Pcos ve otizm

pinkheartt

Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2024
751
346
26
Kızlar bir çocuğumuzda pcos problemi var geçen gün bir habere denk geldim. Pcos kadınların testesteron seviyesi yüksek olduğu için otizmli bebek dünyaya getirme ihtimali varmış. Bu beni çok korkuttu bu konuda bilgisi olanlar yazabilir mi? Ben ilk defa duydum

Bir çocuğunuzda pcos mu var? Anlayamadım? Keşke her duyduğunuza inanmasanız. Otizmin net olarak bir sebebi yok, risk faktörleri olarak da ileri yaş, hava kirliliği, enfeksiyon gibi etkenler tartışılıyor. Pcosla herhangi bir ilgisi yok.

Bir çocuğunuzda pcos mu var? Anlayamadım? Keşke her duyduğunuza inanmasanız. Otizmin net olarak bir sebebi yok, risk faktörleri olarak da ileri yaş, hava kirliliği, enfeksiyon gibi etkenler tartışılıyor. Pcosla herhangi bir ilgisi yok.
Bir çoğumuzda pcos var demek istemiştim yanlış yazmışım. Her duyduğuma inanmıyorum maalesef bununla alakalı bilimsel araştırmalar yapılıyormuş. Pcos insülün direncine sebep oluyor. O da embiriyoda otizme sebep olabiliyormuş. Ayrıca araştırmadan buraya yazdığım düşüncesine nerden vardınız anlayamadım?

Bir çoğumuzda pcos var demek istemiştim yanlış yazmışım. Her duyduğuma inanmıyorum maalesef bununla alakalı bilimsel araştırmalar yapılıyormuş. Pcos insülün direncine sebep oluyor. O da embiriyoda otizme sebep olabiliyormuş. Ayrıca araştırmadan buraya yazdığım düşüncesine nerden vardınız anlayamadım?
Araştırmaları bana atabilir misiniz rica etsem ben de bir okumak isterim. Çocuklarla çalışıyorum çünkü böyle bir gelişmeden ben de haberdar olmak isterim.

Kızlar bir çocuğumuzda pcos problemi var geçen gün bir habere denk geldim. Pcos kadınların testesteron seviyesi yüksek olduğu için otizmli bebek dünyaya getirme ihtimali varmış. Bu beni çok korkuttu bu konuda bilgisi olanlar yazabilir mi? Ben ilk defa duydum
Otizmin bununla bir ilgisi yok. Her yazilana inanmayın.

Kimden duydugunuzu anladım bu konuda tanınmıs fizyoloji ve deneysel tıp uzmanı söyledi evet ama başlı başına budur demedı...İnsülininde sebep oldugunu söyledi ki fareler üzerindeki deneylerini anlattı hatta...

Önlem olarak hamilelere paketli hiçbir gıda almamalarını anlattı hatta...

Kimden duydugunuzu anladım bu konuda tanınmıs fizyoloji ve deneysel tıp uzmanı söyledi evet ama başlı başına budur demedı...İnsülininde sebep oldugunu söyledi ki fareler üzerindeki deneylerini anlattı hatta...

Önlem olarak hamilelere paketli hiçbir gıda almamalarını anlattı hatta...
Heh evet sizin dediğiniz yerde rastladım

Kendisi Prof dr oytun erbaş tıp fakültesi mezunu alanı ise fizyoloji ve deneysel tıp bu şekilde araştırırsanız çalışmalarını görebilirsiniz. Kendiside zaten kesin olduğunu söylemiyor ama bununla alakalı yapılan ciddi çalışmalardan bahsediyor
Deneysel bir çalışmadan bahsetmiş, bir kesinliği yok. Hemen ciddiye alıp endişelenecek bir sebep de yok o nedenle.

Hanımefendi her çalışma doğru mu ? Link atar mısınız ? Kim çalışmış ?
Yukarıda doktorun adını paylaştım. Her yazılan doğru demedim. Böyle bir çalışma olduğunu ve bu konuda başka bilgisi olan var mı diye sordum sadece. Sanırım okuduğunuzu anlamama gibi bir probleminiz var. İlk önce okuduğunuzu anlayın ondan sonra yazın rica ediyorum ya

Kızlar ben sadece böyle bir konu üzerine araştırma yapıldığını duyduğumu ve bununla alakalı bilginiz olup olmadığını sordum. Yani bilgi alışverişi yapmak ve öğrenmek için. O yüzden saçma sapan çıkışlarda bulunmazsanız ve buraya bişeyler yazmadan önce okuduklarınızı algılayıp anlamaya çalışırsanız çok sevinirim teşekkürler

X