Pek iyi değilim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
hayatınızdaki ve evlenmeyi düşünen kimse eski eşinizle aynı evde kalmanıza ne diyor? üstelik eski eşin birliktelik temayülü olmuşken.

oğlunuzla birlikte terapiye gitseniz, hem ergenliğine destek olur hem de bu süreci daha iyi yönetmenize fayda sağlar, yeni eve taşınmaya sıcak bakar belki

Merhaba kısaca anlatacağım.Biz eşimle 3 yıl önce anlaşmalı boşandık .bu süreç benim için çok zordu.Cocugumun velayeti fiilen bana verildi.ben bu evde yaşamaya çalıştım ama babası gitmedi evden.bir süre gitti ama geri geldi yalnız yasayamadigi için. bunalima girdim yanlış insanlar hayatıma soktum.(Asla eve ya da oğluma özel hayatımi yansitmadim)ve o evden ben ayrılmak zorunda kaldım.otellerde kaldim.istemedigim yerlerde calistim.alkol belasına bulastim. oglumdan ayrı kalmanın acısını unutmaya çalışıyordum .Tedavi görüp alkolü bıraktım. O evde yasarkan eski eşim tarafindan hakarete ve cinsel tacize maruz kalıyordum.Ve yine bu evdeyim .Oğlum su an 13 yaşında.Lutfen evden git dedim babasına ben oğlumla kalayım dedim.bu evde oturma hakkın yok dedi.Hukuken yok evet .şimdi tekrar başka bi hayat kurma çabasına düştüm. ayrı eve cikicam ama oğlumu hergun görmek isterim.kalbim çok acıyor.bana oğlumla o evde yaşam hakkı vermiyor.
Sizce 13 yaş benim yokluğumdan ayrı evde olmamdan etkilenir mi ?oğluma yakın bir evde oturacağım .
Geçmiş olsun.. Alkolü acilen bırak hergün içersen ilerde siroz olursun. Oğlun büyümüş ergenlik dönemine girmiş.Çalışıp para biriktirip başka bir eve geç.

hayatınızdaki ve evlenmeyi düşünen kimse eski eşinizle aynı evde kalmanıza ne diyor? üstelik eski eşin birliktelik temayülü olmuşken.

oğlunuzla birlikte terapiye gitseniz, hem ergenliğine destek olur hem de bu süreci daha iyi yönetmenize fayda sağlar, yeni eve taşınmaya sıcak bakar belki
Kızıyor bana ne ariyorsun hala orda diyor.diyorum oğlumla ilgileniyorum.evi temizliyorum.yemek yapiyorum.Onun yurt dışında işleri vardı daha dönmedi.haftaya dönecek.Evet oglum her hafta psikolojik destek alıyor.bende terapi görüyorum.tesekkur ederim.

Geçmiş olsun.. Alkolü acilen bırak hergün içersen ilerde siroz olursun. Oğlun büyümüş ergenlik dönemine girmiş.Çalışıp para biriktirip başka bir eve geç.
Tedavi gördüm.su nescafe maden suyu çay..artik bunları içiyorum .evet siroz olacaktım karacigerim orta derece yaglanmisti.tesekkur ederim biriktiricem

Kızıyor bana ne ariyorsun hala orda diyor.diyorum oğlumla ilgileniyorum.evi temizliyorum.yemek yapiyorum.Onun yurt dışında işleri vardı daha dönmedi.haftaya dönecek.Evet oglum her hafta psikolojik destek alıyor.bende terapi görüyorum.tesekkur ederim.
çok garip bir hayat, bana çok geçmedi açıkçası. eski eşiniz yaklaşık 80 yaşında olmalı şu anda, madem beraber yaşayacaktınız keşke hiç boşanmasaydınız da mirasına emekli maaşına hissedar olurdunuz. yaptıklarınızın ve başınıza gelenlerin mantıklı bir yanı yok, pek ala, ama uğruna mantığı terk edeceğiniz duygular da yok gibi. öyle başıboş, öyle manasız

eğer yazdıklarınız doğru ise zor bir hayat yaşamışsınız; ben ne evliykenki gönül ilişkiniz için ne de alkol bağımlılığınız için beylik laflar etmeyi hak görmüyorum kendimde. ikisini de geride bırakmışsınız ki bu bence iyileşmeye giden yola düştüğünüzü gösterir. ama ta yıllar önce sınıf annesi mesajlarınızda da, şimdiki mesajlarınızda da aklı/mantığı bedeninden çok uzaklarda bir profil çiziyorsunuz kafamda.

ilaçlarınızı kullanmanız gerekiyorsa muhakkak kullanın. ama tüm imkanlarınızı zorlayarak referansları iyi bir psikolog ile terapiye başlayın.

