Pcos polikistik over olup hamile kalanlar bilgilerinizi yazarmisiniz?

Vay canına bana 57 iken bile ver dedi kilo verdim yine nasıp olmadı Allah tamamına erdirsin cnm

Bende evlılıgımın 16 ayında hamıle kaldım ve hıc korunmamısdım ayrıca 117 kılo ıle hamıle kaldım uc aylık hamıleyım bes kılo verdım bulantı kusma ve ıstahsızlıkdan oturu devamında nasıl olacak bılmıyorum ama ınsallah asırı kılo almam bende doktora gıttım femara dıye bı hap ve catlatma ıgnesı ıle hamıle kaldım ıkı ay tedavı oldum bırınde kımyasal gebelık oldu ıkıncısınde hamıle kaldım ınsallah sagsaglım kavusurum yavruma pco engel degıl tabıkı ama zorladıgı kesın bebek konusunda kendılıgınden hamıle kalanda cok var ama ben 16 ay boyunca ılacsız kalmadım tum testlerım temızdı sadece yumurtalıklarımda pco gorunumu vardı tabıkı adet duzensızlıgımde hep vardı bekarlıgımdada umudunuzu kaybetmeyın bolca dua edın rabbım kımseye aratmasın hepımızın kucakları evlatla dolsun ınsallah

Kızlar iyi geceler .. Bende pco var maalesef. Bir ara soğan kürü yaptım iyi geldi . Şimdide civan perçemi aslan pençesi ve hayit yapiym yapıyorum. 2-3 aydır regl kendiliğinden geldi ufak düzensiz olsada. Akinti çok oldu.10 günden fazla bile sürdü akintim.
Bir araştırın derim. Yanliz adet olsada şu pko nun yan etkileri ne zaman kaybolunca onu merak ediyorum kilo yok yanliz.
Bende bir asilama geçirdim klomen catlatma ignesi flan ilki tutmadı. 2.asilama düşünüyorum ara verdim biraz.

Bebislerimiz sağlıkla gelsin ınsaallah

Cnm merhaba bende de pco var o bitkileri bende kullandım hormonlarda çok az da olsa düzelme oldu adet düzensizliğim yoktu fakat dhea so4 Bi türlü düşüremedik ne yapcam bilmiyorum senin böyle Bi problemin oldu mu

Cnm merhaba bende de pco var o bitkileri bende kullandım hormonlarda çok az da olsa düzelme oldu adet düzensizliğim yoktu fakat dhea so4 Bi türlü düşüremedik ne yapcam bilmiyorum senin böyle Bi problemin oldu mu
Hangi hormon dan bahsettiğini anlamadım ? Bende hormonlar aşırı farklı durmuyordu. Doktorum yemene dikkat et diyordu vücudun dengesi bozulmuş biraz. Ama tabi hormonlara yansıdı pko çıktı bir iki yıldır. Akne saç dökülme ve hafif tüylenme flan yaptı maalesef.
Bu otlar dan 3 ay düzenli kullanmak gerekiyormus. Sabah akşam içene oluyor ben günde bir içtim. Yanliz civan perçemi otunu sadece adet olunca yada hamile olmadiysam içiyorum çünkü söktürücü özelliği var tehlike olmasın diye bilgin olsun

Aminallah anali babali buyutsun gozunuz aydin

Bende üç yıllık evliyim pko var 86 kiloyum veremiyorum bi türlü verenler nasıl verdi yardımcı olurlarsa sevinirim

merhaba kızlar 7 aylık evliyim 18 yasımda pko tanısı konuldu o gün bugundur pko luyum yani su an 30 yasındayım 51 kiloyum kullanmam filanda olmadı hiç sadece regl düzensizliğim vardı pko için hiç bi çaba harcamadım sadece evlendiğimizin ilk 5 ayı dogum kontrol ilacı kullandım o ara düzenlenmişti onu bıraktııktan sonra 2 regl dönemi gecirdim regl döngülerim azaldı hatta bıraktıktan sonra korunmayıda bıraktım 2.ayımda anırım hamileyim dün test yaptım pozitif kan testide yaptırdım 1190 çıktı değer yani ben bile şoktayım bu kadar erken beklemiyodum pko luuyum diye erken başladım çalışmalara o yüzden ümidinizi kaybetmeyin derim inş benmde sağlıkla devam eder bu sürecim :)

