Patlama noktasındayım, sadece içimi dökmek istedim

Burda objektif , aklı başında insanlar var onlar yazsın lütfen. Çok bilmiş klavyeden atıp tutan insanlarda var ben olsam şöyle yapardım asardım kesirdim şunu yapardımcılar gibi insanlar var siz yazmayın Allah aşkına kendi derdinizle ilgilenin.

Arkadaşlar, çocukluğumda babamdan yediğim dayaklar ben de derin bir yara açtı. Mesela hafızamdan silinmeyeler,

Mesela çarpım tablosu bilemeyince abimle beni falakaya yatırmıştı.(ben bunu söyleyincede inkar ediyorlar yapmadık diyorlar)

Bi kere kuran oku demişti ben de özel dönemdeydim diye okumamıştım, beni gerdan kemiklerimden tutup dövmüştü

Yine sebebini hatırlamadığım bişeyden dolayı tek eliyle iki bileğimi sıkıp bana tokat atmıştı yüzüme tükürmüştü.

Bir kere sofrada bardağında kalan soğumuş çayı yüzüme fırlatmıştı.

Bir gün uyuyordum çok yorgundum o da kapıda kaldı ben uyanamıştım, içeri girdiğinde bana öyle bir tokat attı ki, ben daha gözlerimi açamamıştım. 😥

Yüksek topuklu stiletto giymiştim gösterimiz var diye ünivde bana o... ayakkabısı bu nedir diye bağırmıştı

Sırf kimlikte başım kapalı olsun diye kimlik yenilemek için başörtü taktırmıştı bana.1 hafta boyunca yataktan çıkamamıştım, çünkü artık hep taktıracaktı, dışarı çıkmadm uzun süre. Psikyatriye götürdüler şaka gibi sanki derdimi bilmiyorlar🤦‍♀️ Psikyatride şaka gibiydi zaten bana ama ailene söz vermişsin dedi, başını kapatmak istemiyor diye psiktariye mi götürülür ya, artık doktora ne dediler bilmiyorum.Bir süre kafa tuttum kapatmadım, açık kapalı değişik bir dönemdi. Sonra sırf kabul görmek için, kapandm

Annemi sopayla dövdüğünü hiç unutamam zaten, bütün komşular kesin duydu duymamalarına imkan yoktu,biz kardeşlerimle bağırdık yapma etme diye annemde banyoya girdi eline jilet almıştı, camı kırmıştık kadın ağlamaktan helak olmuştu.

Sonra lisede erkek arkadaşım olmuştu arkadaşları abime söylemişti, abimde gelip tekme tokat dövmüştü beni burnum kanamıştı.

Sonra yine üniversitede tam tanışacağım bi insan oldu canım ben cafedeyim mesajını görmüştü, yine dövmüştü ve kaşım patlamıştı halen izi var. Telefon ayrıntımı çıkarıp konuşma ve mesaj sayısına bakmıştı.

Ünivde sınıf arkadaşım saat 11 de aradı diye bütünleme sınavı için aramıştı , abim gördü ve çocuğu aradı sebi dövücem falan dedi bu saatte nasıl ararsın diye. Sonra beni dövdü , teyzemler bizdeydi, teyze kızını bununla konuşturma dedi. O kadar ağırıma gitti ki. Ben evinden okuluna işine giden biriyim. Şimdiye kadar 3 defa sevgilim oldu.hiçbir erkekle oturup kalkmışlığım yok

Ha bir de ben gece çalışıyordum hastanede gündüz okuyorudm. Ben gözlerimi açamıyordum ki sevgilim olsun, derste sırtım ağrıyordu , dik durmam ve uyumamam gerekiyordu çıkıp eve yatıyordum. Üniv hayatım böyle geçti yani.

Neyse atandm tercih dönemi oldu artık nefes almak ve bu şehirden uzaklaşmak istedim. İzin vermedi aldı tercihleri kendi yaptı ben de oturdum yanına tabi hayatım onun ellerine ve ben izliyorum ben bir hiçim çünkü suratım asık tabi. Bu ne surat diye aldı terliği bacağıma vurdu ve ben 24-25 yaşındayım. Uzun bir depresyon geçirdim. Hap aldım falan ölmek istiyorum dedim gidicem burdan başımıda açıcam dedim. Öl ama yine açamazsın dedi.

Sonra değiştirdim terchileri kuruma gittim, ablama aradı annem çok kötü kalbi kötü falan dedi, halbuki yalandı. Benim kalbim peki kimin umurundaydı. Sonra işte istediğin saatte çık gez tatile git ama gitme dedi annem. Babamla 4 yıl küs kaldım adla konuşmadım. Çünkü hep kalbim kırılıyordu aptal, salak gibi kelimeler kullanıyordu. Neyse yine aynı şehirde kaldım en son saat gece 12 de geldim diye bacağımda askı kırdı annem. Yaş 28

Şeytanın bacağını kırayım dedim ölümlü dünya dedim babam mektup ve güller kahve ve babaya kızgınlığı çok güzel anlatan bir kitap yolladım. Aramız düzeldi geldi sarıldı yıllar sonra.

