Pcos denildi hamile kalamıyorum lütfen yardım edin ablalarım 26 yaşındayım

Rica ederim çok geçmiş olsun, tabi ki çeken bilir .. ama bişeyler yapmana çok sevindim motivasyondan asla vazgeçme pco olsan bile şöyle bi ihtimal var belkide sen diyetteyken zayıflamaya çalışırken hamile kalacaksın🤷🏻‍♀️🫶🏼 inşallah yakın zamanda olur , burda çok zor vakalı bi. Arkadaş iğneyle hamile kaldı bende. Kilolu ve Haşimato ağır tiroid hastasıydı birazda nasip yani benim hormonlar iyi yumurtalarda kist var bide kilo kaldı biraz ama doktorlar hep aynısını diyor zayıfla diyolar hep 4 doktor aynısını dedi pcolu konuştuğum arkadaşlarda aynısını diyor bu metabolik bir rahatsızlıktan kaynaklanan paket gıdalardan gelen bir sendrom gerçekten .. bende 10 kilo verince baktım adetlerim düzeldi felan ☺️ 10 kilo fazlam kaldı bende çok zorlanıyorum ve bayramdan sonra başlıyorum tekrar full gaz devam👍 çünkü çok güzel birşey için adım atıyoruz🙏🏼 zayıfladıktan sonra gebelik olmazsa bile aşılama ve tüp bebekte şansımız artıyor gerçekten
Hadi bakalım inşallah dileklerimiz gerçekleşir olur ve kolayc veririz kilolarımızıı 🙏🙏 umudumuz hep var

Hanımlar merhaba ben pkoslu olarak size önerim olacak ben 12 yaşından buyana hep 3 ve ya 4 ayda adet olurdum taki evlenene kadar 22 yaşında evlendim kendimi bildiğim için korktum ve eşime hemen çocuk istediğimi söyledim ama eşim biraz zaman geçsin dedi neyse eşin 2 ay korundu ocak 1 de evlendim eşim mart 1 de korunmayı bıraktı ve nisanda hamile oldugumu ögrendim yani hemen hamile kaldım 7 haftalık oldu kalp atışı oluşmadı mayıs ta ve düşük oldu neyse sonra korunmadık ve 2 deda tek doktora gittim ve yine hamile kaldım kendiliginden düşükten 6 ay sonra şimdi oglum 2.buçuk yaşında yani pkoslular korkmayın hamile kalırsınız 6 aydır ovu testi kullanıyorum kendimi takip ettim her ay yumurtlama oluyor bende onu gördüm eğer adet düsensizligi varsa mutlakaaaaaa aslan pençesini için 1 ay boyunca regl ilk aydan düzeltiyor bide hayıt tohumu tek çare bu ben şimdi 2.ci çocugum için çalışmalardayım umarım istiyen herkezin bu güzel annelik duygusunu yasar

Merhaba öncelikle umudunuzu kaybetmeyin demekle başlamak istiyorum. Uzun olacak ama bence okunmalı. Neden mi liseden beri adet düzensizliğimden yakınıp 13-14 yaşlarımda pcos hastası olduğumu ögrendikten sonra suan 29 yaşında bebek bekleyen bir anne olarak yazıyorum bu mesajı. Hiç bir şey sorun değildir merak etmeyin bence en önemli şey rahat olmak. Ben 2022 temmuz ayında evlendim hiç korunmadım hastalığımı bildiğim için zaten yaşımda vardı diye düşünerek eşimde istediği için tabiki de. Ben tavsiyelerime söyle başlamak istiyorum her doktorun tedavi yöntemi başkadır tabii ki ama ben iyisine denk geldim muhtemelen. Bana doktorum en başından beri evet belkş hormon hapı ama allah razı olsun doğum kontrol hapsız bir günüm geçmedi desem yeridir foğum kontrol hapı olmadan regli olmuyordum zaten. Senelece kullandım aksatmadan aralıksız belki 5 yıl bile kullandığım oldu en fazla 2 ay mola vermişimdir doktorum yumurtalıklarını tembelleştirme demişti bana her zaman. Neyse kullandım sonra seneler sonra evlendiğimde balayın da son hapımı içtim reglimi oldum ve doğum kontrol hapını bırakıp gynositol diye bir takviye edici gıdaya başladım kuzenimin doktorunun tavsiyesiyle. O sırada doktora gidiyorum tabiiki çocuk planlıyorum ne durumdayım diye değerlerime baktırıyorum. Ama bir yanım olmaz tedavi gerekecek diyor gözüm çok korkmul çünkü. Neyse eşime de dedi sende iç gynositol herhangi bir zararı yok zaten ikimizde birlikte içmeye başladık eşim bayılır zaten böyle takviye edici gıdalara :). Neyse 2 kutu içtim pcos hastalarına da cok iyi geliyormuş baya araştırdım. 3 ay geçti üstünden ben 2 ay kullandım zaten gynositolü sonra tam artık dedim olmayacak doktora gitmem gerekecek tedavi gerekecek diye ağlanırken meğer hormonlarım değişiyormuş o arada :). Ekim 9 yani doğum günü hediyemin en büyüğünü o gün aldım. Ve gerçekten cok şaşırdım. Artık doğuma belki 3-4 hafta kaldı soka yaklaştım ama o günü hiç unutmayacağım. Ovülasyon testi pcoslarda işe yaramıyor haberiniz olsun. Lh hormonu zaten hep yüksek biz de o yüzden bosuna ovülasyona bel bağlamayın. Allah cok büyük zamanını bilir. Umutsuz olmayın. Dua bol bol dua edin. Sabırlı olun senelerce olmayanlar da vardır eminim ki aramızda ama allah inşallah tez zamanda yüzlerinizi güldürsün. Biz pcoslular birer mucizeyiz. Cocuğumuz olmaz diye de düşünmeyin en güzel örneği benim sevgiler,saygılar

X