Pcos ve Çocuk İsteme

senyaren

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2023
5
1
26
bir buçuk yıllık evliyim kiloluyum adet düzensizliğim var evliliğimin başından beri bebek sahibi olmak istiyorum yanlız 6 aylıkken hastaneye gittim ve muayene yapılırken canım çok yandığı için muayene ettiremedim daha sonra ultrason ile baktılar ve doktor rahim kalınlaşması olduğunu söyledi pcossun sen dedi 22 mm kalınlığında rahim kalınlaşman var çocuk bu şekilde tutunamaz dedi birdaha hastaneye gitmek istemiyorum doktor çok kötüydü canımı çok yaktığı için gitmek istemiyorum ne yapmalıyım sizce pcos diyetisyeni ile mi zayıflamalıyım yoksa tekrar hastaneye mi gitmeliyim?

Diyet de çok etkili oluyor ben diyet yaparken adetim düzene girmişti. Ben de pcosum . Ona yönelik diyetisyenimle görüştüm iyi gelmişti bana tabi bırakınca gene eskiye döndüm

Canım 6 senelik evliyim bir oğlum var pcos insülin direnci yumurta tembelliği kilo âdet düzensizliği var bende de matofin kullanıyorum sürekli yani demem o ki sakın canını sıkma iyi bir doktor bulmakla başla ise

Merhaba 5 yıllık evliyim aynı problemi yaşadım aşırı kiloluydum ve biraz verdim son 6 kilom kaldı Pcos da kilo çok önemli ve doktora gitmeden çözülmesi biraz zor önce sık diyet ve bol su ile başlamalısın neden ? Çünkü sık diyette Karbonhidrat ve şeker olmayacak bu süreçte insülin direncını kıracaksın su içmekte yumurtalıklarını çalıştırmaya başlayacak ..kilo verdikçe hormonların normal hale gelecektir doktora gittiğinizde insülin için Glifor isteyin bu iştahınızı kapatıp süreci kısaltacaktır ama sadece tatlı ve hamurdan uzak durursanız bu süreç devam eder yoksa iki mislisini almaya devam edersiniz ayrıca İnositol Takviyesini önerebilirim adetimi ilaçsız düzenledi eczaneden alabilirsiniz Takviyedir ilaç değildir İnositol diye geçiyor farklı markalar var ben İlunga-F markasını kullandım Trendyolda da var inceleyebilirsiniz kızlar. Kilo verdikçe ben adet görmeye başladım bu çok net ve garanti anca onu diyebilirim çocuk düşünme modundan çıkın önce eski ideal kilonuza düşün sağlıklı beslenin yürüyüşler yapın ben günde 20 bin adım atıyorum su için organlarınızı yıkayın yeşil çaylar kıraz sapı çaylarını ihmal etmeyin ödem attırır biyerden başlayın işte bende biyerden başladım biyerden sonra yapamayınca doktora gittim glifor verdiler diyetisyene başvurdum ve devamını getirdim Takviye alın D vitamini omega 3 için haftada 2 gün 100 gram balık yiyin somon olur başka balık olur fark etmez kolesterolü düşürür başarırsınız

sizce doktor mu pcos diyetisyenleriyle mi bu yolu izlemeliyim

sizce doktor mu pcos diyetisyenleriyle mi bu yolu izlemeliyim
Doktorun yapacağı tek şey sana insülin direnci için glifor vermek olacak , Diyetisyende kilo vermene yardımcı olucak ve etkisini göreceksin doktora gidip Pcos olduğumu söylediniz glifor denemek istiyorum diyip diyetle beraber başlamanız bu ilacı alırken sık bir diyete başlamalısınız. Önce doktora gidip bu ilacı bi talep edin ama İnositol takviyesini de ihmal etmeyin bence

Hastaneye git canım başka hastaneye git ihmal etme sakın yumurta temmelliginmi var

Pcos ne oluyor pcos diyip bir çok hqtsluk yaziyorlar yumurta temmeligimi amh düşüklugu mi oliyor

