Tatlı Tarifi Paşa lokumuuu ( Baba evi sponsorluğunda ) :)))

Tutkuuuu

Bir prenss annesi..♡♡♡
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2013
3.574
341
33
Öncelikle herkeze merhaba :))

Yarışmaya katılıp katılmamak da çok kararsız kaldım ama ilk defa denediğim bu güzel tatlının tadına bakınca katılmaya karar verdim:))

Şuan baba evimdeyim ve kardeşim işten gelir gelmez elime tatlının tarifini tutuşturdu:)

Arkadaşı yapmış çok beğenmiş yapmamı istedi.

Herkezin damak tadı farklıdır ama şahsen ben çok beğendim şimdiden afiyet olsun..

Malzemeler

Muhallebisi için;

*1 su bardağı toz şeker
*1 su bardağı un
*1 litre süt
*2 tatlı kaşığı kadar tereyağı
*1 paket vanilya
* 1 paket kakao

Eki Görüntüle 1148346

Tabanına serpiştirmek için;

*2-3 paket kadar hindistan cevizi

Ara katı için;

*1 kutu krem şanti
* 1 su bardağı soğuk süt
*1 çay bardağu ceviz yada fındık

Yapılışı;

Öncelikle muhallebi için unu şekeri sütü ve kakaoyu bir tencereye alalım ocağın altını yakalım çırpma teli ile karıştırmaya başlayalım.

Eki Görüntüle 1148348

Muhallebi göz göz olana kadar karıştırarak pişirelim.

Eki Görüntüle 1148352

Piştikten sonra tereyağı ve vanilyayı ekleyelim ocağın altını kapatalım.

Eki Görüntüle 1148353

Kare bir borcama yada fırın tepsisine hindistan cevizini boşluk kalmayacak şekilde serpiştirelim.

Eki Görüntüle 1148354

Muhallebiyi kaşık yardımıyla yavaş yavaş heryeri eşit olacak şekilde tepsiye dökelim.

Eki Görüntüle 1148355

Ve soğumaya bırakalım.

Muhallebi soğurken bi kapta 2 paket krem şantiyi 1 bardak sütü güzelce çırpalım

Eki Görüntüle 1148356

Eki Görüntüle 1148357

Ve soğuyan muhallebinin üzerine yavaş yavaş eşit bi şekilde yayalım.

Eki Görüntüle 1148358

Üzerine de isteğe bağlı ceviz yada fındığı serpelim.

Eki Görüntüle 1148359

Daha sonra buzdolabına koyup yaklaşık 2-3 saat dinlendirelim daha fazla olursa iyi olur.

Kesip rulo şeklinde saralım..

Eki Görüntüle 1148360

Eki Görüntüle 1148360

Afiyet olsun....

( sunum pek güzel olmasadaa tadı muhteşemm)

çok lezzetli görünüyor. Bu siteden 3 tarif denedim çok güzel cikti hepsi :) Bu tarifi de denicem.
4-5 sene önce bunun muzlusunu yemistim tarifini aldim ben de yapmaya calistim. dondurucuda bekletip yeniyordu o. Yerken teyzemin yaptigi gibi değil bu filan diyorum ama anlayamadim neden olduğunu. Annem babam da immmhh ne güzel olmuş filan diyolar ben yaptim diye megersem ben hamuru pişirmeden yapmisim tarifi nasil dinlediysem artik.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Nefis görünüyor.Ben de bunun muzlusunu yapmıştım.Mıuz çok güzel bir tat veriyor.Elinize sağlık.

ay ınanmıyorum :)) acemelik olr o kadar bende ılk denedımm ama buu tarz tatlılara elim yatkındır :)) muzlusunuda denerm :)

Nefis görünüyor.Ben de bunun muzlusunu yapmıştım.Mıuz çok güzel bir tat veriyor.Elinize sağlık.

bende denicemm:)

Selamlarr
yarışmada başarılarr :)
teşekkürlerr:))

Son düzenleyen: Moderatör:
ay ınanmıyorum :)) acemelik olr o kadar bende ılk denedımm ama buu tarz tatlılara elim yatkındır :)) muzlusunuda denerm :)

bende denicemm:)

teşekkürlerr:))

Ben de simdi gitcem markete malzeme alcam :) bu sefer pişirerek yapcam ama

Ben de simdi gitcem markete malzeme alcam :) bu sefer pişirerek yapcam ama

bencedee hehe :)))) yalnızz hindistan cevizini ben cok gelir diye biraz cimrilik yaptım tepsinin tabanını tamamenn kapla :)) baya bi beklet buzdolabında ben sunum yapmak için 2 saat ancak bekletebıldım

bencedee hehe :)))) yalnızz hindistan cevizini ben cok gelir diye biraz cimrilik yaptım tepsinin tabanını tamamenn kapla :)) baya bi beklet buzdolabında ben sunum yapmak için 2 saat ancak bekletebıldım
tamam evde koca bi torba hind.cevizi var saçarım hepsini :))
yarın yapayım o zaman şimdi bizimkiler hadi yaptığından getir diye durdurmazlar

başarılar canım....sıcak yaz günlerinde ne güzel gider serin serin.....

Eline sağlık canım başarılar

Sunum daha güzel olabilirdi ama

Eline sağlık canım başarılar

Sunum daha güzel olabilirdi ama

evet tarifde de belirtmiştimm daha güzel bi sunum ıolabilirdi:))) amakendi evmde degıldım ve gecenın bı yarısı yapdm imkanlarım bu kadardıı:)) teşekkürredermm canm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…