Pco olduğumu düşünmüyorum böyle olan varmı

mavikelebek43

Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2023
109
-43
21
Merhaba arkadaşlar 4 ay önce bana pco ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum çünkü adetim düzenli yumurtlamam oluyor adetin 3. Günü hormon testi yaptırdım onlarda normal benim gibi olan varmı ve brn geçen senede yumurtladığımı görürdüm

Düzenli adet görme olabiliyor pco da farklı bir doktora daha görünün

Ben bilmiyorsum ki pco ne demek geçici mi kalıcı mı o zaman sormamıştım ama 2. Doktora gittiğimde doktor ultrasondan bakıp evet var demişti
Ultrasondan baktıklarında yumurta tembelliği görmüştür ama gene de sana pkos diyebilmesi için amh değerne kesinlikle bakması gerek. Vajinal muayene tek başına yeterli değil bence sen amh değerine baktır.

Bende de pco varmış bende geçen gün ogrendm ama ben en son Ekim'de adet oldum adet düzensizliği kıllanma kilo alımı belirtileri var o sebeble gitmistm alttan muayneyle pco olduğumu söyledi Dr ultrasonda bakılmadi mı size

Bakıldı ama ilk evlendiğim sıralarda doktora gitmiştim doktor öyle pco falan var dememişti

Benim de hormonal olarak bir sorunum yoktu. Adetlerim 28 günde birdi ve yumurtlama da görürdüm. Fakat ultrason görüntüsünde görmüş demek ki doktorunuz.
Benim ultrasonda yumurtalıklarım bir avuç bilye gibiydi.
Bu da pcos görüntüsü işte.
Adetleriniz,hormonlarınız düzenliyse korkmayın. Öyle olduğunu düşünmüyorum demişsiniz de pco çok kötü birşey değil. En azından sizin durumunuzda biri için.

Adet düzenli olabiliyor ama başka etkenlerde var. Mesela muayene olduysanız ultrason görüntüsünden dolayı demiş olabilir, kilo probleminiz, erkek tipi tüylenmeniz varsa bunlarda pco belirtileri.
Doktora gittiğinizde tahlillerim temiz ama neyden kaynaklı pco teshisi konuldugunu sorabilirsiniz.
Özellikle kilo sıkıntınız varsa kilo verdikçe pco belirtileri de ortadan kalkabilir.

Çok şükür hepsi düzenli adetimde hormonlarımda sadece doktorun neye tanı koyduğunu anlayamadım ve o yüzden pcolu olduğumu düşünmüyorum dedim

Kilo ve tüylenme bebeklikten geliyor teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…