Panik atak değil kabus bu

tr_lelli

Elbet bir gün çiçek açar umutlar 🌸
Kayıtlı Üye
1 Mart 2010
44.538
113.174
Selam Meltem hanım..
1.5 yıldır panik atak hastasıyım..
Doktora şikayetlerimle gittiğimde bir çok tahlil hormon testleri guatr ultrasonuda dahil olmak üzere bir çok test yapıldı..
Sonuç panikatağa bağlı depresyon..
1yıl doktorun verdiği anti depresanı kullandım ilk 20 gün yarım sonra tam a çıkararak düzenli bir şekilde kullandım iyide oldum ataklarım geçmişti..
Tekrar muayine olmaya gittim ve doktor yarıma indirmemi hatta 1 gün arayla almamı söyledi.. Bende öyle yaptım 4 aydır yarım ve 1 gün arayla alıyordum yine iyidim atağım felan yoktu..
Biraz moralim bozulup sıkıntılı bişiyler yaşadım (onamı bağlı bilemiyorum)
2 haftadır ataklarım tekrarlıyor özellikle zaten akşamları oluyor..
İlacı tam a çıkardım yanlış mı yaptım doğrumu bilmiyorum..
Ve tansiyonum sürekli oynayama başladı 6 gün önce baş dönmesi ile uyandım tansiyonumu ölçtürdüm 160-80 çıktı yüksek..
3 gün önce dışarı çıktığımda bi baktırim dedim bu seferde 90-50 düşük..
tansiyonumda sürekli değişkenlik göstermeye başladı ataklarımda fecii korkutuyor beni tam yendim derken tekrar başlaması çok yıprattı napmalıyım? tansiyon sorunum yoktu
bu da yeni çıktı doktora tekrar gitsemmi ya da hangi branş aklım karıştı herkes bişey diyor
Napıcamı şaşırdım elim ayağım boşalıyor terliyorum sonra üşüyorum elimde de titreme oluyor..
Tekrar başa dönmek ve ilaç bağımlısı olmak istemiyorummafoldumben

Sevgili tr_lelli, panik bozukluk tedavisinde yapılan en büyük yanlış, salt ilaç tedavisi uygulamaktır. ılaç problemin oluşturdğu semptomları baskılar, ataklarınızı ortadan kaldırır, ama semptomları oluşturan problemi doğal olarak çözemez. Hangi problem ya da problemlerin sizde bu anksiyete bozukluğunu oluşturduğunu bulmanız ve çözerek bu sıkıntılardan kurtulmanız için ilaç kullanımınızın yanısıra mutlak düzenli psikoterapi görmelisiniz. Şımdi vakit geçirmeden yakınınızda bulunan bir psikologa başvurarak düzenli psikoterapi alın. ılaçlarınızı henüz kesmeyin.
Sıkıntılarınızı aşarsınız.

Çok teşekkür ederim Meltem hanım
Doktorum bunu söyledim sorunlarım var psikiyatrdan yardım alsam bide ona görünsem dedim ağır ilaçlar verir zaten sen bu verdiğim ilaçla bunu aştın aşıyorsun dedi yönlendirmek istemedi bende ilaçdan kurtulmaya çalıştığım için önemsemedim ama mutlaka psikoloğa gidicem
Ufacık moral bozukluğunda yineliyor hastalığım ve sürekli tansiyonum düşük..

Zaten tedavinizi psikiyatr dışında bir uzmanın üstlenmesi doğru olmamış.Neyse, şimdi doğruya dönelim. Tedavinizin bir psikiyatr ve psikolog tarafından ortaklaşa oluşturmalı.

X