Pap Smear, Hpv

Kuzum smear temiz gelirse sorun olmuyormuş atlatirsin Allahin izniyle oyüzden ilgilenmiyorlar ama smear sürekli pozitif gelirse sıkınti bakalim 1ay sonra doltora gidecem bende ne çikacak insallahh gecmiştir bendede
Ah haydi insallah tertemiz cikicaksin icime doğdu

Kızlar selam :) ahccye başlayalı 1 ay falan oldu benim ben de gerek burdaki arkadaşların hikayelerinden gerekse yabancı forumlardan okuyarak ahccyi londradan aldım.4 aylık elimde var içicem bakalım ben 6 ay önce smear ve hpv testi yaptırdım smear temiz hpv 16 sonra biyopsi cin 1. Bana hpv 16 olduğu için brzda benim ısrarımla rahim ağzıma lazer tedavisi yaptı doktor onu yaptırmadan önce doktorum biyopsi ile tekrar hpv bakalım dedi o sonucum negatif geldi kafam karıştı ama yine de lazeri yaptırdım yarın lazer sonrası kontrolüm var yine hpv isteyeceğim eğer negatif çıkarsa rutine devam edicem zaten sık sık smear aldırırım. Bu iş biraz ticaret ve inanın okdar çok kişide var ki piyasada gardasil kalmamış. Son dozumu zor buldum. Bu sebeple korkmayın ama tedbiri de elden bırakmayalım derim sağlıkla kalın

Kızlaaaaaaar, hpv negatif oldummmmmm, yıllar sonraa :))) çok mutluyum Allahıma şükürler olsunnnnn, 3 ay düzensiz şekilde deflagyn kullandım. Düzensiz kullandım çünkü pkosluyum adetim çok erken geliyordu, 15 güne bir adet ola ola deflagyni kullandım. 3 kutu bitince doktora geldim smear temiz, hpv negatif, Allah herkese şifalar nasip etsinnnn

Merhabalar.Ben kasığımda ağrıdan dolayı kadın doğuma gittim.Gitmisken de smear testi yaptırdım .Sonuç negatif çıktı ve
Şiddetli inflamasyon bulguları + skuamöz hücrelerde
kısmi matürasyon arresti ve yaygın reaktif değişiklikler yazıyordu.Hpv yaptırdım hpv sonucun da da hpv 16 pozitif çıktı.Doktorum kolposkopi yaptıralım dedi.Ozel hastaneye medikal hastahanesine gitmiştim.Aranizda böyle bir durumla karşılaşan varmı .Smear testim negatif bilemedim ne yapacağımı ..kolposkopi yaptırmalı mıyım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…