Pek iyi değilim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence siz kendinize ev açın, tercihen eski eşe yakın olsun oğlunuzla bağınızı koparmayın ama çocuğun velayeti babasında kalsın. Adam iyi baba diyorsunuz, bence sizin de toparlanmak için zamana ihtiyacınız var. Asgari ücretle de olsa düzgün bir iş bulun, temizce çalışın namuslu yaşayın. Pavyon mavyon içki o saçmalıklardan uzak durun. Alkol falan yaklaşmayın, hayatınıza erkek falan da almayın. Kendinizi stabilize edin yani. Paranız yoksa da kadın sığınma evinize gidersiniz. Afedersiniz pavyonda çalıştım diyorsunuz o zamanlardan biriktirdiğiniz para yok mu?
Otel parası ödedim hep.cok az biriktirebildim.hayatimdaki kişi evlilik düşünüyor ben istemiyorum korkuyorum evlilikten
Teşekkür ederim

Lutran eşin ve kardeşinden sonra mı travmatik oldun yoksa daha önce psikolojik sıkıntıların var mıydı? Yani tamam yaşadığın kolay bir şey değil ama kardeşim şerefsizmiş, kocam da pustmuş dersin yoluna bakarsın. 10 yıldır kısır döngüye girmen, bu kadar ilaç bağımlısı olup kendi ayaklarının üzerinde duramaman normal değil.
2014 de malum olayı yaşayıp 3 yıl önce boşanman da bunu gösteriyor zaten.
Doktorun ne diyor? Teşhisi nedir?

Evet doğru tüm hatali ilişkilerimden kurtuldum bu surectede epey yıprandım.yanlis insanlara guvendim, dogru yolu bulamadım o dönem.haklisiniz.vallahi onunla ben ugrasamadim baş edemedim.hep o benimle uğraştı.oglumla aram iyi.dersleride güzel.en son kolayı ve asitli her içeceği biraktirdim.duzene soktum.simdi dediğiniz gibi bir hayatı yaşamaya çabam.
Bundan sonra hayatını yine bir erkeğe güvenerek kurarsan aynı yolları tekrar yürürsün. Yaş gidiyo geleceğini düşün gir bi işe asgari ücretlede olsa namusunla çalış ye, tek kişiye tek maaş yeter oğlunlada gider görüşürsün. Böyle düzensiz bi hayat yaşayarak oğluna dahada zarar verirsin. Dede mede ama iyi baba diyosun bırak velayet onda kalsın zaten 5 sene sonra reşit olacak çocuk. Bu sürede sen anca düzenini kurarsın.

Lutran eşin ve kardeşinden sonra mı travmatik oldun yoksa daha önce psikolojik sıkıntıların var mıydı? Yani tamam yaşadığın kolay bir şey değil ama kardeşim şerefsizmiş, kocam da pustmuş dersin yoluna bakarsın. 10 yıldır kısır döngüye girmen, bu kadar ilaç bağımlısı olup kendi ayaklarının üzerinde duramaman normal değil.
2014 de malum olayı yaşayıp 3 yıl önce boşanman da bunu gösteriyor zaten.
Doktorun ne diyor? Teşhisi nedir?
Majör depresyon bipolar anksiyete hepsi karışık dediler.en son ağır depresyon dediler.evlendikten sonra oldu.bekarken pek yoktu.yillar sonrada çoğaldı.o olayı herkes red etti.kimse öyle birşey olmadı dedi.bi ara gerçeklik algimi yitirmiştim.derealizasyon çok yaşıyordum.terapi gördüm epey. hipnoz da edildim.simdi daha iyiyim ama çok duygusalim.kendimi çok sucluyorum çok hatalar yaptım .annelik konusunda da hep kendimi yetersiz hissettim.degersizlik duygum çok fazlaydi.bunu aşamiyordum.daha guclu olmak isterdim.aslinda belkide uzun süre güçlü olmaya çalıştığım için bunlar oldu.

Majör depresyon bipolar anksiyete hepsi karışık dediler.en son ağır depresyon dediler.evlendikten sonra oldu.bekarken pek yoktu.yillar sonrada çoğaldı.o olayı herkes red etti.kimse öyle birşey olmadı dedi.bi ara gerçeklik algimi yitirmiştim.derealizasyon çok yaşıyordum.terapi gördüm epey. hipnoz da edildim.simdi daha iyiyim ama çok duygusalim.kendimi çok sucluyorum çok hatalar yaptım .annelik konusunda da hep kendimi yetersiz hissettim.degersizlik duygum çok fazlaydi.bunu aşamiyordum.daha guclu olmak isterdim.aslinda belkide uzun süre güçlü olmaya çalıştığım için bunlar oldu.
Annelik konusunda herkes hata yapıyor kaldı ki durumun farklı. Grip olmak gibi, psikolojik rahatsızlığın var neticede. Tamamen tedavi olmadan çocuğuna faydalı olamazsın hiç bir zaman. Bunları duymak hariçten gazel okuyorum gibi gelebilir ama biliyorum az çok.. Önce kendi sağlığını edin, sonra çocuğunla ilişkine odaklan..

