Park halindeki aracıma çarptılar

alindalin

Guru
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2010
2.082
1.034
36
Merhaba hanımlar, dün akşam iş yerimin karşısında park halinde olan aracıma çarpmışlar. Arka tamponda biraz hasar var. Ben iş çıkışı araca binecekken hiç farketmiştim. Önüne park ettiğim çay ocağındaki beyfendi bu sizin arabanız mı diye sordu. Ben evet diyince, sizin arabanıza vurup kaçmışlar dedi. Buradan biri görmüş fotoğrafını çekmiş isterseniz göndereyim dedi. Çarpan aracın fotoğrafını çekmişler ama çarpma anı yok. Araba giderken arkadan çekmişler, araba ve plaka net görünüyor.

fotoğrafı çeken kişi orada çay içiyormuş, görünce çekmiş. Sonra büfenin sahibine yollamış fotoğrafı gitmiş. Yani şahit olma durumu yok maalesef.

Ben bugün karakola gittim şikayetçi oldum. Plakadan araca ulaştılar şirket aracıymış. O saatlerde kimin kullandığına da ulaştılar. Sonra kullanıcı kabul etmemiş, oraya geliyorum demiş. Ben oradayken iki kişi geldiler. Şoför olan zaten direkt ben mi yapmışım ben mi vurmuşum diyerek girdi içeri. Fotoğrafı benim çektiğimi sandı, bana iyice bilendi. Diğer adam daha ılımlıydı. Bu şirket aracı zaten para cebimizden çıkmayacak, bizden kaynaklıysa tabi ki yardımcı oluruz falan dedi. Araştırılsın biz yaptıysak halledilir dedi.

Sorun şu ki orayı gören bir kamera yok. İş yerlerinin kamerası o yolu görmüyor. Bölgede mobese falan da yok.

Gözümle görmedim ama şoförün tavırlarına bakılırsa yapmış ama inkar ediyor bence. Üste çıkmaya çalışıyor gibiydi. Israrla arabasının önünü gösteriyor çarpsam benim arabamda da hasar olurdu diyor. Ama benim arabamda onun arabasının renginde boya var. Sürekli ön tarafı gösteriyordu bakın burda neden bir şey yok diyordu. Sonra yan tarafına baktım orada hafif hasar var sürtmüş belli ki. Burası da olabilir dedim poliste bu ne zaman oldu diye sordu. Adam araya karıştırdı havada kaldı öyle.

Daha da saçma olan şu. Polis onların yanında benim bilgilerimi istedi. Numaramı ve adımı istedi. Vermek zorunda kaldım. Yani orda numaramı ezberleyip sonra tehdit de edebilirler beni. Zaten şoför bana her an dalacak gibiydi.

Sonuç olarak kamera yok, şahit yok. Sadece araba giderken arkadan çekilmiş fotoğrafı var. O saatte oradan geçtiğini de kabul ediyor ama çarptığını kabul etmiyor. Nasıl ispatlayabilirim ya da ne yapabilirim?

Bence ispatlanmaz. Teknik olarak biri durduk yere bizim arabamızın arkadan fotosunu çekip bu çarptı dese hiçbir şey ifade etmez kayıt/şahit olmadığı için.
Adamın tavrı bana da o yapmış gibi hissettirdi.

Sizle daha da uğraşıp üstüne tüy dikmez diye umuyorum.
En basitinden, üzerinde zan oluşmaması için zaten yapmaz.
Ama ilk ifadede yırttıysa, aracı temizleyebilir, o sürten yeri.
Keşke o esnada araya laf karışmasaymış.
Yukarıda biri yazmış, fotoyu çeken şahidiniz var aslında ama şahitliği kabul eder mi bilemem.
Sizin için astarı kendinden pahalıya gelmeyecekse düşün peşine.
Ama ben Türkiye’de hukuki en basit konuda bile güvensizim

Geçen ay biz de dönüş yapacakken park halindeki aracın sağ tamponuna çarptık bizim de kapı çizildi hasar aldı eşim indi hemen sormaya başladı neyse ki hemen öndeki binada oturuyormuş gitti söyledi hasarını karşılayacağımızı söyledik. Onlar şaşırdı çünkü daha önce vurup kaçmışlar. Yani bu olaylar epey oluyor hazır kimse yok kaç git yapıyorlar. Adam kabullenmezse ve Kamera yoksa ispatı zor o yüzden.

İyi de gören adam büfeciye foto atmış numarası büfecide vardır bu durumda adamı arayıp şahit göstermek işe yarayabilir belki

Büfeci fotoğrafı bize gönderdikten sonra gönderen kişinin mesajını silmiş olabilir. İnşallah silmemiştir.

Daha önce benzer bir olay yaşamıştık ve sadece polise ifade verdik her şeyle polis ilgilendi. Sonra bulununca bize haber verildi. Bu olayda ise polis her şeyi benim bulmamı istiyor. Esnaflara sorun kamera olan var mı diyor. Normal mi bu?

Onların gelip çevredeki esnaflarla konuşması gerekmez mi? Esnaf beni ne kadar ciddiye alır?

Urfa'da mola verdiğim bir an da park halindeyken ve içerisinde ben varken bir minibüs geri geri gelip aracıma çarptı. Bu da yetmezmiş gibi neden arkama duruyorsun? Dedi hır gür çıkardı ben de dikiz aynanız aksesuar değil dedim, baktım zir cahil polis çağırdım ve orda ifade verdik, tutanak vs. Veee adam inkar etti 😅 mobeseden bakılıp karar verileceği yazıyordu ve nihayetinde ben haklı bulundum.

