özgüvenim yok oldu :(

white_love

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2013
79
44
Yeni doğum yaptım. 10 kg fazlam var. Üzerime hiç bir kıyafetim olmuyor. Annemin kıyafetlerini giyiyorum. Yüzümde deli gibi sivilce var, ergenlikte bu kadar yoktu, o derece! Saçlarım sönükleşti, upuzun Belime kadardı.
Neyse Eşim beni sevgili olduğumuz dönemden bu yasa hep uzun saklı gördü. Saçlarını kestir deyip duruyordu. Kısa saç bana çok yakışırmış. Ben kendimi yüz şeklimi tanıyor ve kısa saçın yakışmayacağını biliyordum. Israrlarına dayanamadım. Bugün gittim Kestirdim. Hem de onun dediği modelde. Tabii ki hiç yakışmadı bana kısa saç. Üstelik kuaför eşimin gösterdiği modeldeki gibi de yapamadı. Eşim de üzülme tekrar uzar diyor şimdi. Ama benim saçlarım çok aşırı yavaş uzayan bir saç. Eski halini alması 3 4 yılı bulur. Eskiden çok güzel bir kızdım ben. Herkesin dilindeydi güzelliğim. Şimdi her gören ne olmuş sana diyor. Kimseye de kızamıyorum, haksız değiller çünkü. Çok üzülüyorum. Güzellik geçici biliyorum ama daha çok gencim ben, yeni evliyim. 25 yaşında bu halde olmak çok üzücü. .

ya henüz doğum yapmış birinin 10 kg fazlası çok normal. önce bunu unut..
sonra annenin kıyafetleri giyme. git kendine yakışan güzel güzel kıyafetler al.
saçın kısayken bir güzel bakım yap. saçına kimyasal vurma.
yavaş yavaş yürüyüşlere başla hava çok güzel.
benim de oğlum 16 aylık 3 kg fazlam kaldı. o da gider napalım Allah sağlık versin..

daha yeni olmuş bebeğin..emzirerek o kilolarından kurtulcaksın..saçın içinse ilk kestirdiğinde garip gelmiştir..1-2 ayda alışıp şekil vermeye başlıcan..sakın kendini salma..bebeğin olmuş bir mucize gerçekleşmiş..mutlu ol...

Canım seni lohusalık duygusallığı sarmış ..
Daha çok yeni doğum yapmışsın.
Biraz zaman geçsiin toparlarsın kendini.
Bol meyve ye su iç ve spor yap eskisinden daha da güzel olacaksın inan ki ..

anne olmussun sen. o mucizevi duyguyu tatmak icin birkac seyden fedakarlik edilmez mi. saclarin icin cam terabentin. cildin icin bal ve yogurt. fizigin icin de spor salonu. alyi aya kalmaz anneligin de verdigi olgunlukla eskisinden de guzel olursun

Seni cooook iyi anliyorum.
Yeni dogum yaptigimda tam 40 kilo fazlam vardi, dislerim curumustu, belimdeki saclarim avuc avuc dokuluyordu, yuzumde gunes lekeleri olusmustu, ayna karsisina gecip hungur hungur agliyordum.
Simdi ne 1 gr fazlam var ne lekem, saclarim eskisinden gür, yani geçiyor bu gunler, hemen guzelligini kaybettigin kaygisina kapilma :KK66:
Saclarin icin (ayni zamanda sutunun kalitesini yukseltmek icin) elevit kullanmaya devam et. Doktoruna danisarak biotin de kullanabilirsin. Saclarin yenilenecek eskisinden de saglikli ve guzel olacak. Kilo sorununu hamurislerini, sekeri ve yagi keserek bikac ayda cozersin zaten.
Bi de cocugun var sukret, sacini kilonu mu sorun ediyorsun yeni dogum yapmissin vs diyecek olanlar seni, sen de onlari hicbir zaman anlayamayacaksin o yuzden sinirlenme onlara :KK66:

Aaaaa hiç dert etme güzel anne. Ben üç ayda verdim kilolarimi emzirerek ve yediklerime dikkat ederek bol su içerek. Salla gitsin milleti. Saçların yine uzayacak. Benimde Lüle lüle saçlarım tavuk gibi kaldı kestirdim bende :KK48: ama inan böyle daha rahat edeceksin. Sen salla herkesi bol bol emzir vücudun kendine gelsin hele bi sonra dertlenirsin dertleneceksen hem beraber dertleniriz olmadı :KK28::KK28::KK66:

dur ben intihar edip geliyorum . . .. .

senin 10 kilo fazlan var bence şükret . . . 40 kilo fazlası olanlar var hemde 1 yılda

ya henüz doğum yapmış birinin 10 kg fazlası çok normal. önce bunu unut..
sonra annenin kıyafetleri giyme. git kendine yakışan güzel güzel kıyafetler al.
saçın kısayken bir güzel bakım yap. saçına kimyasal vurma.
yavaş yavaş yürüyüşlere başla hava çok güzel.
benim de oğlum 16 aylık 3 kg fazlam kaldı. o da gider napalım Allah sağlık versin..

daha yeni olmuş bebeğin..emzirerek o kilolarından kurtulcaksın..saçın içinse ilk kestirdiğinde garip gelmiştir..1-2 ayda alışıp şekil vermeye başlıcan..sakın kendini salma..bebeğin olmuş bir mucize gerçekleşmiş..mutlu ol...

tatlım daha yeni doğum yapmıssın ki 10 kilo da verilmicek bi kilo değil. stres yapma bebegını sev.. kilonu yavas yavas verirsin zaten :)

Canım seni lohusalık duygusallığı sarmış ..
Daha çok yeni doğum yapmışsın.
Biraz zaman geçsiin toparlarsın kendini.
Bol meyve ye su iç ve spor yap eskisinden daha da güzel olacaksın inan ki ..

anne olmussun sen. o mucizevi duyguyu tatmak icin birkac seyden fedakarlik edilmez mi. saclarin icin cam terabentin. cildin icin bal ve yogurt. fizigin icin de spor salonu. alyi aya kalmaz anneligin de verdigi olgunlukla eskisinden de guzel olursun

bence böyle şeyleri kafaya takmaktansa,, anneliğin tadını çıkarın derim.

