Yöresel Tarif Patatesli Kolay Kebap

Yöresel Yemekler

gevezek

hayat güzeldir:))
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2012
3.093
654
Güzel bir afyon kebabı ile katılmak istedim ama nasip olmadı
ben de ona benzeyen farklı bir tarifle yarışmaya destek vereyim dedim
Umarım beğenirsiniz

Malzemelerimiz:
3 adet patates
1 küçük boy soğan(et suyuna lezzet katması için)
250 gr kuşbaşı et
Sıcak su,tuz,karabiber ve isteğe göre kaşar.

Patatesleri küp küp doğrayıp kızgın yağlı tavamıza ekliyor,kızarmaya bırakıyoruz,

bu sırada etlerimizi yıkıyor ve tencereye alıyoruz, suyunu salıp çekene kadar kavuracağız,
suyunu saldığında bir soğanı bütünce ekliyoruz,etler suyunu salıp çekince etlerin üzerini iki parmak geçecek kadar su ekliyoruz ve pişmeye bırakıyoruz.
Tuz atmıyoruz ki etlerimiz sertleşmesin.

Kızaran patateslerimizi önce havlu kağıt olan bir tabağa ardından kebap yapacağımız tepsi ya da borcama aktarıyoruz.

Etler yumuşadığında kevgir yardımı ile suyundan ayırarak etleri patateslerin üzerine yerleştiriyoruz.
Üzerine isteğe göre biraz kaşar rendeliyoruz.

bir kaseye et suyundan aktarıyoruz. et suyuna karabiber ve tuz ekleyip karıştırıyoruz ve yemeğimizin üzerine döküyoruz.

200 derecede ısıtılmış fırında kaşarları eriyene kadar bekletiyoruz.
Yemeğimiz servise hazır

Yemeği servis etmeden once kalan et suyunu ısıtarak yemeğimizin üzerine dökersek daha yumuşak bir lezzeti olacaktır .
Herkese hayırlı iftarlar.Haydi sofrayaa

Seni görmek sürpriz oldu.İyiki dayanamamışsın:)Yemek de sofra da güzel görünüyor.Eline sağlık canım. Başarılar dilerim.

Seni görmek sürpriz oldu.İyiki dayanamamışsın:)Yemek de sofra da güzel görünüyor.Eline sağlık canım. Başarılar dilerim.
çok teşekkür ederim beni forumun en kolay yemekle yarışmalara katılan üyesi seçebilirler böyle gidersem

ellerine saglık canım,yarısmada basarılar dilerım
çok teşekkür ederim hemşerim ben de başarılar diliyorum sana

Ellerinize sağlık yarışmada başarılar dilerim

çok teşekkür ediyorum

helal benım hemşoma aksam deneyım hemen ...

demi demi zamanla öğreniyorum

dene dene hemşerim tabi hem kolay hem lezzetli bizde bugün başka bir yöresel yemek var buğdayı ıslattık yine kv ile olmak bana kilo ve yağ olarak dönecek sanırım

sus çaktırma bende hafta sonu anamın evındeydim. Kuyruk yağı varmış elinde bükme yaptık. Birde ekşili yuvalama yaptık offff

sus çaktırma bende hafta sonu anamın evındeydim. Kuyruk yağı varmış elinde bükme yaptık. Birde ekşili yuvalama yaptık offff

abboww çok zararlı şeyler bunlar ama tadı da çok güzel vazgeçilmiyor sen ye bebişe vitamin olsun bükmeler

ellerine sağlık cnm harika görünüyor patatesli kebapher zaman söylemişimdir et ve patates çok yakışıyor birbirine

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…