Öykü Nazım Gözlerini Açtı Teyzelerİ

K

KüçükAnne_

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi KüçükAnne_
merhaba tekrardan banada nasip oldu sizlere doğum hikayemi anlatmak.darısı diğer anne adaylarının başına inşallah
10 Temmuz Perşembe günü 13:40 da 3 kg 150 gr 50 cm boyunda bir kızım oldu.
iki gün boyunca sürekli miğde bulantısı yaşadım daha öncede olmuştu doktoruma gittiğimde rahim 1 cm açılmıştı bundan kaynaklı olduğunu söyledi.neeyse çarşamba günü akşamı iyice şidetlendi bulantılarım gece kusuncada hemen butun sürekli gittiğim hastaneyi arayıp söyledim nöbetçi doktor başka biriymiş gel dedi. hemen gittik hastaneye eşim ben ve annem.aşağıda işlemleri yaptık ve asistan bizi yukarıya çıkardı dosyamı çıkardık aldık ve doğumhaneye gideceğimizi söyledi.beni doğumhaneye aldılar eşşim ve annem kapıda beklediler.doktor hanım uzun bir sure bebeğimi ultrasonda kontrol etti ve bir problem yok dedi birde alttan muane 1 cm açıklık vardı aynı yani.kalp atışlarını dinlemek için sancı odasına ggöturduler beni.kolidorda yururken sağ taraftaki odaya gözum çarptı oda ne doğum yapılan oda :)/COLOR]
yice dikkatlice baktım etrafa sonra nstye bağlandılar beni baska bir hasta daha vardi onu hazırladılar suni sancısını taktılar yanımdaki yatağa yatırdılar.iki gundur hiçbirşey yememe rağmen hala miğdem cok kötu ve öğürüyorum boş boş.zor bela dayanıyorum.artık halim kalmamıştı.daha sonra kan ve idrar tahlili yapıldı ysonuclarımda hiç birşey çıkmadı.bebeğimde iyiydi kalp atışları herşey normaldi çok şükür. miğde bulantısı için iğne yapıldı. ama hala kendimde değildim.doktorla konuştum sezaryan yapabilirmiyim diye oda yarın sabaha kadar birşey yememeye dikkat et ve sabah gel doktorunla konuş dedi.eve döndük.yarım bardak su içtim.sezaryan olmasini istemiyordum ailemde istemiyordu ama normal yapıcak halim kalmamıştı enerjim tükenmişti iyice.
sabah çantaları aldık ve yola koyulduk hastaneye gittik.doktorum gelene kadar tekrardan nstye bağladılar. doktorum geldi.annemle konuştuk doktor hanımla oda eğer senin isteiğinle olursa sigorta karşılamıyor gittiğim hastane özeldi. ssk gecerliydiyarı yarıya.bende olsun tamam dedim.artık bir an önce doğurmak istiyordum.derya hanımdoktorum yani son kararınmı diye sordu. gel bir altttan muane adeyim. suni sancı verelim deniyelim dedi.bende inanın ki hiç hiç halim yok dedim dayanamam dedim.annemde tuturdu evet derya hanım normal deniyelim diye.derya hanımda eğer dayanamazsan sezaryeen alırız dedi.bende tamam dedim.yatış işlemleri başlatıldı ve ben doğumhaneye göturuldum sabah 1o dan öğlen bire kadar suni sancı verildiş iki serum ama banamısın demedi.hiç sancım olmadı tamamen iyice kötu oldum bayıldım bayılıcaktım.en sonunda dayanamadım ebeye yeter dayanamıyorum ailmele konuscam beni kapıya götur dedim.göturdu bizimkilerle konustum sezaryeen giricem dedim onlar kabul etmediği için giremiyorum en sonunda ağladım eşim dayanamadı tamam dedi.herkesin çabası normal saglıklı bir dogumdu ama olmadı.sezaryene hazırlandılar beni.lavman yapılmıstı daha önce.