Tabii kızgınlığım geçmez ki onlar benim yaram ve sonra karartım gözümü ve bitti dedim habersiz tayin istedim ve gidicem Allahın izniyle.

Şimdide annem ağlıyor, soruyorum nasıl bir dünya ?
Taa en başta yapmanız gereken şeyi şimdi yapıyorsunuz sakın geri dönmeyin gerekirse o aileyi de silin şimdi basit mi o kadar diyeceksiniz ama evet böyle bir aile ise basit.Ben 20 yaşında atandım güneydoğuda bir ile babam ilk başlarda göndermem demişti terör dolayısı ile başkalarına böyle söylüyordu anneme dedim eğer babam böyle birseye kalkışırsa şikayet eder yine giderim ve daha sonra babamın blöf yaptığını öğrendim yardımcı olup memleketime yakın bir yere tayin aldırabilsin diye ve sonuç olarak gittim biraz gözü kara olmak gerekiyor bazı konularda kimseyi düsünmeyin ve gidin zira bugüne kadar kimse sizi düşünmemiş.

Taa en başta yapmanız gereken şeyi şimdi yapıyorsunuz sakın geri dönmeyin gerekirse o aileyi de silin şimdi basit mi o kadar diyeceksiniz ama evet böyle bir aile ise basit.Ben 20 yaşında atandım güneydoğuda bir ile babam ilk başlarda göndermem demişti terör dolayısı ile başkalarına böyle söylüyordu anneme dedim eğer babam böyle birseye kalkışırsa şikayet eder yine giderim ve daha sonra babamın blöf yaptığını öğrendim yardımcı olup memleketime yakın bir yere tayin aldırabilsin diye ve sonuç olarak gittim biraz gözü kara olmak gerekiyor bazı konularda kimseyi düsünmeyin ve gidin zira bugüne kadar kimse sizi düşünmemiş.
Geç oldu ama olsun, belki en doğru zaman buydu. Yok vazgeçemem zaten, görevim yanar. Zaten o da olmasa ben yaparım

Bence de gidin kurtulun.
İlk aşamada vicdanınıza oynarlar. Ama hakları fa yok. Babanız sistematik baskı yaparken göz yummuşlar abiniz ablanız ve anneniz. O zaman dur yapma dememişler, korumamışlar. Şimdi hiç birinin gitme demeye hakkı yok.
28 yaşından sonra özgür ve kalbinizd göre bir hayat kurmalısınız bencd.
Benim samimi bir arkadaşım da erken yaşta evlendirildi babası yüzünden. Bir ay içinde adam boşadı. Dul oldun diye ne küfürler ne baskılar yemiş. Üniverteye hazırlanmaya karar vermiş onda da aynı şehirdeki öğretmenlikler yaz demiş babası. O sonradan öğretmene bir kaç tercih değiştirip başka şehre gitti. Babası küstü. Annesi gizli gizli harçlık yolladı, o da hem okudu hem çalıştı. Şimdi 38 yaşında güzel bir evi güzel bir işi güzel köpekleriyle bir hayat kurdı kendine babasını asla görmüyor. İşe girince babası çol haber yolladı asla cevap vermedi.
Bence sizde kendi hayatınızı kurun boyun eğmeyin

Bence de gidin kurtulun.
İlk aşamada vicdanınıza oynarlar. Ama hakları fa yok. Babanız sistematik baskı yaparken göz yummuşlar abiniz ablanız ve anneniz. O zaman dur yapma dememişler, korumamışlar. Şimdi hiç birinin gitme demeye hakkı yok.
28 yaşından sonra özgür ve kalbinizd göre bir hayat kurmalısınız bencd.
Benim samimi bir arkadaşım da erken yaşta evlendirildi babası yüzünden. Bir ay içinde adam boşadı. Dul oldun diye ne küfürler ne baskılar yemiş. Üniverteye hazırlanmaya karar vermiş onda da aynı şehirdeki öğretmenlikler yaz demiş babası. O sonradan öğretmene bir kaç tercih değiştirip başka şehre gitti. Babası küstü. Annesi gizli gizli harçlık yolladı, o da hem okudu hem çalıştı. Şimdi 38 yaşında güzel bir evi güzel bir işi güzel köpekleriyle bir hayat kurdı kendine babasını asla görmüyor. İşe girince babası çol haber yolladı asla cevap vermedi.
Bence sizde kendi hayatınızı kurun boyun eğmeyin

