Pcos + femara + estrofem+ovitrelle sürecim

edddd

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2024
11
4
Merhabalar 8 aydır evliyim polikistik over hastasıyım en yoğun belirti olarak adet düzensizliğim var. İlaç kullanmadan adet olamıyorum. 28 yaşındayım 62 kilo ve 165 boyundayım. Pcostan dolayı endişeliyim o yüzden yaklaşık 5 aydır korunmuyoruz. Hamile kalamadım. Bir süre devlet hastanesinde gittiğim dr dubhaston verdi fakat işe yaramadı. Bende özel hastaneye gitmeye karar verdim süreci sizler için ekliyorum.

20 Mayıs pazartesi doktora gittim adetin 2.günü doktorum yapılan tahlil sonuçları sonrasında ilaç başladı.

21 Mayıs proxsyfemin şase ve Femara ,22 Mayıs glifor başladım 28 Mayıs kontrole gittim yumurtalar hiç büyümemişti doktor yeni bir ilaç daha verdi Estrofem , femara ile birlikte 5 gün kullanıp pazartesi kontrole çağırdı. 28 Mayıs akşamı ilaçlara başladım ilaç bitiş tarihi 2 Haziran pazar akşamı .

3 Haziran pazartesi muayene oldum yumurtalar olgunlaşmış Ovitrelle çatlatma iğnesi verildi iğneyi 17.20 gibi vurdum. Doktor 4 Haziran 21.00 6 Haziran sabah 7.00 ve Cuma akşam 21.00 de ilişki önerdi. 20 Haziran gibi de gebelik testi yaptırmamı istedi.

4 Haziran Doktorun söylediği şekilde ilişki oldu çok garip duygular içerisindeyim sanırım hala durumun ciddiyetinin farkında değilim, ben 20 Haziran gibi hamile olduğumu öğrenebilirim ve hayatım bundan sonra bambaşka şekillenebilir.

11.06.2024 çok heyecanlıyım kendimde henüz bir belirti farketmedim, test yaptıracağım günü sabırsızlık ile bekliyorum.

13.06.2024 çatlatma iğnesi olduğum günle beraber bugün 11.gün Eşim eczaneden test almış yaptığım gebelik testi bu şekilde negatif çıktı. Bu konuda çok bilgisizim.

14.06.2024 çatlatma iğnesi 12.gün sabah gidip kan vereceğim stresliyim olmama ihtimali beni tedirgin ediyor, yeniden o süreçlere girmek istemiyorum. Umarım hamileyimdir. Doktorum 17 Hazirandan sonra 20 Mayıs gibi test yaptırmamı istemişti ama dayanamayacağım.

Sonucu sizlerle paylaşıyor olacağım

14.06.2024 beta hcg 2.62 çıktı negatif , erken yaptım bir kaç gün sonra yeniden yapacağım

Eklentiler

• IMG_7976.jpeg
    80,2 KB · Görüntüleme: 450
Son düzenleme:
Adetim düzenli değil ordan takip edemem
İnşallah Allah gönlüne göre versin inşallah herşeyin hayırlısı olsun inşallah burda tüm isteyen herkese nasip olsun sonra banada nasip olsun inşallah güzel haber alırsın Allah büyük

Erken yaptığın her test için negatif görürsün ve moralin bozulur. Sabırlı ol biraz 17sinde kan ver. Çatlatma iğnesinden 16 gün sonra falan adet olunur genelde

İnşallah Allah gönlüne göre versin inşallah herşeyin hayırlısı olsun inşallah burda tüm isteyen herkese nasip olsun sonra banada nasip olsun inşallah güzel haber alırsın Allah büyük
İnşallah hepimiz güzel haber alırız, çok teşekkür ederim

14 günü tamamlayın diyorlar genelde

Günler biraz yavaş geçiyor sanki beklemek zor Allah sabır versin umarım gönlünüzdeki olur
Umarım. Rabbim hepimizin gönlüne göre versin inşallah Dikkatli olun ama aklınızda tutmayın onu. İnanın her şey olacağına varıyor. İnanıyorum. Olmazsa tekrar başlarım hiç sorun değil

Canım umarım olumlu sonuc alırsın testın net gozukmuyor. Banada bır doktor rahım duvarın ınce yumurtan gelısmıyor dedı ve cocugun olmaz ugrasma dedı. Baska doktorda yumurtan var dedı ve ovulasyonda da gordum rahım duvarı ıcın estrofem kullandım. Umudum yoktu ama sende yumurta buyutmek ıcın ılac kullanmısson demekkı doktor onemlı umudumu kaybetmemelıyım ınsallah hamılesındır

17 Haziran çatlatma iğnesinin 14.günü erken gebelik testi yaptım negatif çıktı. Doktorum 20 Haziran demişti ama ben bu aydan umudumu kestim

Eklentiler

• IMG_8048.jpeg
    75,6 KB · Görüntüleme: 418
20 Haziran test sonucum yine negatif

Eklentiler

• IMG_8090.jpeg
    147,8 KB · Görüntüleme: 407
Polikistik over hastasıyım adet söktürücü kullanmadan adet olamıyorum söktürücü başlamam lazım, kan testi yapalım en doğrusu o haklısınız

Kan verdim negatif çıktı. Aynı günün akşamı hafif kanamam oldu, normalde adet söktürücü kullanmadan adet olmam. Biraz şaşkınım

Kan verdim negatif çıktı. Aynı günün akşamı hafif kanamam oldu, normalde adet söktürücü kullanmadan adet olmam. Biraz şaşkınım
Femaradan dolayı yumurtalarınız büyüyüp çatladığı için normal.Femara ve ovitrelle ilk seferde çok nadirdir zaten canınızı sıkmayın. Kullandıkça şansınız artacaktır. Bir dahaki ay olumlu sonuçlanır inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…