Merhabalar yaklaşık 15 yaşından beri pcosla uğraşıyorum bunun yanında insülin direnci ve haşimato tiroiti hastasıyım. Şuan 27 yaşındayım doktorların hepsi sadece kilo vererek ve tedaviyle hamile kalabileceğimi söyledi. Evleneli 7 ay bitti. Ve ben ilk aylarda 8 kilo alıp 79 kiloya ulaştım. Aklımda hep kilo vermezsem hamile kalamayacağım vardı. Ama mucizem geldi hemde hiç beklemediğim bi ayda evet çok zorlu bi hamilelik geçiriyorum iki yumurtalığımda da büyük kistler var rahim içi kanamadan hep düşük riskim var ama Allah’a şükür bebeğim benimle hiç bir zaman umudunuzu yitirmeyin Allah ol derse olur

Polikistik over olup hamile kalanlar nasıl başardınız?Kilonuz ne kadardı? Tecrubelerinizi kısada olsa paylasirsaniz içim rahat edecek.
Daha 2 gun once yasadigim olayi anlatayim canim sana reglimde 10 gunluk bir gecikme yasadim hic boyle olmazdi 1.5 senelik evliyim ve 3 aydir bebek dusunuyorduk reglik gelmeyince doktora gittim benden kan almadan once ultrasona soktu ve polkistik overim oldugunu ve kotu huylu ya benzedigini soyledi bende adetimde hic boyle bir gecikme yasamadigimi soyledim cocugub olamaz dedi ben yine de ısrarla beta hcg istedim tabi benden turlu turlu ultrasonlar istedi bende o gun idrara sıkışmam gerektigi icin giremedim ultrasona ve cok psikolojim bozuldugu içinde ertesi günde gitmedim o hastaneye sonra bugun e nabizdan kan sonuclarina baktim ki birde be goreyim beta hcg 496 cikmis hemen yarin icin baska bir hastaneden randevu aldim insallah 2 katina cikar ve bir olumsuzluj yasamam rabbim isteyen herkeze nasip etsin ins

Selamün aleyküm arkadaşlar ben 7 yıllık evliyim pco hastasıyım ilk çoçuğum tedavi olmadan oldu çok şükür Rabbime 2. Çocuğumu istiyordum ama olmuyordu kilo çok almıştım 83 kiloyu gördüm doktora gittim zayıflaman lazım dedi kendi çabaları la biraz kilo verdim ama yine hamile kalmadım 3 sene denedik geçen ay ben zayıflamak için macun aldım 100 de 100 bitkisel macunun içine pco hastalığım olduğu için onunla ilgili bitkilerde katıldı şifa Allah'tan macunu 15 gün kullandım devam etmedim bu ay hamile olduğumu öğrendim 5 haftalık ben macunu vesile olarak gördüm çünkü benim yumurtalıklarım çok ağrıyordu onu kullanmaya başladıktan sonra agrım gitti burada sizinle paylaşmak istedim ki çünkü bende adetim her ay geçiktiğinde acaba hamile miyim diye ümitlendim bu kulübe girip hep baktım 2. Çoçuğa hamile kalan varmı diye benim gibi olanlar için paylaşmak istedim eğer macunu almak isterseniz Instagram adresini paylaşıyorum iletişime geçerseniz inanmayanlar için ulturasyon kağıdımı paylaşabilirim macun Instagram adresi.Osmanlıdan_gelen_mucize

Ultrason ile yumurtalıklara bakılıyor orayı kaplamış küçük kistler oluyor pko da

Sol overde dermoid kist sağ overde pco vardı. 54 kiloydum boyum 160. Herhangi bir tedavi görmedim prolaktin için ilaç kullandım sadece hamileyim 5 aylık.
Umarım bende kalırım Dostinex kullanıyorum. Enfeksiyon çıktı iğne antibiyotik fitil kullanıyorum. FSH 8.1 ploraktin 38.9 çıktı. Rahim filmi de oldum bu ay. İnşallah kalırım kısa sürede.

