Oyun bağımlısı eşim :(

SekerAnnee

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2016
1.987
2.655
Hayırlı sabahlar hanımlar, belki benimle aynı dertten muzdarip arkadaşlar vardır bir çözüm bulmuşlardır diye derdimi paylaşmak istedim.
Eşim tam bir oyun bağımlısı ve bu artık benim canımı iyice sıkmaya başladı. Hamileliğin de verdiği psikolojiyle delirme noktasına geliyorum. Sabahları erkenden kalkar oyuna girer 2-3 saat takılır. Zar zor kahvaltıya oturturyorum. Sonra hazırlanıp işe çıkıyor. İşten genelde geç gelir. Onun yorgunluğuyla üşenmez tekrar girer. Benim ısrarlarımla zorla birlikte vakit geçirelim çay içelim dizi izleyelim diye biraz oturtuyorum. Ama kendisinin böyle talepleri olmaz.
Sonra oyundan arkadaşları da var onlarla whatsapp grupları var orda her gün konuşurlar. Hiç sevmeyeceğim tipler. Bazen oyun oynarken arkadaşlarıyla konferans kurup konuşuyorlar sesim gidecek diye evde rahatça konuşamıyorum bile.
Haftasonlarını zaten hiç sormayın sabaha kadar oyun oynuyor 5-6 gibi yatıyor. Yani anlayacağınız hayatının merkezinde oyun var ve bu iş hayatını da ev hayatını da kötü etkiliyor. Cumartesi günü tavrımı koydum artık ya oyunu bırakacaksın ya da hayatında ben yokmuşum gibi yaşamaya devam edeceksin diye. O günden beri evde hayalet gibiyim hiç konuşmuyoruz bana tmm bırakacağım da demedi. Ama şuan oyuna girmiyor işe gidip geliyor yatıyor kalkıyor. Böyle saçma sapan bir durumun içine girdik ne yapacağımı bilmiyorum ama taviz vermeyeceğim oyunu bıraktım bırakacağım diyene kadar barışmamayı düşünüyorum. Sizlerin önerisi nedir..

Ben 7 yıllık evliyim. Ilk 5 yılın mücadeleyle geçti. Kah düzeldi kah eski haline geri döndü. Tedavi olmadan düzelmez, ama hasta olduklarını da asla kabul etmezler.
Ben iki yıldır bıraktım peşini, kendi hayatıma, cocuklarima odaklandım. Kısacası tedavi olmadan, sizin surat asmanızla dilan düzelmesini beklemeyin. Adi üstünde bağımlı.

Ben 7 yıllık evliyim. Ilk 5 yılın mücadeleyle geçti. Kah düzeldi kah eski haline geri döndü. Tedavi olmadan düzelmez, ama hasta olduklarını da asla kabul etmezler.
Ben iki yıldır bıraktım peşini, kendi hayatıma, cocuklarima odaklandım. Kısacası tedavi olmadan, sizin surat asmanızla dilan düzelmesini beklemeyin. Adi üstünde bağımlı.
Öyle mi diyorsunuz bir ara bırakır gibi oluyor sonra tekrar başlıyor tam anlamıyla bırakamadı ama ben de inatçıyımdır bırakamazsa beni bırakmak zorunda kalacak.

B.kunu çıkarmadıkları sürece, birbirlerini ihmal etmedikleri sürece, çiftlerin kendilerine ait hobileri, zamanları olmalı ama eşiniz abartmış. Tepkiniz çok haklı. Kaç yaşında insanların zamanlarını daha iyi yönetmeleri, sorumluluklarını bilmeleri gerekiyor. Bunları yapamayan insana saygı duymak da zor. Bebeğiniz doğunca ne yapacakmış, sordunuz mu? Bütün sorumluluğu size yükleyip, oyun başında pineklemeye devam mı edecek? Oyunu tamamen bırakmasın elbette. Biz de eşimle oynarız, daha bu akşam çocukları uyutup, soluğu oyun başında aldık, 1 saat oynadık mesela. Sonra birlikte bir kahve içtik, azcık muhabbet. Sonra ben bebeğimi emzirmeye gittim, eşimi de kendi haline bıraktım. Oyunu bırakmasını değil de, sizi ve doğacak çocuğunuzu ihmal etmeyecek şekilde, kendine çekin düzen vermesini istemek en doğal hakkınız. Bu konuda taviz vermeyin.

