pariste balayı nasıl fikir?

parpadriana

Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2013
31
2
34
parise balayına gitmek çok masraflı olr mu? balayı için sizce paris uygun mu? balayı turuyla gitmeyi düşünüyoruz ama pek bir bilgim yok bu konuda. 2015 te gelin olucam inşallah. şimdiden düşünmeye başladım

Bu konuyu ben de takipteyim balayını yurt dışında geçirmek istiyoruz. Bilgisi olanlar fikir verecek olanlar bekliyoruuuuz:KK70:

Bu konuyu ben de takipteyim balayını yurt dışında geçirmek istiyoruz. Bilgisi olanlar fikir verecek olanlar bekliyoruuuuz:KK70:
Biz balkan turuna çıktık arkadaşlar ve 10 gün oldu döneli. Açıkcası otel beni sıkıyor eşimi de öyle. 5 gün ye iç yat modunda takılamayız diye tur aldık fakat biz düğün yapmadık o yüzden yoruculuk kısmı için söyleyebilirim ki gerçekten yorucu. ikinci dezavantajı ise kalacağınız otellerde nasıl odalar denk geleceğiniz bilmediğiniz için özel anlarınız çok rahat olamayacaktır, bazen dip dibe arada kapı olan odalar denk gelebiliyor. Bir de her gün sabah erkenden kalkıp yollara düşüyorsunuz ama gezmeyi seviyorsanız hiç gözünüzde olmuyor bu yorgunluk çünkü biz yeni yerler görmeye bayılıyoruz. Tur da acayio güzel kafa dağılıyor ve düğün stresini çok rahat atıyorsunuz. Ayrıca otelde 5 güne vereceğimiz paradan çok azına yurtdışında bir yeri görmeyi tercih ediyoruz.
Otelin dezavantajı ise 5 gün boyunca deniz havuza girme durumunuz olamıyor hanımlar mecburen, bu da çok sıkıcı oluyor sizin için. Özel zamanlar içinse zaten bol bol vaktiniz olacak nasılsa bundan sonra hep birlikteyiz eşlerimizle. Ayrıca balayı odası olsa bile otel, insanın kendi evi gibi rahat olamıyor.
Bu nedenle hem kafa dağıtmak hem de otelde kaliteli zaman geçiremeyeceğimiz için ben balayında turdan yanayım :) Tabi çok yorucu bir düğün gecesi olmamışsa. Karar sizin.

parise balayına gitmek çok masraflı olr mu? balayı için sizce paris uygun mu? balayı turuyla gitmeyi düşünüyoruz ama pek bir bilgim yok bu konuda. 2015 te gelin olucam inşallah. şimdiden düşünmeye başladım
Canım eşim işi dolayısıyla parise gitmişti ve hiç mi hiç beğenmemiş. Her yer eski, can güvenliği yok, eyfel kulesi saçma sapan bir demir yığınından ibaret bir de bi ton para istiyorlar demişti. Ki o hollanda, almanya, isveç vs pek çok yere gitti, parise asla gitmem dedi. Ben eşimin fikirlerine güvenerek diyebilirim ki kesinlikle yurtdışı istiyorsanız İspanya/ barcelonaya gitmeniz. Ben gittim ve kesinlikle çok güzel bir şehir. Hem deniz var hem de tarihi dokusu harika. Ben daha önce gittiğim için Barcelonaya biz ikimizinde görmediği bir yer olsun diyerek balkan turuna çıktık balayında. Masraf olarak turla gitmeniz kendiniz gitmenizden daha uyguna gelir. Kendiniz giderseniz hem kalacak yerleri bilemezseniz hem de şehrin önemli yerlerini gezmekte sıkıntı yaşayabilirsiniz. Yurdışı için en güzeli turdur. Nerede güvenle yemek yiyeceğinizi gösterirler, nerede kazıklanabileceğinizi dikkat etmeniz gerektiğini söyler tur rehberiniz. Daha önceden yurtdışı tecrübeniz yoksa kesinlikle turla gidin derim. Masraf olarak da tabii biraz masraflı yani ülkemizde çok iyi bir 5 yıldızlı otel fiyatlarıyla aynı. Mevsime göre iki kişi 5 bin tl yi bulur tabi pasaport vize islemleri hariç. Mevsime göre değişkenlik de gösterir tabi fiyatlar. ets nin sitesine göz atın derim.

Hangi aylarda ve ne kadarlık bir bütçe ile düşünüyorsunuz?

Orta Avrupa güzel.Budapeşte viyana prag.Ben gitmiştim.Çok beğendim. Ben de turla gitmenizi extra turların çoğuna katılmamanızı öneririm(ekonomik olsun diye).Ayıp olmasın diye iki tanesine katılmıştık:)

Orta Avrupa güzel.Budapeşte viyana prag.Ben gitmiştim.Çok beğendim. Ben de turla gitmenizi extra turların çoğuna katılmamanızı öneririm(ekonomik olsun diye).Ayıp olmasın diye iki tanesine katılmıştık:)

Bizim Prag turumuzda bir balayı çifti vardı. Birde sabahın köründe olan bütün turlara katılmışlardı. Ne anladılar balayından merak etmiştim. Balayı bana hep sabhaları pineklenecek bir aktivite olarak gelmiştir.