Yeni dogum yaptigimda tam 40 kilo fazlam vardi, dislerim curumustu, belimdeki saclarim avuc avuc dokuluyordu, yuzumde gunes lekeleri olusmustu, ayna karsisina gecip hungur hungur agliyordum.
Simdi ne 1 gr fazlam var ne lekem, saclarim eskisinden gür, yani geçiyor bu gunler, hemen guzelligini kaybettigin kaygisina kapilma :KK66:
Saclarin icin (ayni zamanda sutunun kalitesini yukseltmek icin) elevit kullanmaya devam et. Doktoruna danisarak biotin de kullanabilirsin. Saclarin yenilenecek eskisinden de saglikli ve guzel olacak. Kilo sorununu hamurislerini, sekeri ve yagi keserek bikac ayda cozersin zaten.
Bi de cocugun var sukret, sacini kilonu mu sorun ediyorsun yeni dogum yapmissin vs diyecek olanlar seni, sen de onlari hicbir zaman anlayamayacaksin o yuzden sinirlenme onlara :KK66:

Aaaaa hiç dert etme güzel anne. Ben üç ayda verdim kilolarimi emzirerek ve yediklerime dikkat ederek bol su içerek. Salla gitsin milleti. Saçların yine uzayacak. Benimde Lüle lüle saçlarım tavuk gibi kaldı kestirdim bende :KK48: ama inan böyle daha rahat edeceksin. Sen salla herkesi bol bol emzir vücudun kendine gelsin hele bi sonra dertlenirsin dertleneceksen hem beraber dertleniriz olmadı :KK28::KK28::KK66:
Çooook teşekkür ederim hepinize. .Moral verdiğiniz için.. çok sağolun..

Canım yeni doğum yapmışsın bebeğinle ilgilen Allah bağışlasın yavrunu. Bunlar için canını sıkma çok güzel saç bantları var 1kadın 1 erkekteki kadının kullandıkları gibi. ne güzel olur kısa saça. onlardan al kullan sıkma canını boş yere

Telli saç bandı yazınca çıkıyo ayy kısa saçlı loğusa'ya ne güzel yakışır canım benim hiç sıkma canını

Canım yeni doğum yapmışsın bebeğinle ilgilen Allah bağışlasın yavrunu. Bunlar için canını sıkma çok güzel saç bantları var 1kadın 1 erkekteki kadının kullandıkları gibi. ne güzel olur kısa saça. onlardan al kullan sıkma canını boş yere
Amiiiiin. . Inşallah. . Doğru, kısa saça bant güzel olur, bir de öyle deneyim.

40 kilo mu? Hay masallah. Peki nasil verdiniz acaba? Ben evlendigimden beri cok kilo aldim veremiyorim :-((

Canım ya, git başka kuaföre düzelttir saçını istediğin gibi, olmadı sana tavsiye etsin ne yapılabilir.

Eminim yakışır, sen takıntılısın şu anda, herşey gözüne batıyor baktıkça.

Arkadaşın dediği gibi, annenin kıyafetlerini niye giyiyorsun? Git al 2-3 parça bişey, bu sorunlar hepsi geçici, üzme kendini böyle.

Bebişin hayırlı olsun, yuvanıza mutluluk huzur katsın inşallah. Analı babalı büyüsün.

Canım ya, git başka kuaföre düzelttir saçını istediğin gibi, olmadı sana tavsiye etsin ne yapılabilir.

Eminim yakışır, sen takıntılısın şu anda, herşey gözüne batıyor baktıkça.

Arkadaşın dediği gibi, annenin kıyafetlerini niye giyiyorsun? Git al 2-3 parça bişey, bu sorunlar hepsi geçici, üzme kendini böyle.

Bebişin hayırlı olsun, yuvanıza mutluluk huzur katsın inşallah. Analı babalı büyüsün.
Modeli değil aslında, kısa olması üzüyor beni. Kiloluyken de yeni kıyafet almak istemiyorum, hep böyle kalacakmışım gibi hissetmek istemiyorum. Ama mecbur alıcam sanırım. Çünkü böyle de hiç yakışmıyor bana.

Modeli değil aslında, kısa olması üzüyor beni. Kiloluyken de yeni kıyafet almak istemiyorum, hep böyle kalacakmışım gibi hissetmek istemiyorum. Ama mecbur alıcam sanırım. Çünkü böyle de hiç yakışmıyor bana.
Canım öyle pahalı şeyler alma tabi, ama LCW gibi hem tipi çok fena olmayan hem 1-2 sezon idarelik 3-5 parça al. Senden en az 20 yaş büyük annenin kıyafetleri ile iyice salma kendi allasen.
Genceciksin, bir de bebeği emzireceksin verirsin o kiloları. Yediğine içtiğine dikkat et. Şeker, çikolata, asitli gıda, kızartma tüketme. Bol sıvı ve meyve al, cildinde farkeder.

canım ya 10 kilo nedir ki?Verirsin daha yeni doğum yapmışsın sanırım.Cildin için zeytin yağlı sabun iyi gelir sanırım.
Benim doğumdan sonra tam 24 kilocuğum vardı:))Şimdi 5 daha verirsem benden mutlu mesutu yok.

X