Pcos ne oluyor pcos diyip bir çok hqtsluk yaziyorlar yumurta temmeligimi amh düşüklugu mi oliyor
Polikistik over sendromu oluyor açılımı bu hastalığın ismi daha doğrusu bir sendrom herkeste farklılik gösteriyor hepside birbirine benzer aslında.. Farklı evreleri var mesela

-tiroid problemli az çalışması tiroidin
-insülin direnci ve kilo
-saç dökülmesi beraberinde sık görülür
  • en yaygın ve büyük problemi adet olamamak yada 3 ila 6 ayda bir adet olmak ..
  • Bununla birlikte hamile kalamamak
  • ultrasonda Yumurtalıklarda zincirlenmiş halde bir sürü kist görünümü
  • erkeklik hormonun süreli yüksek olması ve kıllanma işte bacak kıllanma yüz kullanması gibi hormon bozukluğu

Bunlar sendromun belirtileri

Bu sendromun düzelmesi için tek çare paket gıdadan uzak durup sık bir diyet yapmak fakat zayıf olan polikistiklerde vardır ama zayıfların genellikle hormonal oluyor bunlar için zaten yumurtalıkları uyaran ilaçlar var gebe kalmak için herkeste farklı bazısında gebelik şansı oluyor bazısında olmuyor bende olmadı kiloluyum biraz ama kilo verdikçe benim adetlerim düzeldi bol su içmek hareket etmek yumurtalıkları deli gibi çalıştırıyor kızlar. Diyet yapmasanız bile hamur ve şekeri işlenmiş gıdaları bıraktığınız an değişiklikleri görebiliyorsunuz .. bazı kadınların bu sendroma bağlı olaraktan yumurta tembelliği olabilir yada çok dirençli yumurtaları olabilir bu yüzdende çatlamıyor yumurtalar bazı kadınların yumurta zarı çok kalındır ve sperm ordan geçemiyor döllenme olayı gerçekleşemiyor bunu da ancak tüp bebekle çözebiliyoruz ve polikistik over sendromunda tüp bebek şansı oldukça yüksektir ve ilk aşamada yüzde 70 oran veriyor doktorlar . benim doktorum benim için öyle dedi.

Bu şekilde açıklamış oldum umarım bu sorunlar sende yoktur çok çektiriyor insana

ALLAH razı olsun bende kilolu değilim ama kilom az vardı verdim insülin var saç dökülmem çok fazla adet oluyorum zwten adet olduğum için sorun yok sanıyordum amh 0.04 ama evliliğinde çok aorun yasadim 1 yıldır evliyim 9 ay cekmedigim kalmadı stres 4 gün aç birakiyordum kendimi bide sürekli odamdan çıkmıyordum zararı bana oldu şimdi RABBİM isteyen herkese versin

İnositol önerebilirim saç dökülmesi tırnak adet ve yumurtlama çok iyi geliyor benim tırnaklarım kırılıyordu sürekli saçlarım şuan benimde aşırı dökülme var yumak yumak dökülüyor bidonlara deniyorum şuan şampuan değiştim bakalım gebelik oldu mu peki ? Bide kendini aç bırakma bol su iç hareket et şeker ve hamuru bırak bak görürsün hem kendini iyi hissedeceksin hemde bişeyler kendiliğinden olma şansı artacak.. ayrıca tüp bebek yapsan bile kilo vermen çok faydalı olucaktır benim doktorumda dedi zayıflamadan gelme tutunma şansı azalıyor

Bioblass olcaktı canım hata oldu klavyeden

Hayır gebelik yok bu ay sonu ankaraya gidicem burda doğru dürüst hastane doktor yok ilk badka yerde muane olup sonra tüp bebeğe gidicem 4 aydır kendj evime geçtim bol su egzersiz bdie sağlıklı besleniyorum yeşillik yiyorum genelde ceviz fındık tatlı sevmeyen insanım sadece çaya şeker atardım bide cikolta yerdim şimdi sekeride bıraktım şükür adetim şimdi bittikten sonra hsg cekilcem doktor gelmeden önce çekil dedi bakalım ona göre uol izlicem hsgden korkuyorum çok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…