Pcos olupta ovulasyon testi kullananlar ve hamile kalanlar var mı

ukteeem

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2022
305
53
22
Pcos olup ovulasyon testi kullanan var mı varsa nasıl kullanıyorsunuz pcos olup ta ovulasyon testinden sonuç alıp hamile kalan varsa bilgilendirirmisiniz beni ? Yazarsanız çok sevinirim.

Bu test pcoslularda %90 işe yaramıyor. Çünkü hormon bozuklugu oldugu için yükselen değer ve oluşması gereken döngü birbirini tutmadıgı için pozitif diye sevinirken aslında yumurtanın y si olmayabiliyo ortada benm öyle mesela. Testlerde hep pozitif hatta pik görürdüm ertesi gün vajinal muayenede yumurtan yok büyümemiş diyodu doktorlar ...

Pcos olup ovulasyon testi kullanan var mı varsa nasıl kullanıyorsunuz pcos olup ta ovulasyon testinden sonuç alıp hamile kalan varsa bilgilendirirmisiniz beni ? Yazarsanız çok sevinirim.
Ben geçen ay öyle hamile kaldım. Pcos hastasıyım. 22 Mart sat. 10 nisanda pik gördüm. Sadece o günü değerlendirdik. Şu an 7 haftalık gebeyim. Ovulasyon testi kullanmasaydım kendimi hep adetten 14-16 günleri arasına yoğunlaştırırdım yumurtlama için ama 19-20. çi günleri yumurtluyorum genelde. Onu öğrenmek için iyi

Bende hep aynı tarihte yumurtlama görmeye başladım bunuda ovulasyonla günleri öğrendim bide Flo takvimiyle karşılaştırdım gerçekten tutuyor tarihler bence de polikistik over olup kullanılabilir bence ovulasyon herzaman çift çizgi oluyor ama pik değil pik baya koyu oluyor neredeyse aynı koyulukta tam test yapacakdım adete 3 gün var akıntılarım başladı kızlar moralim bozuldu

Üzülme canım daha geçmemiş adetin bi umut var yine yap sen test olmazsa adetin geçmesini beklersinn

Üzülme canım daha geçmemiş adetin bi umut var yine yap sen test olmazsa adetin geçmesini beklersinn
Ah ah.. canım 4. Yılımıza doğru ilerliyoruz nasıl olacak bilmiyorum gerçekten yoruluyor insan artık bide çok ağrım oluyor göğüsler felan afedersin kasık ağrısı da var 12 gün önceden başlıyor benim

Bilirim o hissi duyguyu acaba mı diye günlerce düşünmeyi ama biraz daha sabret olacak Allah'ın izniyle.. tüp bebek yaptırdın mı hiç peki

Bilirim o hissi duyguyu acaba mı diye günlerce düşünmeyi ama biraz daha sabret olacak Allah'ın izniyle.. tüp bebek yaptırdın mı hiç peki
İnşallah Tüp bebek düşündük ama Şuan tedavi görüyorum çatlatma yaptık bi kaç kez doktor gel aşılama yapalım diyor bi yandan 10 kilo fazlam var nasıl olacak bilmiyorum tutmicağına eminim yaptırmak istemiyorum bu şekilde kendime çeki düzen verip kilo olarak öyle yapsam daha mantıklı geliyo bana

Canım benimde 10 kilo gibi bi fazlam var evet ama engel değil çok da yumurta kalitesi ile alakalı ilaçlarla büyüyorlar ben aşılama oldum tutmadı 18mm olmuştu ancak başka bir arkadaşın 22di onunda tutmamıs başka bir kızın 26mm miş onunki tuttu nasip meselesi Rabbim ol der ve olur..

çok değişik bişey gerçekten benimde 23 mm kadar oluyor ilaçlarla felan ona rağmen tutmadı iğnelerle hayırlısı olsun

Bsey diyim mi? Ben 4 kez hamile kaldım. 3 tanesi ya diyet yaptığım zamandı ya da ramazandı. Yani sanki az yiyip vücudu çok yormayınca daha çabuk hamile kalınıyor gibi. Öyle hissediyorum

Bsey diyim mi? Ben 4 kez hamile kaldım. 3 tanesi ya diyet yaptığım zamandı ya da ramazandı. Yani sanki az yiyip vücudu çok yormayınca daha çabuk hamile kalınıyor gibi. Öyle hissediyorum
Gerçekten mi rabbim yine nasip etmiş sağlıkla ilerlesin ben bugün yine glifor / metformine başladım insülin ilacı bakalım 5 kilo versem bile bence bana faydası olcak

Gerçekten mi rabbim yine nasip etmiş sağlıkla ilerlesin ben bugün yine glifor / metformine başladım insülin ilacı bakalım 5 kilo versem bile bence bana faydası olcak
Evet. Yine nasip etti. Bu sefer kucağıma almayı da nasip eder inşallah kesinlikle. Kilo vermek çok iyi gebe kalmak için bence. En yakın zamanda hayırlı haberler alırsın inşallah

Merhabalar, hormon değerleriniz nasıldı?

Ben pko olup ovülasyon testiyle 2 kez hamiş kaldım
Biri aralık diğerı mart ayında fakat 2side kımyasal oldu
Ama bnım hormonlarda bişy yok
Sadece ultrasonda pcos var
3 gün önce yine pik gördüm ve değerlendirdım
Ramazan ayındada hsg cektrdım
İnşallah bu ay olur

Pcoslara ovulasyon kesinlikle tavsiye etmem bunun yerine gün aşırı iliski ile her turlu saglikli yumurtaya denk gelir. LH pcosta cok dalgalıdır yumurtlama sanarsiniz ama mevcut gelismemis yumurtalar lh hormonu eseridir. Catlamada tam belli olmaz bosuna stres kaynagi

Pcoslarda lh dalgalanması olduguna katılıyorum fakat bnım ne zmn ovu testim pik olsa hamile kaldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…