Balayı için yurt içi otelleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Düğün yorgunluğundan sonra rahatça yer içer yatar uyursunuz, akşamları da dışarı çıkıp eğlenirsiniz. İtalyanın bir çok yeri, Paris, Barcelona, Polonya nın birçok yeri, Orta Avrupanın neredeyse tamamını gezmiş biri olarak tavsiyem yurt içi oteller. Hem ne yiyip içicem derdi de olmaz. Hem de o kadar para verip otelde oturmak olmaz, yurt dışına gitmişken gezmek lazım.

Balayı için yurt içi otelleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Düğün yorgunluğundan sonra rahatça yer içer yatar uyursunuz, akşamları da dışarı çıkıp eğlenirsiniz. İtalyanın bir çok yeri, Paris, Barcelona, Polonya nın birçok yeri, Orta Avrupanın neredeyse tamamını gezmiş biri olarak tavsiyem yurt içi oteller. Hem ne yiyip içicem derdi de olmaz. Hem de o kadar para verip otelde oturmak olmaz, yurt dışına gitmişken gezmek lazım.

pekiii hiç dubrownik e gittiniz mi acaba? ya da santorini adasına? ben buralarda hem gezmeli hem deniz tatili yapmayı düşünüyorum balayı?tavsiye eder misiniz?

pekiii hiç dubrownik e gittiniz mi acaba? ya da santorini adasına? ben buralarda hem gezmeli hem deniz tatili yapmayı düşünüyorum balayı?tavsiye eder misiniz?

Dubrownik e ben değilde eşim gitmiş bekarken. Özellikle krka harika diyor. Fotoğrafları harika. Zaten Dubrownik dalmaçya kıyıları olan bir yer. Şelaleri yeşilliği muhteşem diyebilirim. Deniz tatili içi çok güzel bir tercih olmalı. Hem gezip hem tatil için süper bir yer olsa gerek.. Zaten çek, avusturya, macaristan, hırvatistan birbirlerine çok yakın ülkeler ve otobüsle çok rahat geziliyor. Zamanımız olsaydı Hırvatistanda gidecektik ama zamanımız yetmedi. Yurt dışına çıkma fırsatımda ilk gideceğim yer Hırvatistan ancak balayı için yine de uygun bulmuyorum. Bence balayınızı yurt içi otelde yapın, bir sonraki sene tatil için Hırvatistana gidin. Düğün arefesi insan çok yoruluyor, mesela bir Antalya ya gidince otelde kalıp dinleneyim deniliyor ama yurt dışı öyle olmuyor :) En azından benim için öyle. İlla gezmek yeni yeni yerler keşfetmek isterim. Santorini adasını bilmiyorum.

paris güzel bir yer fakat oraya gittiğin zaman bütün şehri gezmek istersin diye düşünüyorum buda bütün gün yürümeye eşdeğer,,,, ben 2 günlüğüne gitmişdim o kadar çok yürümüştüm ki,,, yani daha doğrusu yurtdışına veyahut değişik bir yere gittiğin zaman gezip görmek istersin onun içinde yürürsün yorulursun,,,,
ben balayım için sadece 3 günlüğüne herşeydahil ortalama bir otelde kaldım,, pekde otel ve gezmek umrumda değilde açıkcası biz sonrasında tatile gidicekdik gezmek için ama olmadı,,, neyse,,,
fakat balayı birazda eşinle beraber vakit geçirebileceğin, kalıcağın iy ibir otel, deniz kum güneş,,, veya havuz olmalı diye düşünüyorum,,, ama benim gibi böyle herşey dahşl konseptinden sıkılırım diyorsan da,,, 3 gün böyle bir yerde kalırsın daha sonra tatiline, yurtdışı eklersin veyahut daha sonra gidersin,,,,
misal bu sene hamile olduğum için eşimle 2 gün tembek tatili yaptık çeşmede oradan gemi turu ile yunan adalarını gezdik,,, gerçekden çok yorulduk,,sonra iki gün daha seferihisarda kaldık tatil biti,,,
pahalı olmasına gelirsen paris zaten pahalı bir şehir,,,, kalıcağın otelin şehre yakın olmasına dikkat et,,,, ve otelde sabah kahvaltısı olsun,, onun dışında bu yurtdışı turlarından ziyade kendinde bak,, bazen uçak bileti daha da ucuz olabiliyor birde turların otelleri bazen çok şehir dışında kalabiliyor,,,, vede kalacağın otelin araştırmasını tripadviserdan yap,,,,
fakat bazen turlar cidden uygunda olabiliyor ama onların düzenledikleri turlara katılmanı önermem kendinde gezebilirsin gene dediğim gibi trip adviserdan gidilicek gezilicek yerlerin listesini çıkarırsın,, fransızlar öyle soğuk insanlar değil :) ,,,,
bu arada yanlış hatırlamıyorsam agustos ayında parisliler şehri terk ediyor,,, tatil amaçlı,,, bazı yerler cafeler restaurantlar kapalı oluyor,,, daha az kalabalık ve fiyat olarak daha uygun oluyor,,,,,
birde yaz ayıda olsa yanında bir şemsiye olsun,,,,

X