Pco olduğumu düşünmüyorum böyle olan varmı

Kilo ve tüylenme bebeklikten geliyor teşekkür ederim
En basından beri bu sikayetleriniz olsa da pco hayatınızın herhangi bir döneminde ortaya cıkabilir. Yada oldugunuz kilodan daha fazla kilo almaya basladığınız bir dönem olduysa hemen görüntüsel olarak bile ortaya cıkabilir.

Son düzenleme:
Ben bu şikayetlerden biriyle doktora gitmedimki hatta ben 2 sene önce olduğum kilodan bi 15 kilo kadar zayıfladım

Ultrasondan baktıklarında yumurta tembelliği görmüştür ama gene de sana pkos diyebilmesi için amh değerne kesinlikle bakması gerek. Vajinal muayene tek başına yeterli değil bence sen amh değerine baktır.
Merhaba canım yorumun dikkatimi çekti banada PCO dediler ultrasyon olsun alttan muane olsun ama Amh değeri banada bakılmadi bakmadı yani utrasyinda gördü sadece okadar benim reglim düzenli sivilcenme zaten regle yakın oluyor tuglenme yok kilo desen hiç alamıyorum 50 kiloyum

Anlatıyorum, biraz uzun ama.
Bir doktora gittim, 65 kiloydum, normal bir kadinda ne kadar kıl, tüy varsa o kadar vardir her zaman bende, yüzümde falan tüylenme yoktur, sivilce problemim ergenligimde bile olmadi, adetlerim günü gününedir. Doktor bana polikistik oversin, acilen kilo vermen lazim dedi. Amh.ım 3.82 idi.
Ondan bir sene sonra başka bir doktora gittim, "regl oluyor musun?" dedi evet dedim, "oldugunda ağrı, sancı hissediyor musun?" dedi evet dedim. "Sen polikistik over falan degilsin, polikistik overler duzenli regl olmaz, olduklarinda da hissetmezler" dedi "evet biz bazı hastalarimiza kilo ver diyoruz ama o sen degilsin" dedi.
Sonra bir tüp bebek icin bir hastanenin tüp bebek koordinatörüyle konusurken amh.ınız kaç diye sordu, 3.82 diyince "ooo poliskistik oversiniz" dedi.
En son suanda devam ettigim doktoruma o zamanlar "hocam ben pcos muyum degil miyim Allah için tıp dünyası bir karar versin" deyip güldüm.
Cevap şu idi; "sen polikistik oversin ama sendrom degilsin, sendrom için belli durumlarin bir araya gelmesi lazim" dedi.
Ben şunu anladim, benim yumurta sayım fazla ama polikistik over sendromu degildim, regl düzenliydi, yumurtalarim gayet güzeldi, büyüyordu, kendi kendine çatlıyordu. Yani "galiba" bakın galiba diyorum pco ayrı şey pcos ayrı şey, bilemiyorum artık.

Benim doktorum yumurta tembelliğini gördü ama mh değerine de bakıcaz büyük ihtimalle şu değer gelir dedi ve öyle oldu sonucum cıktıktan sonrada pcos olduğumu söyledi

Basıma cok benzer bırsey gelmıstı benımde evet sadece yumurtalık pco ecosuna yakın cıkmıstı,ama sendrom yok bendede.pekı neden hamıle kalamıyormussunuz?bende 1 senedır ugrasıyorumda.

Basıma cok benzer bırsey gelmıstı benımde evet sadece yumurtalık pco ecosuna yakın cıkmıstı,ama sendrom yok bendede.pekı neden hamıle kalamıyormussunuz?bende 1 senedır ugrasıyorumda.
Tüm testleri yaptirdik eşim de ben de. Sebepsiz infertilite dediler. Hatta doktorum "şaka yapacağım alınmayın sakın ama sizin artık çocuğunuzun olmaması terbiyesizlik" deyip gülmüştü.
Tüp bebek yaptırdık, simdi bebeğim koltukta yanımda uyuyor
Allahım en hayırlı zamanda sizlere de nasip etsin

Maşallah canım.Bizdede bi problem çıkmadı ama işte beklıyoruz bakalım.Allah saglıklık uzun ömürler versin bebişinle sana

Bende pcosum ama 3 ay sonunda gebelik oluştu adetlerim düzensiz değil ve kilo sorunum yok hamile kalırsın üzülme

Bende de var bende düzenli oluyorum

Sormadınmı neye göre diye? Hadi sordun tatmin olmadın başka bir doktora gitmedinmi? Biz burdan nerden bilelim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…