Ne güzel kendi ayakları üstünde durmuş arkadaşınızda. Bu seferde okudun ya böyle oldun gibisnden konuşuyor annem. Ne yani okumasaydım ezmeye devam edicektiniz di mi ? Hani güçlüsün ya bize rest çekebiliyorsuna getiriyor. Mazlum olup ezsemiydiniz beni dahada

İsteyen istediği kadar ağlasın ama bence yeter ki SEN AĞLAMA. Annen babana tahammül ediyor edebilir ama sen etme. Kendini ezdirme yeterince çile çekmişsin şu yaşında dert sahibi olmuşsun artık yeter artık BEN demelisin. Git uzaklara mutlu ol. Olabildiğince de az görüş. Babanın barışma sebebi de yani en genel sebep atandın paran var seni sömürmek. Kafaları da değişmez, zihniyetleri de. Annen o kadar şey yaşamasına rağmen sizi koruyup çocuğum istediğini yap arkandayım diyebilmeli ama o da babanıza benzemiş gibi geldi bana. Bence hepsinden uzak durun ve gidin bi an önce. Şahsen yüzlerine baktığınız için bile şükretmeleri gerekir...

Çok doğru bir karar almışsın artık toparlan genç kadın oldun.Sana bunkadar eziyet edenleri görme uzun bir süre madem ölmeni bile kabulleniyorlar gitmeni haydi haydi kaldırabilirler.zatwn sağlıçısın sanırım çalışmaktan kafanı kaldıramazsın bari boş günlernde kendini iyileştir kendinle ilgilen sosyalleş herşey yoluna girer elinde ekmeğin olduktan sonra

Maalesef ailemizi biz seçemiyoruz.omur boyunca unutulmayacak şeyler yaşadıklarınız.ve bir anda tam mutluyum dediğiniz anda aklınıza gelip sizi sürekli üzer.sizi çok iyi anlıyorum.lutfen kendi yolunuzu bakınız.geriye dönmeyin .kalan ömrünüzü kendiniz için yaşayın sakin evliliği çare olarak görmeyin.bu sefer de eşiniz size yapar.guclu bir kadın kendinden emin olun ve yaralarinizi yardım alarak guclenebilirsin

Ne güzel kendi ayakları üstünde durmuş arkadaşınızda. Bu seferde okudun ya böyle oldun gibisnden konuşuyor annem. Ne yani okumasaydım ezmeye devam edicektiniz di mi ? Hani güçlüsün ya bize rest çekebiliyorsuna getiriyor. Mazlum olup ezsemiydiniz beni dahada

Kız çocuklarının okumasını da bu nedenle istemiyor bazı zihniyetler zaten. Bize karşı koyamaz. İstediğimizle evlendirir yönetmeye devam ederiz el birliğiyle.
Siz düzeni bozmuşsunuz. Ne güzel.
Vicdan yapmalarına izin vermeyin. Asıl vicdanı babanızın fiziksel ve psikolojik şiddetine karşı koyacaklardı

Ben de hep öyle söylüyorum onlara hepiniz ruh ve sinir hastasınız. Biz yine sağlam çıkmışız, böyle bir aileden ateist ve ruh hastası çıkar dedim. Yatın kalkın şükredin dedim. İnşallaj senin gibi kızın olur diyor. Ben kızıma senin yaptığını yaparsam yapsın dedim. Senin gibi bi anne olmayacağım kesin dedim
Anneligini elestirdiginde ne cevap veriyor. Kendini savunuyor mu

Bunu söylemek ne kadar doğru bilmem ama gidince ailenizle tüm bağları koparıp görüşmeyin... kendinizi ağac kavuğundan çıkma farz edin ...görüşmeye devam ederseniz yaranız da acınız da hep taze kalır... ruhunuzu tedavi ettirin ....

İsteyen istediği kadar ağlasın ama bence yeter ki SEN AĞLAMA. Annen babana tahammül ediyor edebilir ama sen etme. Kendini ezdirme yeterince çile çekmişsin şu yaşında dert sahibi olmuşsun artık yeter artık BEN demelisin. Git uzaklara mutlu ol. Olabildiğince de az görüş. Babanın barışma sebebi de yani en genel sebep atandın paran var seni sömürmek. Kafaları da değişmez, zihniyetleri de. Annen o kadar şey yaşamasına rağmen sizi koruyup çocuğum istediğini yap arkandayım diyebilmeli ama o da babanıza benzemiş gibi geldi bana. Bence hepsinden uzak durun ve gidin bi an önce. Şahsen yüzlerine baktığınız için bile şükretmeleri gerekir...
Reddetmekle tehdit ediyorlar reddetsinler, sanki ben de her akşam babama sarılıp sohbet ediyorum. Sanki annem gelip bana herşeyini anlatıyor, kadın benimle sohbet etmiyor, abimle kardeşimle ediyor, ablam evli olduğu için onunla paylaşıyor herşeyi. Bir gün de gelip ablamla konuştuklarını benimle konuşmadı. Ablamla aramızda 3 yaş var halbuki ,tek fark evli olması mı acaba. Bi cafeye gidiyoruz mesela bişey konuşmuyor, oturup telefonda teyzemle konuşuyor. Evde sürekli onunla telefonda. Bi de oturmuş ağlıyor ağla ya. Sohbet edeceğin kişi var. Ayy sinir oldum ya çok kuvvetli bağımız varmış gibi. Anne olursam bir gün kızım olursa onun arkasında olucam hep, kimseden çekinmeyecek , elalem ne derci bi anne olmicam, çünkü empati kuruyorum annem yanımda olsaydı çok farklı olurdu. Hiç özlemiyorum şehir dışına gidince tatile falan ,sanki annm babam yokmuş gibi hissediyorum. Arama ihtiyacı hissetmiyorum

