Paspalliktan kurtulamamak

Ezgim-ezgi

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2018
76
188
Cok paspal, bakimsiz ve cirkin hissediyorum. Hatta hissiyatin otesinde oyleyim.

Bugun en yakin arkadasim bile dugunume guzel gel tamam mi dedi.
Art niyetle demedi ve hakli da.

Ya siz nasil bakimli oluyorsunuz?

Parfum sıkarim,kokusu asla kalmaz.
Orjinal da denedim. Yok olmuyor.
Makyaj yaparim, makyaj kalmaz yuzumde.
Fondoten oksitlenir,daha da igrenc bi hal alir. Rimel surerim kalmaz.
Her gun dus alirim, saclarim kazik gibi olur. Kremlememe ragmen.
Yuz kremi,tonik, jel vs her seyi aldim.
Yuzum o kadar kuru ki ne sursem putur putur.
Artik sacma sapan seylere para verip dolaba kaldiriyorum.

Bakimli kadinlari gordukce ne kadar guzel diyorum.
Ozeniyorum ama onlar gibi asla olamiyorum.

Nerde hata yaptigimi anlamiyorum. Bakimli olmayi beceremiyorum.
Bana tavsiye verir misiniz ?

Aldiginiz urunler size uygun olmayabilir? Cilt tipinize ve sac tipinize uygun kaliteli urunler kullanin.

Cildinize düzenli peeling, maske yapin iyice nemlendirin böylece o kuruluk olmayacak ve fondoten de putur putur goruntu olmayacak. Yuzunuze agir fondotenler surmenize gerek yok kaliteli ince bir fondoten, bb, cc krem yada pudra kullanin. Ayrica makyajdan sonra üzerine sabitleyeci sprey sıkın çok farkeder. Saclarinizi da arada bir kestirin ve kendiniz bakamiyorsaniz bir kuafore ugrayip sac maskeleri vs yaptirin.

Ben cilt tipinize uygun ve kalite urunler kullanip bu kadar sıkıntı çekebileceginize inanamiyorum pek. Artik kuru, karma, yağlı her cilt tipi icin dunya kadar çeşit ve çözüm var.
Bir doktora görünün.

makyaj malzemelerini doğru uygularsanız ve kaliteli ise yüzünüzde kalmaması için bi sebep yok. yani baz kullanıyor musunuz ya da sabitleme pudrası, hangi marka rimel? bunlar önemli.

orijinal parfümün kokusunun kalmaması için bi sebep göremedim. her gün yıkanıyorsanız zaten kalmaz. kıyafet de değiştiriyorsunuzdur her gün. yani bu durumda sabah sıkıyosanız akşama kadar uçması bana imkansız geldi.

saçlarınız her gün duş aldığınız için yıkanmaya alışıp daha çabuk yağlanıyor. her gün değil en azından gün aşırı yıkarın saçlarınızı. ikinci gün yağlansa da sabredin. çok sıcak su ile değil ılık su ile yıkayın.

Vücut tipini tanımalısın önce ürün seçimlerini buna göre yapmalısın.
Ben pek bir şey kullanmıyorum mesela. Türk kahvesi içerim telvesini yüzüme sürerim :)
Makyaj malzemesi yerine nemlendiriciler, temizleme jellerini düzenli kullansan yeterli diye düşünüyorum.

Parfümler her tende aynı şekilde kokmaz.
Bence arayıp deneyerek doğru kokuyu bulmak gerekiyor.
Bir kişinin kokusu başka kişide aynı olmuyor.

Cildinize uygun temizleyici ve nemlendirici kullanmıyor olabilirsiniz. Temizleyici cildinizi çok kurutuyor olabilir.
Nemlendiriciyi düzenli kullanmak gerekiyor.
Cildinizin aşırı yağlı bölgeleri nedeniyle fondöten dağılır.
Rımel kısmını anlamadım. Nasıl kalmaz ki?

Ben saç kremi kullanmam ama duştan çıkınca argan yağlı bakım yağı sürerim. O yumuşacık yapıyor. Saçlarım normalde kurudur ve elektriklenir. Elektriklenmemesi için krem şekillendirici kullanıyorum mecburen.

