Pcos ile tüp bebek hikayem

tupbebekhikayemm

Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2024
288
164
Öncelikle merhabalar şu yaşadığım stresli günleri burada sizlerle paylaşmak istedim. Şimdiden anlatacağınız kendi hikayelerinizle bana vereceğiniz destek ve yardım için teşekkür ederim.
Yaklaşık 15 aydır evliyim ve kendimi bildim bileli pcos var. Bayağı ağır bir durumda pcosum. Tüylenme, adet gecikmesi, insülin direnci ve tabiki kilo.. bekarken açıkçası çok sorun olmuyordu hangi doktora gitsem düzelir daha gençsin evlenince geçer gibi sözler duydum hep. Fakat geçen birşey olmadı kilom ve diğer sorunlar hızla arttı yaklaşık birkaç ay önce normal yollarla gebe kalamayacagimi öğrendim (eşimde de bazı sorunlar çıktığı için) ve vakit kaybetmeden tüp bebek sürecine başladım. Tüm tahlillerim yapıldı 4 gündür gonalf 450 kullanıyorum kilom olduğu için dozum 287.5 4. Gün iğnemden sonra kasık ağrılarım başladı. Sabah ise kontrolüm var heyecanlıyım sanırım 4 5 gün kadar iğne ve ilaçlara devam edeceğim doktor bir kac değişiklik yapacağını söyledi sabah öğreneceğim. Pcoslu olduğum için taze transfer olamayacağını dondurulmuş embriyo transferi olacağını söyledi doktorum heyecanla sabah olmasını bekliyorum. Benim durumumda olan hikayesini paylaşmak isteyen arkadaşlardan destek bekliyorum umarım bu zorlu süreci burada birbirimizle paylaşarak atlatırız. Son olarak inşallah hepimiz sağlıkla mutlulukla huzurla evlatlarımızı kucağımıza alırız.

Çok sevindim sizin adınıza inşallah hayırla kucağınıza alırsınız yavrunuzu. Benim eşimde de sprem düşüklüğü var ondan başladık tüp bebeğe. Siz hangi iğneleri kullandınız?

Kaç kilosunuz ki o dozda başladınız ? Ben 103 kiloyum 75 kullandım 7 günün sonunda 17mm yumurtam gelişmişti
Kilom 103 benimde boyum 172 287.5 doz verdi fakat pcos olduğu için ve kilon var dediği için dozu yüksek tutacam dedi azaltacam dedi dün kontrolüm vardı çok gelişmemişti en 9-10 mm olmuş dedi iğnelere aynı dozda devam dedi bir iğne daha verdi çatlama olmasın diye cumartesi yine kontrolüm var

Merhaba . Bende de aynı sorun var ağır pkos adet duzensizligi kilo killanma vs. Eşimde azosperm var ocak ayında tupbebege başladım fakat yumurtalarim ignelere ters tepki verdi kendiliğinden çatladı. Doktorum uzun tüp bebek tedavisi uygulanacağını söyledi. Geçen adetimde doğum kontrol ilacına başlattı 21. Gün lucrin iğnesi vuruldum . Bugün doğum kontrol ilacım bitti adet olunca gidicem surec nasıl devam edecek hiç bilmiyorum . Birde aranizda doğum kontrol hapı kullanırken sürekli kahverengi lekelenme yaşayan varmi acaba .inşallah hayırlı sonuçlar alırsınız.

Allah şifa versin öncelikle umarım tez vakitte kavuşuruz evlatlarımıza. Yalnız şu durum dikkatimi çekti pcos hastalarında yumurta geliştirici iğne veriyorlar ya son günlerinde ters tepki olmasın çatlama olmasın diye bir iğne daha veriyorlar benim 6. Gün iğnelere başlayalı bugün mesela o çatlama olmasın diye iğneden de oldum doktor nasıl önlemini almadı? Hangi hastanede hangi ilde tedavi görüyorsunuz?

Catlamamasi için de igne oldum ama vücudum kabul etmedi 3 gün kullandım o ignelerden 4 gün catlamisti öyle de iptal oldu tedavim . Doktorluk bi sorun yok yani sorun bende :)

Amh düşüklüğünüz mu var peki? Hani ondan sebep yüksek doz vermiş olabilir. Yani bende kiloluyum ileri derece pcos bende de var anlayamadım

Amh düşüklüğünüz mu var peki? Hani ondan sebep yüksek doz vermiş olabilir. Yani bende kiloluyum ileri derece pcos bende de var anlayamadım
Ay hiç bilmiyorum ki canım tüm testler tahliller temizde çıktı ama pcos olanlara ve kilosu yüksek olanlara yüksek doz veriyorum dedi yaşında genç dengeler dedi 26 yaşındayım siz kaç yaşındasınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…