen yine kaybım oldu. Benimle aynı durumu yaşayanlar varsa yazabilir mi? Ne yapacağımı bilemez haldeyim

Merhaba, son kaybınız kac haftalıkken oldu? Patolojiye gitti mi? Belki bebekte olan bir problemden dolayı kayip yaşamışsınızdır.

3 düşüğüm var 7 8 haftalarda kalpleri duruyor. Faktör 5 çıkınca iğne ile hallederiz diye düşünmüştüm ama olmadı. Şuan başka tahliller de yapılıyor ama sonuçlar normal gibi. Embriyoya bir test yaptırmadık daha doğrusu o zaman yol gösteren olmadı.

3 düşüğüm var 7 8 haftalarda kalpleri duruyor. Faktör 5 çıkınca iğne ile hallederiz diye düşünmüştüm ama olmadı. Şuan başka tahliller de yapılıyor ama sonuçlar normal gibi. Embriyoya bir test yaptırmadık daha doğrusu o zaman yol gösteren olmadı.
Anladım, genetik testleriniz normal çıktı sanırım. Patoloji konusunda sizi yönlendirmemiş olmaları çok sacma olmuş. Bnm de iki kaybım var mesela ilki yollanmadi (bnm tercihimdi), ikincisi yollandı ve bebekte sorun olduğu saptandı. Doktorum sorun bebekte old. için pıhtılasma testi yaptirmimi gereksiz bulmustu hatta ama bir de oyle bir problemim old. Ogrenmistim test sayesinde. Bazen her şey üst üste gelebiliyor maalesef. O yüzden sulandırıcıya rağmen düşük oldu diye umudunuzu yitirmeyin. Bağışıklığınıza da baktırın mutlaka; kimi doktor, vücudun bebegi atmaması için bagisiklik destekleyici igne yapabiliyor gebelere.

Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Peki siz daha sonra gebe kaldınız mı ne yaptınız? Bende rahim filmi artı birkaç test istedi doktor. Lupus VS için.

Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Peki siz daha sonra gebe kaldınız mı ne yaptınız? Bende rahim filmi artı birkaç test istedi doktor. Lupus VS için.
Evet, gebe kaldım ve doğurdum. Hamileligim boyunca kan suland. kullandım. Genetik taraması icin hem esinizden hem de sizden kan aliniyor, kadin dogum dokt. bazen istemeyebiliyor bu testi. Bnden de istenmemisti, tıbbi genetik bölumunden randevu alip doktorla gorustugumde istemisti. Genelde bu tarz tekrarlayan kayiplarda genetik testi ve pihtilasma testi yapilmasi gerekiyor. Bi bakarsiniz doktorunuzun sizden istedigi testlere ve icinde genetik tarama testi yoksa bnm dedigim gibi genetik bol. Randevu alarak yaptirabilirsiniz.

Genetik testi yaptırdık normal çıktı. Faktör 5 leiden hastasıyım. Kan sulandıcı da kullandım ama fayda etmedi. Bugün lupus koagülan testimin pozitif olduğunu öğrendim. İnşallah hayırlısı olur

X