Özenle Hazırlanmış Yemek Masası Fotoları (Alıntı veya Kendi Çekimlerimiz)

ya çok hoş gözüküyo ben de gelsem olmaz mı?

Cok tesekkur ederım arkadasım a.s. Buyur buyur sen de gel ne demek cıdden mutluluk duyarım :asigim: Bak Kayserıdeymıssın onumuzdekı aylarda Kayserıye de gelecegız ınsaAllah k.valıdemler orada yasıyor:1rolleyes:
KayPARKA da gıderız beraber ohhh mısafırımız de olursun mamalar yaparız sanasositososito
Sevgılerımle

ede

Barcmanın ablam nırlerdesın ozledım hee
Bugun ne gıydın soksana gozumeee Ne guzel takılıyoduk bı ara epeydır yoktum am a canavar gıbı geldım ıns..Gelıcem
Buyrun beklerım ne demek basımızın uzerınde yerınız var..Ama kandırmayın benı hııı Ben de ucuyorum Tr ye accuk kaldı..Hepınıze tek tek gelıcem
sağol ablam gözlerimiz yollarda kaldı Tr ye gelince beklerim seni evimde ağırlamaktan mutluluk duyarımŞeniz

anam normal mi diyosun sen bu menüye. tutuldum valla. ne hamaratsın maşallah. ayrıca hepsinin tarifini yaz şekerim. bide nerde oturuyorsun kk' yı temsilen çaya sendeyim. hepsinin tadına bakıp arkadaşlara rapor edeceğim. gurme olduğum için benim onları kesin tatmam lazım. cokacimcoook

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
Canım ben Lıbyadayım beklerım her daım delikafadulden
Hakket gelıcennııı bak kandırma ama sen de:jeyyar:
Tarıfler var bıdenem ...
Sımdı yenı bır tane daha ekledım Dantel Kurabıye
Cok tsk ederım tekrar canım,ıltıfatların ıcın..

libyana, imdaaat!
annem bir güzel hazırlamış nohut köftelerini, şimdi ben gelince yağı kızdırdı attı içine, eridi bu köfteler, yumurta konusunda bir karışıklık mı oldu acaba gittikçe daha da dağılıyor bunlarsenağlama darmadağınık oldu, yumurta beyazı kullanmadığına emin misin? :uhm:

Canım neden oyle oldu kı karısıklık yok verdıgım tarıf dogru bekletseydınız bıraz buzdolabında...GERCI BEN HEMEN kızartıyorum hıc dagılmıyorsenağlama
annecıgının ellerıne saglık koftelerı kızarttı mı hepsıne yaaa mutlaka o bızden daha tecrubelıdır kızartmadan hamurunu kıvamını kontrol etmelı olmadı bıraz un bulgur katsaydınız
uffffff keske gelebılsem hemen mudahale etsem eger tutmazsa borcum olsun bı kasa falafelkafamçokkarıştı
tadına bak barı o guzelolsun
uzuldum yaa ben hep yapıyorum hıcbısı olmıyy am a:tomato:

Ben de verdiğiniz tarifi uyguladım dün nefis oldu tekrar teşekkür ederim.Eşim nohut sevmemesine rağmen falafele bayıldı.Buzdolabında beklettim yarım saat kadar kıvamı da güzeldi.Foto eklemeye çalışıcam.Güzel tariflerinizin devamını bekliyorum

Malzemeler:
1 su bardagi nohut
1 yumurta sarisi
2 yemek kasigi Galete unu
1 sogan
Tuz,Karabiber
1 dis sarimsak
1 demet maydanoz

senağlama libyanacım, bütün bu malzemeleri(nohutları ıslatıp, ertesi gün haşlayıp kabuklarını soyup) karıştırıp ekşilil köfte gibi minik köfteler yapmıştı annem. hatta öyle yememek için zor tuttuk kendimizi. cokacimcoook

ama tavadaki kızgın yağa attıktan sonra erimeye başladı, saldı kendini, kırıntı şeklinde kızardı, biraz yedik ama çok yağ çekmiş, yiyemedik gerisini:çok üzgünüm: annem bari şekil vermeseydim ne de güzel top top yapmıştım diyor, bir daha denemem diyor ama benim içimde kaldı senağlama

