Pap Smear, Hpv

Selamlar sonucunuz çıktı mı acaba
Evet cin 1 çıktı. Ankaradaki doktoruma gidiyorum yarın. polat dursun doktorum bakalım o ne diyecek. Bu arada rahimağzında yaramda vardı doktor kolposkopi sonucundan önce müdehale etmek istemedigini söylemişti. Yarayı dondurur mu bilmiyorum? Gebelik durumumda var sanırım günüm geçti nasıl olacak hiç bilmiyorum.

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Çapadaki doktordan nasıl randevu alıyoruz. Benim se kolposkopi olmam gerekiyor.
Geçmiş olsun canım. Çapa tıpın sitesine girin . Ordan Mesai dışı randevu alıp kadın doğumdan Halil Saygılı yı tercih edebilirsiniz. Eğer Prof isterseniz. Ama şöyle birşey var HPV ye pek aldırış etmez Halil Hoca. Yani Smear yapar size bir daha . Kendi de sonucu görmek için.Bana kalırsa HPV testinizi yaptırın sonucunuzu alıp eğitim araştırmaya gidin. Halil Hoca ya en son gidebilirsiniz. Ya da çapaya gitmek isterseniz smear bir daha yapacaktır. Sonucuna göre kendisi bakacaktır.

Vucut HPV 16 yi vucuttan 1 ve 3 yil arasinda kendiliğinden atiyor zaten. Tabi sagliginiza dikkat edin bu sirada , onun dışında cinsel yasaminizda korunun. Vucutta bu tarz virusler biraz ağır ciktigi icin insanlar sadece tedirgin oluyor. Ama soyle soyleyeyim bir cok hastane smear temizse bakmiyorlar HpV ye. Daha HPV nin ne demek oldugunu bilmeyen cok ama cok insan var. Bana kalirsa , Smear temizse HPV ye bakmayin. Ben biyopsi aldirdim isin acikcasi. Sonuc bekliyorum. Insallah temiz cikar . Ama sadece smear yeterli. Ozel hastane tercih etmeyin. Inanin para icin cok sey yaparlar . Capa ve egitim arastirmalar bu konuda cok iyi .

Merhabalar,
Süreçlerinizi okuyorum inanın hepsini yaşadık kabus dolu günler ama inanın geçiyor..
kolposkopik biyopsi sonucum cin 1 ve hpv 16 çıkınca beklemek istemeyip cin1 e lazer ablasyon yaptırdım. Biyopsi sırasında hpv testimi tekrarlartım ve nasıl olduysa negatif sonucunu aldım iki ay arayla bir negatif bir pozitif sonuç beni şaşırtsa da pozitifi baz alıp ahcc kullanmaya başladım 10 gün sonra işlem sonrası duruma bakmak için smear vericem ancak doktorlar görüş olaarak cin1 e takip ve 6 ayda bir kolposkopide öneriyolar yanlış bir durum yok. Ancak şu var bu hpv işi çoktan ticarete dökülmüş onkologlar için çok basit bir konu ve önemsemiyolar çoğunlukla, bağışıklık yüklenerek negatif olan çok, ahcc kullanmaya başladım sonucumu size yazarım ama nolur canınızı sıkmayın cin3 bile çıksanız çözümü var ve basit sadece düzenli kontrol şart :) sağlıkla kalın

Çok güzel net konusmuşsun Aynen canim bagışiklik onemli bagisiklik yuksek olsun bu hastalikta gider dudagimizdaki uçuk gibi düsunelim ordan anliyorum bagişikligimin düstugunu benim cok çikar sizlerdede oluyormu bilmiyorum arada ateşlenirdim oda gitti bu aralar tabiki kahvaltimi cok iyi yapiyorum dikkat ediyorum onceden yapmazdim.bile oyuzden bu hallere düştüm üzulmeyin takmayin hiçbirseyimiz kalmaz bana jinekologum dedi gez toz düsunme bu durumu hayatini yaşa kontrolleride aksatma dedi ararsin vucudundan dedi bagisiklik onemli dedi kendine vucuduna iyi bak emaney sonuçta iyi bakmamiz lazim vucut ölür ruh kalir bendede hpv31 var ama cin kacim bilmiyorum doktor korkma dedi sadece gani biz insan oglu onkolog/jinekolog diyinde ölecez saniyorum bende ayni tepkiyi verdim doktorum dedi sende birsey yok istersen seni 3.kata cikariyim geçkalmislarin yanina dedi yok desim istemiyorum erken tani önemlidir etrafimdaki bütun kadinlari uyariyorum yaptirin kurtulun bundan bukadar

rastgele okudum.mesajnizi ama yuregime su serptniz birnebze olsa genital sigilim var 3 defa dondrtmama ragm3n yin3 ckti bas edemedim smear da bisey ckmadi dedi doktorsaglik ocagina git hpv testi yaptr dedi valla bende bktm artk hala da ckmaya devam edyor vucudumdan yine trkrarlyo genital bolgemde kasndryor usandim gercekten artk

canim ben 3 defa dondurttum sigili yine ckyorcildiyede yaptrdim islemi ama hangi uzmana gorunmam lazim.hpv testi icin kadin doguma gttim saglik ocagna yolladi onkolojiye mi gtmem gerekiyor artk bende bktm 3 tur dondurtmama ragmen ckmasndan gercekten cok yoruldum

merhabalar birsey soracaktm.ben 3 kez genital sigili dondrttum hic hpv felan baktrmadan gecen gun smear yaptrdim doktor sadece enflamasyon var dedi hpv ye bakmyoruz dedi kadin dogumcu ve saglik ocagna gonderdi bu hpv testbi nerede yaptrablrm aceba onkolojimi saglik ocagimi hic bilmiyorumda bu konuda yardimci olur musunuz aceba

