para istermisizin

Ben para istemiyorum sadece göğsünü tuşluyormuş gibi yapıyorum bir de bankamatik sesi çıkartıyorum ve elimi uzatıyorum o anlıyor ne demek istediğimi :)))
İşin şakası isterim tabi niye istemiyim onun parası benim param benim param benim param.
Bazen alıyo eline kağıt kalem hesap yapar gibi bişeyler hesaplıyor 500 400 800 sayıyo diyorum ne yapıyosun sen? Bana olan borçlarını hesaplıyorum diyo , ilk maaşınla başlarsın ödemeye yavaş yavaş diye de ekliyo. Hiç güleceğim yoktu..Böyle hesaplar yapma ömür boyu ödemeye mahkum olacağın borçlar altında kendini bulma benim sloganım :))
Sabah kalkamıyorum bazen , bir sesle uyanıyorum kalk işe git rakı paramı kazan :)) Yeni evlendiğimde bana da çok zor gelmişti para istemek , o zamana kadar babamdan bile para istememiştim çünkü babacım kendi verirdi bana , sonra kendim kazanmaya başladım çok şükür ama evlenince ve bir müddet ev hanımı olunca işler değişti ve bana çok zor geldi bu durum.

benimki şimdiden diyor haftalık veririm sana diye ..
miktarını bile tartışmıştık:roflol:

valla en güzeli paranın bayanda olması o zamn istemek gibi problemler olmuyor lazım olduğunda harcıyosun

valla saolsun benim eşimde maaş kartı bendedir.ben çekemicem sen çek dersemde kartı veriyorum çekip bana getiriyo.en iyisi valla.ben ondan değil o benden para istiyo:roflol: bende her seferinde yeter cnm amma masrafın var bitirdin paralarımı falan die takılırım lülülülülülü tabi öbür türlü istemek zorunda kalan hanımlarada allah kolaylık versin.hele bide cimri birine düştünmü hiç çekilmez:1no2: allah korusun.bu durumdaki arkadaşlara sabır diliyorum.tatlicadiarzu

valla saolsun benim eşimde maaş kartı bendedir.ben çekemicem sen çek dersemde kartı veriyorum çekip bana getiriyo.en iyisi valla.ben ondan değil o benden para istiyo:roflol: bende her seferinde yeter cnm amma masrafın var bitirdin paralarımı falan die takılırım lülülülülülü tabi öbür türlü istemek zorunda kalan hanımlarada allah kolaylık versin.hele bide cimri birine düştünmü hiç çekilmez:1no2: allah korusun.bu durumdaki arkadaşlara sabır diliyorum.tatlicadiarzu

Beraber yaşamaya başladığımız ilk zamanlarda çok sorun çekiyordum. Neticede hayatı paylaşmak üzere yola çıkmış oluyorsun bunun gereklerinin bilincindesin ama işte insan isteyemiyor, çekiniyor gurur yapıyor. Annem bana para göndermeye devam ediyordu bende harcamalarımı eskiden olduğu gibi buradan rahatça yapıyordum ta ki nişanlım bunu 2. ayda farkedene kadar. Gurur yapıp çok kızmış, gün boyu soğuk kalmıştı canım benim :eek:

Ardından oturup konuştuk. Beraber yaşamanın getirilerinden biri olduğunu son derece normal bir durum bunu abartmayıp gurur yapmaya gerek olmadığını fikrine iyice alıştırdı beni. Tüm kredi kartlarına ek kart çıkarttık. Sonrasında canım babacığım sağolsun kirada olan evin tapusunu benim üzerime yapıp kirasını benim almamı sağladı, böylece aylık gelirim oldu Şeniz Bunun üzerine özel dersten kazandığım ders ücretleriyle beraber kendi ihtiyaçlarımı rahatça karşılayacak duruma geldim. :hooray:

Şuanda aylık kazancımızı ufak bir kasada biriktirip harcamaları bunun üzerinden yapıyoruz fakat altından kalkamayacağım birşey lazım olunca bunu ona gayet rahat bir şekilde söyleyebiliyorum yerimseniben

Benim nişanlımın bankamatik kartı bende durur gider birlikte çekeriz ben ona gerektikçe harçlık veririm.Bu çözümü kendisi buldu çünkü çok gereksiz şeylere para harcıyor.Ben de onu haftalığa bağladım gerisini de atrarsa biriktiriyorum..

X