Isteyerek mi hamile kaldiniz? Bu adam baba olacak ozelliklere sahip mi sizce?
Benim esim de oyun oynar ama boyle uzun saatler degil. Ben dizi izlerken o da telefondan oynar mesela. Bu kadari normal bence. Sonucta biz de telefonda vakit geciriyoruz. Ama sizin esiniz bagimli olmus.
3 yıldır hamile kalmaya çalışıyordum isteyerek kaldım. Çocuk olsun bırakırım diyor ama ben ikna olamıyorum iyi insandır babalığını yapar tek kusuru bu oyun belası işte.

B.kunu çıkarmadıkları sürece, birbirlerini ihmal etmedikleri sürece, çiftlerin kendilerine ait hobileri, zamanları olmalı ama eşiniz abartmış. Tepkiniz çok haklı. Kaç yaşında insanların zamanlarını daha iyi yönetmeleri, sorumluluklarını bilmeleri gerekiyor. Bunları yapamayan insana saygı duymak da zor. Bebeğiniz doğunca ne yapacakmış, sordunuz mu? Bütün sorumluluğu size yükleyip, oyun başında pineklemeye devam mı edecek? Oyunu tamamen bırakmasın elbette. Biz de eşimle oynarız, daha bu akşam çocukları uyutup, soluğu oyun başında aldık, 1 saat oynadık mesela. Sonra birlikte bir kahve içtik, azcık muhabbet. Sonra ben bebeğimi emzirmeye gittim, eşimi de kendi haline bıraktım. Oyunu bırakmasını değil de, sizi ve doğacak çocuğunuzu ihmal etmeyecek şekilde, kendine çekin düzen vermesini istemek en doğal hakkınız. Bu konuda taviz vermeyin.
Teşekkür ederim yorumunuz için, tek eğlencem o karışma diyor bana ama ben üstelemesem gerçekten abartıyor zaman tanzimi yapmak lazım dediğiniz gibi ama sürekli takip etmek de istemiyorum kendisi farkına varsa biraz.

Oynadığı oyunu sizde oynayın belli saat aralığında.
Hem birlikte vakit geçirmiş olursunuz hem oyun süresini siz belirlemiş olursunuz.
Bir ara oynuyordum ama sonu yok yani sıkıldım bende, beni en çok sinir eden bu oyun arkadaşları mevzusu onlarla sesli konuşmaları falan

3 yıldır hamile kalmaya çalışıyordum isteyerek kaldım. Çocuk olsun bırakırım diyor ama ben ikna olamıyorum iyi insandır babalığını yapar tek kusuru bu oyun belası işte.
Eger birakmazsa ne kadar kotu bir ornek olacak cocugu icin. Ne demek sabaha kadar oyun oynamak? Bence siz biraz daha sert olmalisiniz. Bu saydiklariniz direk bosanma sebebi. Sizinki evlilik degil ev arkadasligi olmus.

Eger birakmazsa ne kadar kotu bir ornek olacak cocugu icin. Ne demek sabaha kadar oyun oynamak? Bence siz biraz daha sert olmalisiniz. Bu saydiklariniz direk bosanma sebebi. Sizinki evlilik degil ev arkadasligi olmus.
Aynen öyle oldu otel gibi kullanıyoruz evi, ortak bir yol bulana kadar taviz vermeyi düşünmüyorum bakalım nereye kadar gidecek.