Ortada bir kamera, mobese, şahit yoksa zor ispatlarsınız. Olay anında araya laf karışsa bile sıcağı sıcağına polisten tespit yapmasını isteyecektiniz. Yoksa şu an izleri bile yok etmiş olabilir ve eliniz boş dönersiniz. Böyle durumda tespit yaptırana kadar asla polisi bırakmayın, video vs. Alın.

Artık olarak umuma açık bir alanda polis, noter, banka, vb. Yerlerde bilgilerim istediyse yazarak veriyorum ve karşı taraf bunu ne için yaptığımı anlıyor.

En son noter çok kalabalık, zaten öküz gibi bakıyorlar diye telefonumu yazmak istediğimi söyledim ve adam anladı durumu.

Benim arabama da cok sürtüp kaçtılar dar ama işlek sokaklari olan bi yerde oturuyordum. uğraşmadim hatta sonuncuyu yaptirmadim bile ispatlamak zor bi de kacan adam belli ki pisliktir iyi niyetli olsa not falan birakirdi. Adamin tavrina bakarsak ben ugrasmazdim maalesef dogru olan hakkimizi aramak ama canin daha cok sıkılır muhtemelen

tamir masrafı, dava masraflarından az olacaksa, siz yaptırın yolunuza bakın.
Adam kabul etmeyecek siz de uğraşıp yıpranacaksınız anladığım kadarıyla. Neye değip değmeyeceğine siz karar verin.
tutanak ve deliller olsa, değer kaybı bile alabiliyorsunuz ama sizin olayınızda zor görünüyor.
Adamın niyeti olsa telefon numarasını bırakır, masrafları üstenirdi. Zaten trafik kasko sigortaları karşılıyor bu durumlarda.
Kaskonuz yok sanırım.
Park ederken kamera olan yerleri tercih etmek lazım bu konuda.

Bence soforle ugrasmayin, dimdirekt sirkete ulasin. Sirketlerin sigortalari oluyor sirket araclari icin sorun cikarmadan oderler. Dimdirekt sirketle muhattap olun.

Merhaba hanımlar, dün akşam iş yerimin karşısında park halinde olan aracıma çarpmışlar. Arka tamponda biraz hasar var. Ben iş çıkışı araca binecekken hiç farketmiştim. Önüne park ettiğim çay ocağındaki beyfendi bu sizin arabanız mı diye sordu. Ben evet diyince, sizin arabanıza vurup kaçmışlar dedi. Buradan biri görmüş fotoğrafını çekmiş isterseniz göndereyim dedi. Çarpan aracın fotoğrafını çekmişler ama çarpma anı yok. Araba giderken arkadan çekmişler, araba ve plaka net görünüyor.

fotoğrafı çeken kişi orada çay içiyormuş, görünce çekmiş. Sonra büfenin sahibine yollamış fotoğrafı gitmiş. Yani şahit olma durumu yok maalesef.

Ben bugün karakola gittim şikayetçi oldum. Plakadan araca ulaştılar şirket aracıymış. O saatlerde kimin kullandığına da ulaştılar. Sonra kullanıcı kabul etmemiş, oraya geliyorum demiş. Ben oradayken iki kişi geldiler. Şoför olan zaten direkt ben mi yapmışım ben mi vurmuşum diyerek girdi içeri. Fotoğrafı benim çektiğimi sandı, bana iyice bilendi. Diğer adam daha ılımlıydı. Bu şirket aracı zaten para cebimizden çıkmayacak, bizden kaynaklıysa tabi ki yardımcı oluruz falan dedi. Araştırılsın biz yaptıysak halledilir dedi.

Sorun şu ki orayı gören bir kamera yok. İş yerlerinin kamerası o yolu görmüyor. Bölgede mobese falan da yok.

Gözümle görmedim ama şoförün tavırlarına bakılırsa yapmış ama inkar ediyor bence. Üste çıkmaya çalışıyor gibiydi. Israrla arabasının önünü gösteriyor çarpsam benim arabamda da hasar olurdu diyor. Ama benim arabamda onun arabasının renginde boya var. Sürekli ön tarafı gösteriyordu bakın burda neden bir şey yok diyordu. Sonra yan tarafına baktım orada hafif hasar var sürtmüş belli ki. Burası da olabilir dedim poliste bu ne zaman oldu diye sordu. Adam araya karıştırdı havada kaldı öyle.

Daha da saçma olan şu. Polis onların yanında benim bilgilerimi istedi. Numaramı ve adımı istedi. Vermek zorunda kaldım. Yani orda numaramı ezberleyip sonra tehdit de edebilirler beni. Zaten şoför bana her an dalacak gibiydi.

Sonuç olarak kamera yok, şahit yok. Sadece araba giderken arkadan çekilmiş fotoğrafı var. O saatte oradan geçtiğini de kabul ediyor ama çarptığını kabul etmiyor. Nasıl ispatlayabilirim ya da ne yapabilirim?
Eminyetin oradayken adam izleri yok etmeden fotoğraflarını cekseydiniz,izin verir miydi bilmem ama.Bana da sürttü geçtiler iki kez park halindeyken.Zaten sigorta karşılayacak,ne diye kaçıyorlar anlamıyorum.Belki bilmediğiniz bir kamera vardır orayı gören.Bir erkek yakınınıza sordurun kadını ciddiye almıyorlar belkide

Hasar küçükse uğraşmaya değmez tampon sonuçta ama büyükse peşine düşün derim

Arabaları inceleyip anlayabiliyorlar ama değer mi bu kadar uğraşmaya siz karar verin tabii

X