Çok bakımlı biri değilim. İdare eden biriyim..

canım makyaj malzemesini cilt tipine rengine uygun alıcaksın ve kaliteli olucak rimel kalmıyor demişsin suya dayanıklı akmayan rimeller var.

parfum edt kullanıyosun sanırım ama edp parfumler kalıcı oluyor edtlerin kokusu bi süre sonra uçup gidiyor.. bide parfumle ten uyuşmayabiliyor farklı şeyler denemen lazım

saçlarını iki günde bir yıka. fazla yıkarsan kabarır tabii canım bide bakım yağı falan kullan durulanmayan saç kremleride var.

cilt bakım ürünlerin yağlı ciltler için sanırım ama senin cildin kuru, kuru ciltler için olan ürünleri kullanman nemlendirmen lazım bol bol canım.

Makyaj yapmadan önce cok hafif yüzünüzü vazelin ile kremleyin. Ben cok faydasını gördüm. Bende de makyaj kalmıyordu.
Hatta vazelin cilde cok faydali yuzumdeki lekeler azaldi yüzüm beyazladı artik fondoten bile sürmüyorum.
Sac icin ise son durulama suyuna lavanta suyu ile yıkayın, yumuşacık oluyor. Saçlarıma bile vazelin suruyorum elime yedirip iyice islakken saçımin uclarina cok yediriyorum ama cok az.kullanin yagli yapıyor. Bir de dus sonrasi bakim yağı olabilir.
Rimel bende de durmuyo göz kalemi kayiyo akiyo dagiliyo hep .mat far sürün. Tum ürünleriniz mat olursa bisey olmuyo

Cildiniz sıkıntılıysa cilt uzmanına gitmenizi tavsiye ederim, cildinize uygun ürün tavsiye eder. Size uymayan şeyler alıp cildinize de cüzdanınıza yazık ediyorsunuz. Bana mesela hindistan cevizi yağı çok iyi geliyor, yüzüme kullanıyorum, hamileyken çatlak olmasın diye kullandım, çok seviyorum.
Makyaj konusuna gelirsek, kuru ciltte fondöten çok sıkıntılı, pek iyi durmaz. Benim cildim karma mesela kuru yerlere dokunmam, sadece göz altı burun kenarı gibi yerlere kapatıcı sürerim gerektiğinde. Rimelin waterproof olanını denediniz mi, daha kalıcı olur, normali gün içinde kayboluyor gerçekten. Bir de saçınız kuru sanırım, arada evde bakım maskesi yapın evdeki malzemelerle mesela yumurta ve zeytin yağı gibi malzemeler iyi geliyormuş, internetten araştırın. Bir de hazır spreyler var, saç bakım kürleri, durulanmak zorunda olmayanlar, onlar da fayda gösteriyor.
Bu arada bakımlı olmak makyaj demek değil, temiz insan temiz kiyafet benim için daha çok.

Tiroide baktırdınız mı ciltte kuruluğa sebep olur. Eğer tiroid normalse bol su için ve yüzünüze uygun ürünler kullanın

Arkadaşlar gerekli önerileri yapmış ben saçla ilgili yazayım;

Hergün saç yıkamak saça çok zararlı helede kuru saç tipinde... saçın kurumaması ve bakımlı görünmesi için kendi yağıyla beslenmesine de ihtiyacı var.

Saçınız uzun ya da orta boy ise bir gün yıkayın açık kullanın ertesi gün yıkamayın yukardan at kuyruğu toplayın hatta ters örgü yapın ucuna kadar önünü hafif kabartın, çok şık görünüyor hem de hergün yıkanmadığı için saç sorunları ortadan kalkıyor.

Saçınız kısaysa ikinci gün saç spreyiyle sabitleyebilirsiniz.

Ayrıca her hafta bir saç bakım gününüz olsun, hindistan cevizi yağı zeytin yağı yumurta sarısı falan karıştırıp maske yapın bir kaç saat bekletip yıkayın. Aktarlardan hazır karışım bakım yağlarından da alabilirsiniz.

