Özel Hastanelerde Aşı

ecenas

Canım Kızım _EceNas_
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
873
1
Canım arkadaşlarım verdiğiniz bilgilerden yardımlardan dolayı teşekkür ederim hepinize,
Dün topuk kanı için sağlık ocağına gittik, kanımızı verdik ve bizi sağlık ocağına kayıt yaptırdılar, sağlık ocağındaki hemşiremidir görevi nedir bilmiyorum bayanlar o kadar ukala ve o kadar gıcık kişilerdi ki anlatamam size,ilgisiz pasif insanlardı,sağlık ocağı desen içler acısı,her yerde ayrı bir pis görüntü,bahsettiğim yer Soğanlık sağlık ocağı, dün eşimle sağlık ocağından cıkınca kızımın aşılarını özel hastanede yaptırmaya karar verdik,fakat bir aşıyı sanırım verem aşısını mutlaka sağlık ocağı yapıyormuş,bu konu ile ilgili fikirlerinize ihtiyacım var, ben tüm aşılarını özelde yaptırmak istiyorum,sağlık ocaklarına güvenmiyorum hem dikkatsizler hem pis,özelde sordum aşı ücreti 3ytl, benim gibi aşılarını özelde yaptıracak yada yaptıran arkadalar bilgi verebilirmi acaba,hepsini özel has. yapıyormu?yoksa illa sağlık ocağına mı gideceğiz,şimdiden tşk ediyoruma.s.

canım öncelikle şunu söyleyeyim bebeğim çok ufak her ne kadar yardımcı olsalar bile bana ben bebeğimin en ufak bir sorunu olduğunda dr danışmalıyım diye özel dr götürdüm aşılarını hep o takip edecek sadece sağlık ocağı bana mantıklı gelmiyor zaten özel hastaneye gideceksen öncelikle bi çocuk dr edin derim o seni yönlendirecektir muhakkak özel hastaneler her aşıyı yapıyorlar benim bildiğim ama dedğim gibi dr ların bizi yönlendirmesi daha doğru diye düşünüyorum ben

doktorumuz var zaten,ve başarili bir doktor,ilk muanemizde cok beğendik doktorumuzu bakalim 2ci muanemizde soruca aşi programimizi,ama veremi özeller yapmiyormuş,verem savaş,ana cocuk sağliği merk, birde sağlik ocaklari yapiyormuş,

arzucum ben daha önceki dr.la bu konuyu konuştum o kesinlşkle aşılarını saglık ocagında yaptır dedi kendiside kızının aşılarını hep saglık ocagında yaptırmış.sebebi saglık ocagında aşı yaptıranlar daha fazla oldugu için aşı fazla beklemiomuş ve onlar aşıları taşımaya daha fazla özen gösteriyolar dedi özel hastaneler nasıl saklıyolar nasıl taşıyolar ve aşı ne kadar zaman beklemiş bundan emin olmazsın dedi eger için rahat etsin istiyosan saglık ocagında yaptır dedi .ama bazı özel aşılar var pönömokok ,ishal vs.. onun için en uygun zamanı çocuk doktorun belirler o aşıları da sen kendin özel alıp istediğin yerde yaptırabilirsin dedi. arzucum eger gittigin saglık ocagından memnun deilsen başka bi saglık ocagına gidebilirsin bende kendi mahhalemizin saglık ocagına gitmiorum bebegimide merkezdeki saglık ocagına götürecegim...

ya elifcim dün gittik görmen lazimdi kadinlari ya,o kadar ukalalar,konuşmalari felan,cocuğu bi tartiya koydu düşürüyordu neredeyse,yok hayatta gitmem bi daha oraya zaten,ayrica özel hastanelerdeki aşilarin saklama koşullari demişsin ya canim bence sağlik ocaklarinki daha kötü en azindan benim gittiğim yerdeki,odalarin içini görsen hak verirdin bana aşi yapyiklari odada yerlerde böyle küçük çöpler bir kariş toz,en azindan özel hastaneler özel olduklari için bence biraz daha özen gösteriyorlardir bu işlere,allah korusun başina bi iş gelse özel hastaneyi git şikayet et hakkini ara ama sağlik ocağini kime şikayet edeceksin ki,sağlik bakanliğida kendini hakli cikartiyor,ülkemizde binlerce örneği var bunun yanliş aşidan sakat kalanlar hiç birinin doktoruna hemşiresine öyle büyük cezalar verilmedi hepsinin üstü kapatildi sağlik bakanliği tarafindan,ve son olarak ta canim gittiğim hastane umut hastanesi her ne kadar cok süper kalite olmasada en azindan şu dönemde gördüğüm hamileler doğum yapanlar hepsi oraya gelecek aşiya ve saniyorum aşilarin tarihinde bir sorun olmayacaktir,

