Popüler Konu ÖZMUAYENE

ben zaten meme kanseri tedavisi gördüm sanırım bu süreci benden iyi kimse bilemez kemoterapi radyo terapi hepsini gördüm ama erken tesiş çok önemli sürekli kontrol önemli gerçekten kanserden değilde geç kalmaktan korkmak lazım

İlk özmuayenemi 2009 yılında yaparak fibraodenomlarımı keşfetmiştim. O Zaman'lar 2 adetlerdi, şu anda 7-8 adet oldular.. Zararlı değiller dendi ama ameliyat olmak için de korkuyorum.. Özellikle de adet dönemlerimde ağrı yapıyorlar ama bakalım, daha da artmaya devam ederlerse ameliyat kaçınılmaz gibi görünüyor.. Herkese geçmiş olsun..

peki muayene için randevu alan arkadaşlar, hangi bölüm ilgileniyo, nerden randevu alıcam göğüs hastalıkları mı ?
Cevap verilmiş olabilir belki ama gideceğiniz hastanede meme cerrahisi varsa meme cerrahisine, yoksa genel cerrahiye gideceksiniz, regl zamanı gitmeyin, Regl'in ilk 3 günü meme dokusunda Farklılıklar olduğundan yanıltıcı olabiliyor, ultrason ve mamografiyi Regl'in 3. gününden sonra çekiyorlar sağlıklı bir sonuca ulaşabilmek için.
Emziriyorsanız bu bilgiyi doktorla paylaşın süt Kanalları emzirme Döneminde genişliyor, yanıltıcı bir sonuca mahal vermesin:KK66:

Gerçekten biz bayanların korktuğu vahim bir durum kist mi kitle mi diye düşünmek ayrı bir sıkıntı oluyor bu muayeneleri evde yapıp birde Dr. Kontrolüne girmek şart net bir sonuç alarak duruma göre müdahale etmek daha iyi olur. Hiçbir sıkıntımız olmasa bile en azından rahat oluruz. Dr. a gitmek boşu boşuna tasalanıp başka rahatsızlıkları başlatabiliriz kendi kendimize. Unutmayalım her zaman sağlıklı olmaya gayret ve özen göstermeniz şart bakmak zorunda olduğumuz çocuklarımız ve her zaman yanlarında olmamız gereken elleriniz var bize muhtaç anne babalarımız vardır iyi olmasak kimseye bir faydamiz olmaz

Dr.a gitmek ......bölümünde unuttuğu kelime var yanlış anlaşılmasın. Oradaki kısım Dr. a gitmek yerine... olacaktı.

Cok tesekkurler bende kendimi muayene ederim ve boyle kucuk bir kitle vardi dr gidip muayene olmustum ve bir problem yoktu regl zamani olabiliyormus.suanda emziriyorum arada kontrol ederim.bilgilendirdiginiz icin cok tesekkur ederim.@ Kazen ve Mune Mune

"Erken Teşiş Hayat Kurtarır "​
Bizat şahit olduğum bir konu bir yakınım yanıda bir kitle var demesiyle başladı bizde ona hiç vakitt kaybetmeden doktora gitmesi gerekdiğini söyledik sadece 1 hafta içinde gelişen bir olaydı ve kanser olduğunu ögrendi şanlı olduğu taraf yüzeyde belli olacak bir kitleydi demir para büyüklüğünde içinde sağa sola hareket eden bir sertlikti araştırıldığında biri tam süt bezlerinin üzerinde diğeri koltuk altı lenf bezlerinde iki kitle bulundu biz sadece yüzeydekini farketmemizle başlamıştı herşey .Bu konuda sakin her mudahaleye evet demeyin bazı mudahaller hücreyi yayabiliyor onun için uzman olan kişilere başvurun her kanser hücresi faklıdır bunu sakın unutmayın aynı mudahale yapılmaz bunu biyopsi alacak insanın teçrübeli ve çok dikkatli olması gerekir ve bazen biyopside hüçreyi yayabilindiğini uzaman doktor söylemişti...
Şu anda hastamız doğru bir hekim tarafından teşis koyulup ameliyat oldu memesini kaybetmedi....
Hastamız bu konun uzmanı bir doktora İstabulda ameliyat oldu...
Erken teşis olduğu için kemoterapi görmedi sadece radyo terapi aldı...
5 senedir tüm kontoröllerini eksiksiz yapıyor ve herşey yollunda:nazar:

Son düzenleme:
ben de muayene sırasında yatsı bezeler elime geliyor onlar sanırım süt bezleriymiş her seferinde karıstırıyorum..buarada annemde takip edilen kitleler var teyzem meme ca.. sanırım riskli gruptayım.. akşam kontrolümü yapacağım

benimde annemin göğsünde kitleler var..çok şükür kanser deil..ama sürekli kontrollerini yaptırıyor..herkesin yaptırması gerek..

seneler önce anneme meme kanseri teşhisi konmuştu.önce parça alındı daha sonra meme tamamen alındı.aradan 9 yıl geçmişti ki tekrar...çok şükür annem şu anda iyi ama ilk kitleyi tamamen tesadüfen farketmişti ve henüz çok yeniymiş farkettiğinde.doktorlar erken teşhisin çok önemli olduğunu söylerken haklılar..ben de yüksekçe risk grubundayım..özmuayeneyi ihmal etmeyelim hanımlar
sevgiler

Gerçekten güzel bir paylaşım olmuş. Hemen kendimi kontrol edeceğim.
Ayrıca paylaşım için teşekkürler.

Benim de yaklaşık 1 ay önce koltuk altımda bi şişlik çıktı, doktora gittim kist olabilir göğsünde dedi ultrasona baktı, ama süt bezesiymis çok şükür. . Koltuk altında çıkan şişlikleri onemsememiz lazım kızlar. .

ben senede bir sefer doktor kontorlüne gidiyorum.mastit ameliyatı oldum.ondan kalan minicik bir bezemle,koltuk altında arada çıkıp arada kaybolan 1 cm den küçük bezelerim var.çok şükür temizler.ultrason çekiliyor,elle muayene ediliyor.ben de her ay kendi muayenemi yapıyorum.

1990 yılında bende aynı sorunu yaşadım,bir anda elime bir sertlik geldi oynuyordu,hemen doktora gidip ön muayene yaptı.Meme üstüne şırıngayla girip sıvı varmı yokmu baktı,sıvı gelmeyince tamam temiz dedi.Sonra lokal aneztezi yapıldı 3 cm boyutunda tümör alındı.Sonuçlarda temiz çıkınca rahatladım tabiki,yıllar sora bir daha kontrol oldum oda temiz çıktı.Menapoz dönemindeyim şimdi,2 sene önce tekrar bakıldı oda temiz çıktı..Ara ara elle kontrol ediyorum..

Harika bir hareket başlatmış bu başlık, emeği geçenlere, düşünenlere teşekkürler.
Geçen sene check-up yaptırmıştım, temiz çıkmıştı. O günden beri düzenli olmasa da, en azından 2-3 ayda bir kontrol ediyorum ben de. Şuan fark ettiğim bir şey yok çok şükür ama hamilelikle göğüs yapım da değişti, böyleyken elle muayene çok sağlıklı sonuç verir mi emin değilim. Doğum sonrası ben de randevu almayı düşünüyorum.

X