Niye boşandınız ki aşırı mantıksız olmuş boşanmanız

ben hatırlıyorum konu sahibesini.
adam sapıktı. kardeşi kalmaya gelmişti banyoya girdiğinde gözetlerken yakalamıştı.

konu sahibesi çalışıyor musun?
kusura bakma ama bir dala konmadan öbürünü bırakamıyorsun. hayatındaki insan ev kurmuş falan otellerde kaldım diyorsun nerden buldun bu adamı? yoksa eski evli olan adam mı bu?
bunca zaman neden bir işe girip düzen oluşturmadın çocuğunla?

adam sapıktı. kardeşi kalmaya gelmişti banyoya girdiğinde gözetlerken yakalamıştı.

kusura bakma ama bir dala konmadan öbürünü bırakamıyorsun. hayatındaki insan ev kurmuş falan otellerde kaldım diyorsun nerden buldun bu adamı? yoksa eski evli olan adam mı bu?
Bisey değişmemiş ki bu yüzden boşanma mantıksız olmuş. Zaten aynı evde olunacaksa sadece boş aksiyon gibi duruyor.
Konu sahibi istiyor ki adam evi hibe etsin ilişkileri de var kadının. Ki olabilir.
Bunca olayın üstüne zaten kendi düzeni kurması gerek eski eşe muhtaç olup evinde beraber kalacaksa ne anladık

Bisey değişmemiş ki bu yüzden boşanma mantıksız olmuş. Zaten aynı evde olunacaksa sadece boş aksiyon gibi duruyor.
Konu sahibi istiyor ki adam evi hibe etsin ilişkileri de var kadının. Ki olabilir.
Bunca olayın üstüne zaten kendi düzeni kurması gerek eski eşe muhtaç olup evinde beraber kalacaksa ne anladık

çocuk konu sahibesinin üstüneymiş nafaka falanda mı almadı anlamadım ki.
ev adamınsa mal paylaşımı da yapılmadı mı. istiyorki birileri baksın bana da öyle bir dünya yok.
birde gidip gidip evli adamları buluyordu bu şimdiki de evli mi merak ettim valla.

Evet hiç unutmamissiniz şaşırdım.daldan dala kondum hatalar yaptım doğru. bir yere kök salamadim.otellerde kaldığım dönem boşanmadan sonraydı.bu son kişi farklı aynı kişi değil.

ev adamınsa mal paylaşımı da yapılmadı mı. istiyorki birileri baksın bana da öyle bir dünya yok.
birde gidip gidip evli adamları buluyordu bu şimdiki de evli mi merak ettim valla.
Aldattigim için hak talep etmedim.onume ne getirdiyse imzaladım.
Ama ben oturup anlattım kandirmadim
Mesajlaşma evresinde anlattım.
Kendime nafakayı hak görmedim

Vallahi bilmiyordum bu arada.ozellikle secip bulmadım. farklı zamanlarda bu sekilde 2 kişi çıkmıştı karşıma.ikiside baştan yalan söylemişti.gizlediler.bende de erkeklere dair tecrübe yok.evlenmisim 18 yaşında.. ayrildim çoktan onlardan.cok eski mevzular diyebilirim.evli adamdan hayır gelmez.ben tövbe edip yoluma baktım.

Çok özür diliyorum ama ben erkekleri o 6 ay çalışmak zorunda kaldığım yerde öğrendim.ordan ağlamadan çıktığım birgün bile yoktu.tabi ki vardır oralara uğramayan durust şerefli adamlar.bende şans yok.bedelini amatemde hastanede 40 gün yatarak ödedim.alkol koması ve intihar girisimim oldu.tercih ettiğim yol iyi değildi Allah kimseyi kapısından bile gecirmesin.

Neden yaşlı bir adamla evlendiniz 18 yaşımda ? Merak ettiğim için soruyorum.

Neden yaşlı bir adamla evlendiniz 18 yaşımda ? Merak ettiğim için soruyorum.
Tek seçeneğim oymuş gibiydi.Aile hayatım çok kötüydü.kimsesizdim.Anne ve babam hayatta değiller.Gercek sebebini bilmiyorum ne desem belki boş olur.Ve su an O ım.hicbirseyim yok hayatta.bir insan kendi hayatını nasıl bitirir belgeseline örnek olabilirim.Kader mi desem yanlış seçim mi ya da bunları mi yaşamam gerekliydi hiç bilmiyorum.Yillarca normal bir evlilik nasıl olur merakıyla eksik ve tamamlanmamis yaşadım.

Merhaba kısaca anlatacağım.Biz eşimle 3 yıl önce anlaşmalı boşandık .bu süreç benim için çok zordu.Cocugumun velayeti fiilen bana verildi.ben bu evde yaşamaya çalıştım ama babası gitmedi evden.bir süre gitti ama geri geldi yalnız yasayamadigi için. bunalima girdim yanlış insanlar hayatıma soktum.(Asla eve ya da oğluma özel hayatımi yansitmadim)ve o evden ben ayrılmak zorunda kaldım.otellerde kaldim.istemedigim yerlerde calistim.alkol belasına bulastim. oglumdan ayrı kalmanın acısını unutmaya çalışıyordum .Tedavi görüp alkolü bıraktım. O evde yasarkan eski eşim tarafindan hakarete ve cinsel tacize maruz kalıyordum.Ve yine bu evdeyim .Oğlum su an 13 yaşında.Lutfen evden git dedim babasına ben oğlumla kalayım dedim.bu evde oturma hakkın yok dedi.Hukuken yok evet .şimdi tekrar başka bi hayat kurma çabasına düştüm. ayrı eve cikicam ama oğlumu hergun görmek isterim.kalbim çok acıyor.bana oğlumla o evde yaşam hakkı vermiyor.
Sizce 13 yaş benim yokluğumdan ayrı evde olmamdan etkilenir mi ?oğluma yakın bir evde oturacağım .
Ayrı eve oglunuzla birlikte ciksaniz ?

Ayrı eve oglunuzla birlikte ciksaniz ?
Oğlum bu evde babasıyla yaşamak istiyor.benimde bu evde olmamı isterdi.Okuluda eve çok yakın.ben gitmek zorundayım başka eve.babasi evi benden aldı oturma hakkın yok diyor.bosanmis çift aynı evde olamiyor maalesef

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X