çok garip bir hayat, bana çok geçmedi açıkçası. eski eşiniz yaklaşık 80 yaşında olmalı şu anda, madem beraber yaşayacaktınız keşke hiç boşanmasaydınız da mirasına emekli maaşına hissedar olurdunuz. yaptıklarınızın ve başınıza gelenlerin mantıklı bir yanı yok, pek ala, ama uğruna mantığı terk edeceğiniz duygular da yok gibi. öyle başıboş, öyle manasız
benim iyi olduğumu icmedigimi görür gider belki diye bekledim.gitmedi.beraber yaşamak zorunda kaldım bir süre.simdi ne zaman gideceksin diye sorup duruyor.ben yine burda kalbimi bırakıp gidicem.miras olayı olmadı.gonlumu birine kaptırmıştım hata ettim . Gittim anlattım bosanalim dedim.evi geri ver dedi verdim.
Oğlumun üzerine yaptırdım evi.olsun emekli maaşına hissedar olamicam ama böyle mutsuz yaşamaktansa dile kolay 17 yılım gitti.o içkiyi mecbur içerdim evliyken çünkü istemezdim cinsellik sogumustum belki ben ondan önce ölucem hayat bu bilmiyorum ki.haklisiniz
Benim duygularıma yenik düşmek çok hata yaptırdı bana

eğer yazdıklarınız doğru ise zor bir hayat yaşamışsınız; ben ne evliykenki gönül ilişkiniz için ne de alkol bağımlılığınız için beylik laflar etmeyi hak görmüyorum kendimde. ikisini de geride bırakmışsınız ki bu bence iyileşmeye giden yola düştüğünüzü gösterir. ama ta yıllar önce sınıf annesi mesajlarınızda da, şimdiki mesajlarınızda da aklı/mantığı bedeninden çok uzaklarda bir profil çiziyorsunuz kafamda.

ilaçlarınızı kullanmanız gerekiyorsa muhakkak kullanın. ama tüm imkanlarınızı zorlayarak referansları iyi bir psikolog ile terapiye başlayın.
O zamanlarda da pek iyi değildim aslında oyalaniyordum hep hayatta.belki o zamanlar daha mantıklı duruyordum.
Aradaki farkı ben hiç anlayamiyorum . siz iyi bir gozlemcisiniz teşekkür ederim

Yaşadıklarınız kolay şeyler değil ama mayınları yolunuza siz döşemişsiniz
Her patlamada sizden bir şey eksilmiş

Siz kendinize düzenli bir yaşam kuramamışken, oğlunuzun var olan düzenini bozmasanız daha iyi sanki
Hem tedavi de görüyormuşsunuz
Umarım aynı hataları tekrarlamaz, yaşadıklarınızdan ders çıkarıp
Bundan sonra doğru adımlar atarsınız
Allah yardımcınız olsun

Yani bu kadar acı çektiğinize ve pişman olduğunuza göre iyi bir insansınız. Kötüler pişman olup, sucluluk duymaz çünkü. Umarım bundan sonraki hayatınız çok güzel olur :)

Yani bu kadar acı çektiğinize ve pişman olduğunuza göre iyi bir insansınız. Kötüler pişman olup, sucluluk duymaz çünkü. Umarım bundan sonraki hayatınız çok güzel olur :)
Çok teşekkür ederim sizinde hep insallah

Ne senin ne de eski esin oğlunuzu keşke hiç görmeseniz.
Zerre katkınız yok çocuğa.
Keşke devlet alsa elinizden.

Oğlum bu evde babasıyla yaşamak istiyor.benimde bu evde olmamı isterdi.Okuluda eve çok yakın.ben gitmek zorundayım başka eve.babasi evi benden aldı oturma hakkın yok diyor.bosanmis çift aynı evde olamiyor maalesef
Aynı evde olmayın zaten de bosanirken mal paylaşımı olmadı mı size evden hisse kalmadı mı mesela

Terapi ücretlerini nereden karşılıyorsunuz çalışmıyorsunuz,

Ne senin ne de eski esin oğlunuzu keşke hiç görmeseniz.
Zerre katkınız yok çocuğa.
Keşke devlet alsa elinizden.
oğlumu tek başıma büyüttüm .hamilelegim boyunca ve emzirirken ne sigara ne alkol hicbirsey ağzıma sürmedim.emzirdim sütüm 8 aylıkken kesildi .oturup üzüntüden agladim.benim psikolojik savaslarim anneligime engel olamadi.onu drama ,savunma sanatları, tiyatro her kursa yazdırdım.Tek bir tokat ya dahi atmadım.Hakaret etmedim.Yurtta bunları mi yapsinlar?bu mu iyi niyetiniz.Onu bir yetişkin gibi hep dinledim. hergun yağmurda çamurda karda okula götürdüm.Hasta halimle de goturdum.Annelerin hakkı ödenmez.Disaridan eleştirmek çok kolaydir.babasi annesini üzdü o ayri.yani beni.ama kötü bir baba degil.o da özel matematik dersi aldırıyor.rutiniyle ilgili ve disiplinli bir baba.Her yıl sonu takdir aliyor.dersleri çok guzel. Psikolog bosanmamizdan dolayi travma almadığını söyledi.her türlü sağlığıyla yakinen ilgiliyiz.demek ki bilmediğiniz ama ön yargıda bulunduğunuz içinmiş.cocugunu tek başına büyüten annelere saygı beklerdim ama bunu sizden beklemeyeceğim.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X