köfteleri yaptıktan sonra bir şeye bulamıyorduk değil mi? yumurta beyazı yoktu tarifte:1no2:

kristal kurabiyelerin tarifini yazabilirmisin hatta sen bu masadakilerin hepsini tariflerini yaz :))
hepimiz bekliyoruz tarifleri

kırıntı seklınde mı kızardı:roflol:
Anam var ya sımdı teyzem de sayıyodur bana aboooov gıttın tarıf aldın Lıbostan falafelın yaptık hem malzemem gıttı hem vaktımklava:
kafamçokkarıştı
Yauvvv bebem anlamadım gıttı ben hep bundan yapıyorum arkadaslara da verıyorum gelen herkes cok memnun bak bır tane daha verdım ya tarıf onu bı dene bakalım mutlaka dedıgım gıbı tutmazsa ıstıfa edıcem nan-tatlicadiarzu- :roflol:
Teyzosun ellerınden opuyorum gonlunu alam bariiii yaa teyzem senelerın aşcısısın sen madem Lıbosun tarıfı cıvık oldu ekle bıraz un bulgur dımı :tomato: delikafadulden (merhaba ben zeytınyag:icecream:)
Yarın yıne bakıcam aksamdan ıslım nohutları adım adım resımlıcem oke mujxx

sorma sorma, bir daha denemem diyor da başka bir şey demiyor. çünkü benim annemde düzgünlük hastalığı var ve emekli olduktan sonra yemek yapmaya başladığından dolayı eli çok hızlı değildir, bir de çok ölçü-düzgünlükl hastalığı olunca daha da çok zaman alıyor. o köfteleri muntazam ve aynı büyüklükte toplar yapmak için uğraşmıştır kesin. (eğer gözüne biri büyük, küçük görünürse bozar tekrar yapar :1rolleyes:)

şimdi kendim de yapmadığım için çok net de konuşamıyorum ama yağa ben de attım, gerçekten ekşili köfte yaparız ya hani top top o kıvamdaydı. belki de libyanacım, dediğin gibi biraz daha un gerekiyordur.

not: hani ünlü bir yemek tarifi sitesi var ya portakal... orada da mesajlara baktım, tek biz değilmişiz :lepi: yaptığı falafeller dağılanlar varmış. biri bir yumurta ekleyerek yapmış hatta, tavsiye ediyor. ben de kendim öyle denerim artık.

bir de açmayı yapacağım sırada ama bu ara zamanım yok pek, hafta sonu belki.

a.s.

Yorgun savascım nasıp meselesı demek kı a.s. demek benım sansıma super tutuyooo:roflol: bır dahakıne foto beklerım...haber vir yaparkene..CADIARZU

ARKADASIM krıstal kurabıyenın tarıfı:
1yumurta
yarım paket margarın-125gr
yarım su bardagı sıvıyag
1su bardagı seker
1 paket kabartma tozu
aldıgı kadar un
vanılya...

uzerıne-bulamak ıcın de ayrıyeten bır mıktar seker

hamuru cok yumusak olmayacak hafıf sert olmalı:teytey:
once yumurta seker margarın karıstırılır daha sonra yavas yavas un eklenır son olarak kabartma tozu ve vanılya.
Hazırladıgımız hamurdan cevız buyuklugunde yuvarlaklar yapın sekere bulayın ve 190derece ısıtılmıs fırına verın.
Yaklasık 20 dakıkada hazırdır..Uzerıkızarmayacak beyaz kalacak
Afıyet olsunşakkıdı

Valla çok hazırlanmadığın sofra buysa ötekini düşünemiyorum.nefis duruyorlar tariflerini nerden bulabilirim...

teşekkür butonumuz olmadığı için burdan teşekkür ediyorum sana ve tarilerini bekliyoruz her zaman. :dance:

ayyy liboşcuummm

bu ne hamaratlık maşallah maşşşşalllahhhh

ellerine saglık canım
örenek oluyosun valla bizlere

ııımmmm canım çekti...
eminim lezzetleride sunumunuz kadar güzeldir...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…