yaa canım karar sana kalmış dediğin gibi kötü bi yerse.... ben sadece doktorumun dediğini söyledim ki benim dr. böle şeylere çok dikkat eder şimdiye kadar bütün testlerimi tahlillerimi en pahalı laboratuvarlarda yaptırttı konu çocuk olunca daha titiz ama mutlaka saglık ocagında yaptır demesi benide şaşırttı bende ona güvendigim için saglık ocagında yaptıracagım... gerçektende dediğin gibi yanlış bişi yapan dr. yada hemşireye büyük cezalar verilmio.. geçen gün gazetede okudum yanlış iğne yüzünden bi çocuk sakat kalmış ve hemşireye ödül gibi ceza verilmiş ceza: kademesi yükselmeyecekmiş yani hiç bi zaman başhemşire olamacakmış.......

arzu'cum her sağlık ocağı aynı deil cnm.orayı beğenmediysen başkasına gidebilirsin.benim arkadaşım ilk başlarda alman hastanesine götürüyordu.2 yaşından itibarende ortaköydeki sağlık ocağına götürmeye başladı,çokta memnun.ana sağlık merkezleri de iyi diye duydum ben.ama ben de arkadaşım gibi ilk başlarda özele götürücem,göztepede medical park açıldı bilirsiniz. orda bi arkadaşım çalışıyor. onun tavsiyesi ile bi çocuk doktoru ayarladık.geçen hafta sütüm yetmiyor diye götürmüştüm.hoşumuza gitti doktor.1.ayında da gene ona götürücem.muayene 10 ytl ssk için.ama henüz aşı fiyatını bilmiyorum cnm.

canim bencede hepsi ayni deil ama işte böyleleri yüzünden güvenemiyorum,paramin cokluğundan deil yani özele gitmem,aksine zaten herkez şu günlerde maddi sorunlar yaşiyor,ama kizimin bebeklerimizin sağliği herşeyden önce gelir,ana cocuk sağliğini bende duydum orayada gidip bakicam bi bakalim,

arzucum arkadasımın dediğine göre özelde hepsi yapılıyo ama aşı üzreti dışında iğnesinide sen alıyosun bende güvenemiyorum saglık ocaklarına giden para olsun temiz olması çok önemli bence....

arzu cum bende kesinlikle sağlık ocağı diyorum.bu konularda sağlık ocakları daha deneyimli.çok uzak değilsin orayı beğenmediysen bizim buraya gel.bi ilgi bi alaka sorma.aşı günü gelmeden seni arayıp bilgi veriyolar.o gün tekrar arayıp çağırıyolar.
beni bile şimdi ayda birkez arayıp kontrole çağırıyolar.ödem,tansiyon,şişlik vs. bütün şeylere bakıyolar.dosya açtılar zaten benim adıma.ilaç yazdırmaya giddiğimde bile sıra bekletmiyolar.

canım aşıların tarihinden ve sağlık ocağının pisliğinden daha önemli bi şy var aşılaın saklanam koşulu...bu temizlik değil bahsettiğim soğuk zincir olayı..sağlık ocakları buna en çok dikkat eden yerler...özellerde buna o kar ikkat edilmiyor...soğuk zincirle saklanmayan aşılar bebeğe sorun yaratır...şikeyte etmek istersen de sağlık bakanlığının şikayet hattı var ..internett d adresi vr..ve inan ilgileniyorlar...bizim burada şikayetler çok oluyor v hpsi ile ilgileniliyor canım...

aile hekimliği nedeniyle beğenmediğiniz dr u beğenmediğiniz sağlık ocağını değiştirme hakkınız var yeni başalamak istediğiniz sağlık ocağına gidip form doldurmanız yeterli...o şekilde davranmamaları lazım çünkü dr ve hemşireler için her hasta onlara prim olarak yansıyo bizleri kaybetmek istemezler çünkü değiştirin gitsin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…