Aynen öyle oldu otel gibi kullanıyoruz evi, ortak bir yol bulana kadar taviz vermeyi düşünmüyorum bakalım nereye kadar gidecek.
Belki yazili kurallar yaparak cozum bulabilirsiniz. Mesela oyun oynayacagi saatleri yazin. Birlikte vakit gecireceginiz saatleri de yazin. Eger buna uymayip oyuna devam ederse sizi kaybedecegini dusundurun. Kaybetme korkusu olursa belki daha dikkatli olur. Tamamen yasaklamayip sinirlama getirin. Cunku hic oynamazsa bu sefer akli hep orada olur. Kaliteli zaman geciremezsiniz.

Teşekkür ederim yorumunuz için, tek eğlencem o karışma diyor bana ama ben üstelemesem gerçekten abartıyor zaman tanzimi yapmak lazım dediğiniz gibi ama sürekli takip etmek de istemiyorum kendisi farkına varsa biraz.
Tek eğlencesi o olabilir de, tüm vaktini alıyorsa, tüm hayatı da o olmuş demektir. Evlilikte böyle bir lüksü yok, kusura bakmasın. Hele baba olunca hiç yok. Bu bağımlılıktan kurtulamıyorsa, uzman yardımı alsın. Kendim hallederim diyorsa, yarını beklemesin bugün başlasın planlı yaşamaya. Haa halledeceğim diyerek sadece sizi oyalıyorsa, aynen devam ediyorsa, o zaman oyunuyla ona mutlu mesut bir hayat dileyin, yallah kapı orada. İnsan eşini kırmamak, evliliğini yıpratmamak için, şu kadarcık şeyi bile yapamıyorsa, o eşten bir cacık olmaz zaten.

Bir ara oynuyordum ama sonu yok yani sıkıldım bende, beni en çok sinir eden bu oyun arkadaşları mevzusu onlarla sesli konuşmaları falan
Bende eşimle oynarım, seste açarız. Sürekli oynadığımız insanlar var. Bazı oyunlarda ses olmazsa olmaz. Size hitap etmediği için rahatsız ediyor.
Siz kitap okurken, tv izlerken, belki spor yaparken onun oyun oynaması farksız.
Tamamen bırakmasını beklemeniz yanlış olur.
Tek sorun zaman kotasının olmaması.

Bende eşimle oynarım, seste açarız. Sürekli oynadığımız insanlar var. Bazı oyunlarda ses olmazsa olmaz. Size hitap etmediği için rahatsız ediyor.
Siz kitap okurken, tv izlerken, belki spor yaparken onun oyun oynaması farksız.
Tamamen bırakmasını beklemeniz yanlış olur.
Tek sorun zaman kotasının olmaması.
Aslında tamamen bıraksın istiyorum ama bu kadarı da fazla mı olur ki ama sınırını bilmiyor başlarda belki uyar ama zamanla yine eskiye döner diye düşünüyorum

Aslında tamamen bıraksın istiyorum ama bu kadarı da fazla mı olur ki ama sınırını bilmiyor başlarda belki uyar ama zamanla yine eskiye döner diye düşünüyorum
Mesela onunda sevdiği tarzda dizi bulun. Hadi izleyelim diyerek oyundan çıkmasını sağlayın. Evde iş mi var? Şunu yapar mısın, Bunu halleder misin diye talepte bulunun. Ne bileyim. Bugün yürüyüşe çıkalım bana eşlik eder misin diye teklifte bulunun. Bir yerden sonra boş vakti az kalır.
Oynama yapma etme diye itiraz edip ters gitmektense böylesini deneyin.

belki eşinizin saygı duyduğu bi aile büyüğünüzden yardım alabilirsiniz, eşinizle konuşur ve bir orta yol bulmaya çalışırsınız...

Biz kadınlar niye bişeye bağımlı olmuyoruz ya son zamanlarda açılan konular hep iddia bağımlısı ,oyun bağımlısı eş

Öyle mi diyorsunuz bir ara bırakır gibi oluyor sonra tekrar başlıyor tam anlamıyla bırakamadı ama ben de inatçıyımdır bırakamazsa beni bırakmak zorunda kalacak.
Cozum bulabilirseniz bana da söyleyin. Benim kendi adıma pek umudum yok maalesef. Inşallah sizinki duzelir.

X