S
Anneligini elestirdiginde ne cevap veriyor. Kendini savunuyor mu
Siz anne görmemişsiniz diyor, savunma sözleride şu;inşallah senin gibi bi kızın olur.
Ben de ; Ben kızıma senin gibi yaparsam yapar fazlasını yapar dedim
Ona nasıl dermişim senin gibi anne mi olur

Abim evlendi başka biri oldu severek evlendi. Kaç yaşında kız ne diyeyim ki ona demiş. Bunu abimin söylediğime inanamadım. Ama o yaralar geçemz ki şu an beni mutlu etsede. Yengem dedi ki ben de ailemin yanına istemedim tayin dedi ne var bunda dedi.
Kaç kurtar kendini canım.
İzini kaybettir.
Farzet ki onlar hiç olmadı hayatında.
Kendine sıfırdan güzel bir hayat kur.
Şehir değiştirsen de onlarla görüşmeye devam edersen yaralarını tedavi edemezsin.
Önce iyileş, güçlen. Ondan sonra görüşmek istersen görüş.

Çok doğru bir karar almışsın artık toparlan genç kadın oldun.Sana bunkadar eziyet edenleri görme uzun bir süre madem ölmeni bile kabulleniyorlar gitmeni haydi haydi kaldırabilirler.zatwn sağlıçısın sanırım çalışmaktan kafanı kaldıramazsın bari boş günlernde kendini iyileştir kendinle ilgilen sosyalleş herşey yoluna girer elinde ekmeğin olduktan sonra
Aynen arkadaşlarımla otururken acaba mesaj atacak mı, araycak mı telefondan sesi arkadaşlarıma gidicek mi diye düşünmem, gezerim konserlere , tiyatrolara giderim. Ya benim kızım ağlayacak var ya onu pamuklara sararım, o gözyaşının akmasına izin vermem. Şimdi yeğenlerime bağıramıyor bile, kadın daha yeni psikolog kesildi başımıza. Ablamın çocuklarına bakıyor , bak tabi diyorum kızna çockluğunu yaşatmadın çocuklarına bak bari

Kendinle ne kadar gurur duysan az fiziksel olarak değil ama psikolojik şiddet yaşamış ve senin yaptığın gibi hırs yapıp çok kısa sürede hayatına yön vermiş biri olarak diyeceğim psikoloğa kesinlikle git 2 yıldır gidiyorum o kadar iyi geldi ki kendimi sevmeyi öğrendim daha bir sürü olumlu şey ve inan o kadar mutlu olacaksın ki keşke daha önce yapsaymışım diyeceksin inşallah tahmin ettiğinden daha mutlu olursun :kahve:

Kaç kurtar kendini canım.
İzini kaybettir.
Farzet ki onlar hiç olmadı hayatında.
Kendine sıfırdan güzel bir hayat kur.
Şehir değiştirsen de onlarla görüşmeye devam edersen yaralarını tedavi edemezsin.
Önce iyileş, güçlen. Ondan sonra görüşmek istersen görüş.
Aynen psikolojik baskı yapıcaklar biliyorum, küsücekler ki küstü babam, ablam bi taraftan pişman olacaskn diyor, kulaklarımı tıkamak zorundayım, duyarsam etkilenicem

Kendinle ne kadar gurur duysan az fiziksel olarak değil ama psikolojik şiddet yaşamış ve senin yaptığın gibi hırs yapıp çok kısa sürede hayatına yön vermiş biri olarak diyeceğim psikoloğa kesinlikle git 2 yıldır gidiyorum o kadar iyi geldi ki kendimi sevmeyi öğrendim daha bir sürü olumlu şey ve inan o kadar mutlu olacaksın ki keşke daha önce yapsaymışım diyeceksin inşallah tahmin ettiğinden daha mutlu olursun :kahve:
Gidicem inşallah, iyi bir psikolog bulursam

X