Özür Dilerim_Özkan Pektas

Gulpare

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
791
9
Canım yavrum, bütün bir yıl çalıştın, elinden geleni yaptın. Doğru dürüst yüzünü bile göremedim; dershaneler, özel dersler, okul, perişan oldun. Bu sene olmadı, hiçbir yere giremedik. Emin ol yavrum umurumda değil. Sen, sana düşeni elinden geldiğince yaptın. Benim senden istediğim zaten buydu. Sonuç ya da skor hiç önemli değil. Ben ve annen için sen her şeyden önemlisin. Aslında biliyor musun, kazanamadığın iyi bile oldu. Gelecek sefere hedeflerimizi daha da yukarı koyarız. Hiçbir şey senin canından ve sağlığından daha önemli değil. Böbürlenerek çok şeyler başardığımızı anlatan ben ve annen aslında başarıyı seni dünyaya getirerek yaşadı. Senin varlığın bize yeter, sakın üzülme 'kazanamadım' diye.
Sen sadece bir maç kaybettin. Hem de adil olmayan, hakemin taraf tuttuğu bir maçı kaybettin. Ben senin maça nasıl hırsla hazırlandığını zaten biliyorum. Güzel kızım, biz o kadar çok maç kazanacağız ki ileride, her şey üniversite değil, yüksekokul değil. Bugün ülkemizde önemli başarılar kazanan çoğu insan liseyi bile zor bitirmiş. 'Eğitim' diye abarttığımıza bakma. Aslında bilmeden, yapamadıklarımızı sizden bekliyoruz, hakkımız olmadan.

BÜTÜN SUÇ BİZLERDE
Sen sorumluluğunu sonuna kadar yerine getirdin ve liseden mezun oldun. Biz büyüklerin senin için yeterli hazırlıkları yapamadığımız için bu sınavı keşfettik. Aslında bu sınav bizim ayıbımız. Biz yeterli olanakları size sunamadığımızdan sınavlar icat ediyoruz. Başka ülkelerde 70 yaşında dahi fakültelere kaydolanlar varken biz sizleri sınava sokuyoruz. Senin sıcaklığın, varlığın, nefes alıyor olman bize yeter. Her sene yeni bir sınav hazırlanır ama senden sadece bir tane var.
Sevgili yavrum seni dünyaya 'başarı kazan, ben de övüneyim' diye getirmedik. Senin var olmanla gurur duymak istiyoruz. Elbette üzüldüğünü biliyorum ama yaşamdan daha kıymetli bir şey yok.
Biz büyükler çok çalışmalıyız. Sizler için daha fazla üniversite kurmalı, sizi yeteneklerinizle, başarılarınızla (sınavla değil) değerlendirmeliyiz. Bizler bunu yapana kadar her türlü sorumluluğu lütfen bizlere yükleyin. Sizler için nitelikli öğretmen üretmede, okul üretmede, iş üretmekte zaafiyetlerimiz var.
Değer yargılarımızı değiştirmek zorundayız. Yaşamı sizler için kolaylaştırmak yerine zoru seçiyoruz. Değişmesi gereken aslında bizleriz. Öğretmene, eğitime, bilgiye önem vermediğimiz için bugünlere geldik, hatamızı anladık. Yaşam kutsaldır, sakın üzülme, sefan olsun, iyi ki kazanamadın yavrum. Bu tamamen benim yüzümden, hadi gelecek seneye hazırlanalım.

süperdi .mest oldum.Az kalmıştı ağlamaya,boğazıma düğümlendi.Çokda doğru bir yazıııı

yazı alıntı galiaba ama süper anne ve babalrı bu konuda bilgilendirmek lazım çok güzel yazmışsın ellerine sağlık

Canlarim baslikta da belirttim yazi Özkan Pektas a ait bir yazi.Ben bekarim,dolayisi ile cocugum da yok.:)

Yaziyi dogru buldugum icin buraya ekledim.Yorumlariniz icin tesekkür ederim.:)

kıs bende şey sandımfisfisfis senin çoçun var adıda özkan peddaş oluo diye şey ettiydim:eek:

belki kızımın yanında demiyorum ama benim düşüncelerime o kadar yakın ki çok teşekkür ederim bu düşüncemde yalnız olmadığımı hissettirdiniz.çocuklarımızı yarış atı gibi koşturup duruyoruz bu dünyaya bir kere gelecekler tabiki üstüne düşeni yapacak ama onları hayatlarını karartmak gibi bir lüksümüz olmamalı.yazı muhteşemdi tekrar teşekkürler...

X