Köfteler Patates Kroket (Patates Köftesi)

çok severim patates tarzı tariflere :) seninki muhteşem görünüyor en kısa zamanda yapacağım inş :KK64:

Bende balayında yemiştim patates kroketlerini bir kaç kez de hazır aldım ama bunu en kısa zamanda deniyeceğim eline sağlık :KK34::KK34::KK34:

Bizim evde bi çuval patates var, üstelik 2 kişiyiz, bende patates yemeklerine bakıyorum ne yapabilirim diye. mutlaka deniyecem bunu. güzel bişeye benziyor.

Resim ekleyim dedim ama ekleyemedim, dün yaptım kızlar güzeldi fena olmamış, ama çok fazla zamanımı aldı, bütün akşam uğraştım diyebilirim, patesleri toparlayana kadar işim bitti, dünya kadarda bulaşık çıktı. Afiyet olsun.

Son düzenleme:

Son düzenleme:
patatesleri haşlayıp sıcakken rendeleyin. patatesler soğuyunca içine 1 yumurtayı, kaşar rendesini, 2 çorba kaşığı unu, tuz, karabiber ve kimyonu, kabartma tozunu ekleyip yoğuralım.. patateslerden uzunlamasına silindir köfteler hazırlayalım. (ben uzunlamasına yuvarlayıp sonra bıçakla istediğim ölçüler de kesiyorum.. )
köfteleri önce una, sonra çırpılmış yumurtaya, sonrada galeta ununa batırıp çıkartarak kızdırılmış sıvı yağda arkalı önlü kızartalım. emici bir kağıdın üstüne koyalım..
(not : çayın yanında da servis yapılabilir)

bende denicem evde
nefis görünüyorlar :KK56:

tarifi yazdım valla süper görünüyorlar ellerine sağlık bende en yakın zamanda deneyeceğim........

X