Jinekologa/onkolojiye gidiceksiniz sigiller zor gercekten bende yok ama Allahimda vermesin gecmiş olsun insallah geçer

Bu virus bagisiklik dusunce ortaya cikiyor. Yani vucudunuz onunla savsmakta yetersiz kaliyo demek. Bagisiklik oyle ha deyince duzelen bi sistem degil zaman aliyo bu da en AZ 1 yila tekabul ediyo. Normalde insan vucudu bu virusu kendi basina atabilecek guce sahip. Ama ben isi sansa birakmayip prebiyotik ve probiyotik her turlu faydali olabilecek besin takviyesini aliyorum bir de imuneks tablet kullaniyorum dogal bir beta glukan takviyesi. Ama doktorum hicbirsey kullanmama gerek olmadigini bagisiklik icin en iyi ilacin mutluluk oldugunu ve stresten uzak durmam gerektigini bol bol yuruyus ve spor yapmami gez toz eglen vucuduna bolca serotonin salgilat dedi.

30 yas altindaysaniz saglik ocagi testi yapiyor. Hastanede yaptirirsaniz da bir jinekolog yapabilir. Herhangi yuksek risk grubunda bir tip cikarsa o zaman bir jinekolog onkologa kolposkopi ve gerekiyorsa biyopsiyi( biyopsiye doktor karar veriyor) yaptirirsiniz. Gecmis olsun.

Normalde genital bolgesinde sigil olan cogu kadinda cin1 tanisi koyuluyor. Ve doktor %90 1 yil icinde virusun vucuttan atildigini ve lezyonun geriledigini soyluyor. Fakat buna guvenemeyiz sonucta kalan %10 luk kadinin arasina girebilecegimiz ihtimali de var. Farzedinki 1 yildan daha uzun suredir bu virusu tasiyorsunuz cin2 veya cin3 evresine gecmeyeceginin %100 garantisi yok. Cin1 tanisi koyulduktan sonra nasil olsa 1-3 yil icinde gecer gider diyemezsiniz. Eger virusu vucuttan atamazsaniz ve kontrollerinizi duzenli yaptirmazsaniz 5 yil icinde kansere donusebilir. Ilk 1 yil icinde negatif olmazsaniz gecen surede belli araliklarla smear ve hpyi tekrar etmek gerekiyor. Herkesin beden sagligi farkli kimisi sigara alkol kullanir bazisi daha genctir digeri daha yaslidir ya da streslidir bu sebeple Herkesin bu virusu vucuttan atma suresi degiskenlik gosterir. Size tavsiyem ozel veya devlet hastanesi farketmez aman gecer demeyin. Doktor kontrollerinizi duzenli yaptirin. Aşilanin. Sonucta rahim agzi kanserini yapan bir virusten bahsediyoruz. Takip edildiginde erken mudahalesi en kolay kanser turu cunku.

Aynen öyle dikkat etmemiz lazim canim erken tani çok önemli etrafimizdaki bayanlarıda uyaralim

Merhaba canim. Benim de smear sonucum Negatif cikti Biyopsi sonucum Cin 1. Ama bende yara lezyon yok. Sigil de yok. AHCC yi de bugun doktora sordum oyle birsey yok dedi. Hatta jel onerir misiniz dedim.Yok sen de sigil onermem dedi. Ahcc nin etkisi var mi peki

Aaa negatif mi olmussun canim çok sevindimmm darisi başimiza insallahh bidaha tekrarlamaz insallahh

Aaa negatif mi olmussun canim çok sevindimmm darisi başimiza insallahh bidaha tekrarlamaz insallahh
Canim cok sagol. Ama smear ikidir negatif çıkıyor. HpV 16 ve biyopsi yapildiya bana . Sonucum Cn 1 cikti sadece. Kontrol dedi doktor. Insallah 1 yil icinde Hpv yi de atarsam super olur. Aslinda smear i negatif olana HPV yapmiyorlar bazi doktorlar. Mesela capa daki prof gerek yok dedi ama ben yine de bu virusten dolayi baska hastaneye gittim yapmışlardı. Simdi bakayim benim gibi olanlar nasil atlatti okumaya geldim ") Ama sunu anladim. Doktorlar cok onemsemiyor. Ben bugun sonuc almaya gittigimde biyopsi sirasi vardi dusun . Tedavisi olan birsey cunku panik yapmamak lazim.

Kuzum smear temiz gelirse sorun olmuyormuş atlatirsin Allahin izniyle oyüzden ilgilenmiyorlar ama smear sürekli pozitif gelirse sıkınti bakalim 1ay sonra doltora gidecem bende ne çikacak insallahh gecmiştir bendede

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…