Cildiniz içinse gece yatmadan önce güzelce temizleyip tonikleyin ve organik kayısı yağıyla masaj yapın, bunu günlük rutin haline getirmelisiniz tabiki.

Makyaj olmazsa olmaz değil, ben hiç yapmıyorum rimel fondotön de sürmem hiç. Bakımlı nemli bir cildiniz olsun yeter. Ben peeling yerine şu zincir kozmetik marketinde satılan sponge mu ne o yüz temizleme süngerinden aldım bütün ölü hücreleri temizleyip atıyor. Gündüz ayrı gece ayrı nemlendiri kullanıyorum size de tavsiye ederim eczanelerde satılanlar hem aşırı pahalı değil hem de hakikaten toparlıyor cildin nem dengesini. Saçların kuruluğu için arkadaşlar da söylemiş hergün yıkamayın ve kuruturken uçlarına azıcık yağ sürün. Parfüm orijinal de olsa bazıları kalıcı olmuyor bütçeniz uygunsa cloe deneyin hem hafif temiz hem de kalıcı. Bi de eu de parfum olanlardan alın. Ben saçlarıma ve giysilerimin yakasına filan sıkıyorum saç da çok uzun süre kalıyor parfüm. Ha bir de düzenli iki litre su tüketin hem cilt hem de saç için içerden nem desteği vermelisiniz. Nemli temiz canlı cilt vr saçlarla bakımsız görünmezsiniz

Merhaba Ezgi
Ben şimdi Grupanya diyeceğim ama mune beni reklamdan banlar diye diyemiyorum :)
Ankara'daymissin. Senin için baktım da Cook ekonomik seçenekler göremedim. Yine de 49 TL'ye grupanyadan ya da baska firsat sitelerinden kupon alıp çok detaylı cilt bakımı yaptırabilirsin.
Ben İstanbul'dan iki yer denedim (29 TL idi ikisi de) ve Cook memnun kaldim. Zaten güzellik salonunda uzman insanlar çalışıyor, cildini analiz Edip ona göre bakım yapıyorlar. İşte sen de sor de ki; benim böyle böyle cilt problemim var.
Çünkü belki cildin yağlı, kullandığın makyaj Temizleme ürünü de yağlı, bu yüzden fondöten kusuyor. di mi?
Kadın sana zaten uzun uzun cilt tipini anlatir, hatta ürün tavsiyesinde bulunur. Bana mesela, 'sorunsuz bir cildin var- ama hic su içmiyorsun. Böyle giderse kendi cildini kendin mahvedeceksin' demişti. Ben de o günden beri su içmeye gayret ediyorum :)
Ayrıca rimel dediğin akmaz ki. İstersen ipek kirpik yaptır, hemencecik fark eder, gözüne anlam gelir koca koca kirpiklerle : )
Saçını da hergun yıkamak zorunda değilsin. Duşa girince tepeden topla saçını, 2 günde bir falan yıka. Her gün her gün yıkamaya can dayanmaz,saça da yazık.
Makyajla güzel olmak istiyorsan YouTube videoları sana yol gösterebilir. Ben de 26 sene bir allık bir rujla makyaj yaptığımı sanardim. Bu sene kontur-kontur fircasi- kaliteli rimel - far- kaş farı aldım,
Eneeem, bakmalara doyamıyorum kendime :) resmen YouTube videolarından makyaj yapmayı öğrendim tavsiye ederim

Saçlarınızı her gün yıkadıgınız icin sert ve kötü duruyo olabilir. 2 3 günde bir yıkamanız yeterli.
Ben avonun parfümünü kullanıyorum onun bile kokusu kalıyo valla
Cildiniz kuruysa ve pul pul oluyo güzelce peeling yapıp arkasından iyice nemlendirin böylece fondoteniniz kotu durmaz
Bütün fondotenler biraz oksitlenir o yüzden cilt tonunuzdan bi tık daha açık secmenizi öneririm
Saçlarınıza da cildinize de nemlendirici maskeler yapabilirsiniz ise yariyo
Ve mutlaka cilt tipinize uygun ürünler kullanın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…