Her sey yolunda görünüyor inşallah hayırlı haber alirsin. Bir de duymuşsundur etrafından gerçi de insan tam kafaya takmayı bırakıp düşünmeyi vazgecince oluruna bırakınca oluyor. Ha diyeceksin ki nasıl düşünmeden edeyim her ay denerken adet takvimi kovalarken ki ben öyle diyordum :) kendine kısa degil uzun vade belirle. Bu ay hamile kalmalıyım deme de önümüzdeki üç ay içinde hamile kalmaya çalışacağım de :) bende işe yaramisti

merhaba arkadaşlar,
ben de çocuk sahibi olmak istiyorum ama adetim düzensiz doktor bu yüzden hormon testi yaptı sanırım fsh değerine bakacak daha doktora gösteremedim. Sizce bende de polikistik over mi vardır FSH Hormonu Hakkında Tüm Bilgiler | ... ya da burdaki hipofizle alakalı başka bir hastalık

Son düzenleyen: Moderatör:

Merhaba acaba belirtileriniz nelerdi benimde şuan 11 günlük bir gecikmem var bende pcos hastasıyım üç yıldır evliyim belirtim ara ara kasık ağrısı ve göğüs ağrısı şişlik falan yok ama sizde nasıl bir belirti vardı acaba

1,5 yıldır evliydim ilk 3 ay korundum sonra bebek istediğim için bıraktım olmuyordu doktora gittim ve pcos olduğumu öğrendim tüp bebek ya da aşılama tavsiye ettiler maddi sıkıntılardan dolayı olmadı bizde kendimizi toplayana kadar beklemeye karar verdik doğal yoldan hamile kalamayacağımı söylediler çok ağladım çok üzüldüm stres yaptım düşünmeyi bıraktığım zamanlarda bel ağrım ve kasık ağrılarım vardi şüphelendim test yaptım şuan 5 haftalık hamileyim. Yani umudunuzu kaybetmeyin ve kesinlikle stres yapmayın. Ayrıca boyum 160 ve 80 kilo hamile kaldım.

Sol overde dermoid kist sağ overde pco vardı. 54 kiloydum boyum 160. Herhangi bir tedavi görmedim prolaktin için ilaç kullandım sadece hamileyim 5 aylık.
Herkese merhaba ,
Bu ayın başında pko hastası olduğumu öğrendim. Bebek istediğimizi söyleyince doktor primolut hapini verdi ve adet olmazsan gebelik testi yaptır adet olursan kadın doğum uzmanına görün dedi .Tahmini adet günüme 3 gün kaldı (her ay adet olurum duzenlidir aslinda oynarsa
2 3 gun farkeder yani en son 25 30 30 şeklinde ilerlemişti ) ama hiç bi şekilde adet belirtim yok normalde 1 hafta ya da 10 gün kala göğüslerde şişkinlik kasıklarda ağrım olurdu ama şu an hiç bi adet belirtim yok acaba bunda ilacın etkisi var mi ?
Sadece 1 2 kere bi ağrı girdi kasıklarda bi de sarı akıntı sonrasında beyaz akıntı seyretti şimdi akıntı yok .
Ileriki günlerde adet belirtisi olur mu ?
Bu ilaci kullanip bitirdikten sonra hamile kalan oldu mu ?
Hic bi belirtisi olmadan hamile kalan oldu mu ?
Ne zmn idrar gebelik testi yaptirsam doğru sonucu alırım?
Bilgisi olan tecrübelerini paylaşabilir mi ?
Dayanamayıp bu sabah idrar gebelik testi yaptım sonuç negatif
Erken mi davrandım adetime 3 gün var

Merhaba kızlar. Ben 6 aylik evliydim cocuk istedigim icin doktora gittim( boy 164 kilo 52) prolaktin yuksekligim cikti ayni zamanda yumurtalarimin fazla oldugunu, küçük küçük dogustan kistlerim oldugunu, CA125 degerimin 100 oldugunu ogrendim( bunu doktorum rahmi kaplayan bir duman gibi bisey oldugunu bazen rahim kanallarinda tikaniklik yarattigini soyledi). Ve polikistik over oldugumu soyledi. o gittigim ay dostinex( prolaktin yuksekligi icin) ve klomen verdi. Bir ay kullanmadan adetimin 3 gun gecikmesiyle test yaptim ve hamile oldugumu ogrendim. Bunlari öğrendiğim gun o kadar üzülüp agladim ki ama cok sukur Allah ol dedi ve oldu. Dilerim Allah isteyen herkese nasip eder. Hastalik yoktur hasta vardir diye bosuna dememisler asla kendinizi uzmeyin pcos asla gebelige engel degil engel olan bizleriz bazen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…