Pcos ve adet düzensizliği

Lavinya70

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2023
37
14
26
Merhabalar
Ben 25 yaşındayım ve evli değilim İlk kez 13 yaşımda adet oldum ve 3 yıl düzensizdi Bunun başlangıçta normal olabileceğini düşündük ancak sonrasında doktora gittim Pcos sebebiyle düzensizlik yaşadığımı öğrendim Sonrasında doğum kontrol hapıyla tedavi sürecine başladık ve kullandığım süre zarfında düzenli adet döngüm vardı Bıraktığım zaman başa dönüyordu her şey Uzun zaman zarfında 3 farklı hastane de 3 farklı doktorla tedavi süreçlerim oldu ve hepsinde sonuç aynıydı Kilo problemim olmadı hiç Yılda 2 3 defa adet oluyordum ve 4 5 gün civarı sürüyordu hep Ancak son 2 yıldır artık hiç adet olmuyorum Doktor normal yollardan çocuk sahibi olmamın düşük ihtimal olduğunu söylemişti Bundan sebep evliliğe de sıcak bakamıyorum Şayet bu bir imtihansa kimseyi bu imtihana maruz bırakmak belirsizlikle belki de hayal kırıklıklarıyla uğraştırmak istemiyorum Düşündükçe işin içinden de çıkamıyorum Belki benim geçtiğim yollardan geçip mutlu sona ulaşanlardan umut verici tecrübeler duymaya ihtiyacım vardır Dönüş yapanlara şimdiden teşekkür ediyorum

Merhaba, kendimi bildim bilebi pcosum ve adetlerim hep düzensiz. Her zaman cocuk sahibi olamamaktan korkuyordum. Ama 6.ayımızda hamile kaldım hem de cok basit bir tedavi ile. Pcosla gebe kalmsk gayet de mümkün. Kilo probleminiz olmasın , insülin direnciniz olmasın bunlar önemli. Kendinize haksızlık etmeyin. Karalar bağlamanıza hiç gerek yok

Bir oğlum var 10 yaşında
İki senedir yeniden çocuk istedim olmadı pco olduğumu öğrendim takviyeler kullandım yumurtaları çalıştıracak şuan 6 aylık gebeyim, evet bu bir imtihan olabilir ama Allahın işine karışılmaz 🥰

Bir oğlum var 10 yaşında
İki senedir yeniden çocuk istedim olmadı pco olduğumu öğrendim takviyeler kullandım yumurtaları çalıştıracak şuan 6 aylık gebeyim, evet bu bir imtihan olabilir ama Allahın işine karışılmaz 🥰
Ya ne güzel 😊Rabbim oğlunuza hayırlı ömürler versin bebeğinizi de sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🌼

Merhaba, kendimi bildim bilebi pcosum ve adetlerim hep düzensiz. Her zaman cocuk sahibi olamamaktan korkuyordum. Ama 6.ayımızda hamile kaldım hem de cok basit bir tedavi ile. Pcosla gebe kalmsk gayet de mümkün. Kilo probleminiz olmasın , insülin direnciniz olmasın bunlar önemli. Kendinize haksızlık etmeyin. Karalar bağlamanıza hiç gerek yok
Haklısınız olumsuz düşünmek istemiyorum ama aklıma takılıyor hep bir şekilde

X