Pek iyi değilim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oğlum için değil .Ya da şu şekilde açıklayayım, oğlumun bu kavga gürültüden daha fazla etkilenmemesi ve kendi ruh sağlığımı korumak için gitmek zorunda kalmıştım.

Arkadaşım kadın sığınma evine falan sığınma imkanın yok mu?
Bir de madem yaşadığın o kötü halleri alışkanlıkları geride bıraktın. Kendini onlarla suçlama, telafi için adım at.
Önce sığınacak bir yer, ardına iş ve evladınla sıfırdan bir bağ kurmakla başla.
Bunlar seni ayağa kaldıracak şeyler.
Olan olmuş, bundan sonrası için o adamdan uzaklaşacağın bir desteğe ihtiyacın var.

Oğlum için değil .Ya da şu şekilde açıklayayım, oğlumun bu kavga gürültüden daha fazla etkilenmemesi ve kendi ruh sağlığımı korumak için gitmek zorunda kalmıştım.
İyide sizin zaten saçma sapan bi hayatınız var, eski eşiniz 80lik dede değil mi bi ayağı çukurda adamla nasıl baş edemiyorsunuz? Başta evli adamla sevgili olma durumlarınızda vardı bir sürü hatalar silsilesi yapmışsınız. Bunca zaman geçmiş bir arpa boy ilerlememiş yine sevgili yapmışsınız.
Habire bu taraklarda gezmek yerine milyonlarca kadın gibi gider çalışır kenara para koyarsanız bi hayatınız olur. Böyle karman çorman bi hayat yaşarken oğlunuzla aranız nasıl?

Evet doğru tüm hatali ilişkilerimden kurtuldum bu surectede epey yıprandım.yanlis insanlara guvendim, dogru yolu bulamadım o dönem.haklisiniz.vallahi onunla ben ugrasamadim baş edemedim.hep o benimle uğraştı.oglumla aram iyi.dersleride güzel.en son kolayı ve asitli her içeceği biraktirdim.duzene soktum.simdi dediğiniz gibi bir hayatı yaşamaya çabam.

Elin adamlarinin size yardimiylq yapilan ev kurulu düzen demek degil, eski eş cocugun velayetini almakta hakli olurdu bence.
Boyle alakasiz adamlarin verdigi paralarla kurulacak düzene cocugu getirmeyin kalsin babasiyla. Cocukta gelmemekte hakli ortada gelecek bir ev ve duzen yok.

Kayınbabam 60 falan. Eşimden iyi durumda. Güçlü bir de. Bazılarının fikri olmadığından yaşlanmak bilmiyor.

Almayacaktım zaten ama o alırım diye korkmuş hayatımın düzenli olduğunu görünce.oglumu hayatimdaki insanla da hiçbir sekilde tanistirmayi düşünmedim.bosandiktan sonra kurdugum düzende benimde emeğim vardı.calisip birikim yapiyordum.tekrar düzeni kuracağım.maddi gücüm var.duygusal bı gundeyim gitmeye yakın olduğum için.yine hergun geleceğim oğluma.tesekkur ederim.her yorumunuz benim için değerli.

Kardeşi mi eşiyle oluyor

Dede haklı ya bu konuda. Elin adamının kurduğu düzen elin adamı senle durana kadar, zaten kim ister çocuğu elin adamına minnet altına girsin?

Oğlun etkileneceğini kadar etkilenmiştir. Zaten aynı evde değilmişsiniz. Ne diye düzen bozup tekrar o eve gidiyorsun?
Gidip gelip çocuğun hayatını daha çok etkiliyorsun aslında. Anne babası boşanmış ama boşanmamış gibi. Babası oğluna karşı iyiyse ve oğlunda orada mutlusuysa evden ayrıl, fırsat buldukça görüşürsünüz.
Sen tek başına oğlunla bir düzen kıracak durumda değilsin. Sadece maddi değil, psikolojinde buna müsait değil. Sevgilinin yardımıyla,onun varlığıyla kurduğun düzen çocuğun için şuan yaşadığı ev gibi güvenli ve devamlı da olmaz zaten.

Doğru söylüyorsunuz çok sağolun

bi dönem bi geldim bi gittim deli gibi bişey olmuştum o dönem.kaybetme korkusu yaşadım.
Haklısınız kimseye güvenmiyorum kurtarıcı görmüyorum. ayakta durmak zorundayım.

Çocuk ergenlik çağında zor zamanları

Oğlumla iletişimde olmak için sürekli çaba halindeyiz
Hemen kopuyorlar
Sanırım lgs senesi de bu sene oğlunuzun

Baba nasıl davranıyor
O evde mutlu mu
Sizi o yokken taciz ediyor onu yazmışsınız oğlunuz varken size nasıl davranıyor

Bağınız kopmuş gibi duruyor oğlunuzla
İsteseydı eve duygusal bağ olarak bakmaz gelirdi
Size anne olarak güvenmiyor da olabilir
Haksız da sayılmaz size kötü davranan adamlara çocuk bırakıp kendinizi kurtarıp gidiyorsunuz

Babalığı çok iyi hakkını yiyemem.kendiside eğitimli donanimli birisi.ama bana göre iyi bir eş değil.kendimi de kurtaramadim ki.elimde ses kayıtları olduğu için artık beni rahatsız etmiyor.

Babalığı çok iyi hakkını yiyemem.kendiside eğitimli donanimli birisi.ama bana göre iyi bir eş değil.kendimi de kurtaramadim ki.elimde ses kayıtları olduğu için artık beni rahatsız etmiyor.
Anladım o zaman düzeninizi ayrı evde oğlunuzla hergün görüşerek kuracaksınız

Size gelirse babası ile arasının bozulacağından korkabılır

Sizin tekrar bırakıp gideceğinizi de düşünebilir

Bence siz kendinize ev açın, tercihen eski eşe yakın olsun oğlunuzla bağınızı koparmayın ama çocuğun velayeti babasında kalsın. Adam iyi baba diyorsunuz, bence sizin de toparlanmak için zamana ihtiyacınız var. Asgari ücretle de olsa düzgün bir iş bulun, temizce çalışın namuslu yaşayın. Pavyon mavyon içki o saçmalıklardan uzak durun. Alkol falan yaklaşmayın, hayatınıza erkek falan da almayın. Kendinizi stabilize edin yani. Paranız yoksa da kadın sığınma evinize gidersiniz. Afedersiniz pavyonda çalıştım diyorsunuz o zamanlardan biriktirdiğiniz para yok mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…