öyle korkulacak birşey değildi.sontamı taktılar.soyudular giyindirdiler.ve sedyedeyim.doğumhane kapısından cıktık eşim arkdaşım annem hepsi bana bakıyordu bildiğiniz gibi tutamadım kendmi ağladım onlarda dayanamadilar ağladılar.eşim ağlamadı ama dokunsalar ağlicakdi.onu ilk kez böyle göruyorum kurban olurum ben ona çok ilgilendi allah razi olsun annem bebekle eşimde benle ilgilendi. pencere vardı ameliyat haneye ordan alıyollardı içeri ben girdim içeri gözlerim etrafi kontrol etmekle meşguldu diğer masaya aldılar beni .başımda bir sürü kişi vardı.üstümü çıkardılar ve vucuduma çıkmam yarım saati bulmuş.ogün hastane çok kalablıktı herkesin doğurası gelmiş.:)herkesin bebeği sessiz çıkmış amaliyathaneden ama benim meleğim çığıra çığıra çıkmış:roflol: kimin kızı :sm_cool: çok ağlamış hemşire bağırmıış adımı bizimkiler hemen fırlamışlar yerinden daha sonra bebek odasınına göturulmuş kızım ordada bağırmış hiç susmamış mecburen sus payı olarak mama vermişler kızıma.daha sonra ben çıkmışım kapıdan.odama alınmışım tabi ben kendimde değilim.gözlerimi açmaya çalıştığımda benle konuşuyorlardı uyandırmak için ama ben kendimde deiğilim duyorum ama cevap veremıyorum gözlerimide açamıyorum sankı 40 yıllık uykum varmış gibi.daha sonra açtım arkadaşlarım gelmişler onlara baktım ama çift göruyorum heryşeyi:) bilincim tam gelmemişti azğzımdan çıkan ilk kelime kızım nerde getirmedilermi hadi getirisnler olmuş:) muş çünkü pek fazla hatırlamıyorum ogün içinde olnaları narkozun etkisinden kaynaklı sarhoş gibiydim. doktorum geldi hayal meyal hatırlıyorum ağrın varmı dediğini nasılsın dediğini bende evet biraz var dedim kum tobası koyduk alınca gecer dedi.ve gitti. hala narkozun etkisi kalkmamıştı ustumden.kendime geldiğimi hissetiğim anda bebeğimi getirdi hemşlire işte o an neler hissettim anlatamam .hiçbir sözcuk anlatmama yardımcı olamaz .kucağima verdiler ağlamya basladım çok tattlı bu benim bebeğimdi çok güzel bir duygu allahım olmayanlara da tatmayanlarada nasip eylesin inaşşalllaahh.emzirmeye çalıştık bayaği uğraştık ama olmadı mememi alamıyordu kızım. sinirlenip ağlıyordu. emzirme açısından cok cektık ama cok şükr geçti cok aç kaldı mamada vermediler emziriceksin illa dediler.sonra yalvar yakar verdiler. ee mamayı alınca memeyi unuttu tabi ama aç kalmasına dayanamazdm. bebek hemşirelerin hepsi bizimle uğraşrı 2 gun boyunc emzirmeyi öğretmek için.emmmesini sağlamak için ama olmadı göğüs ucuma yok zaten göğüs ucu aldık eczaneden pompa aldık ikiside işe yaramadı ilk başta ama daha sonra alıstı şimdi göğüs ucu ile emiyor benim mememi alamıyor sinirleniyor ağlıyor. yavrum ögrenene kdar ağlaya ağlaya sesi kısıldı o ağladıkca bende ağladım annelik iç güdüsü annelik nekdar zor ve kutsalmış canım yavrumŞeniz efet işte kızlar benim hikayemde böyleydi bu arad yazmayı unuttum kızım yuzunden surekli uyandı yazana kadr neler cektim sancı odasında iken 3 kişinin doğumuna şahit oldum süper bişi iyiki sezaryen olmusum diyesim geliyo.sezaryan sandıgım akdar zor değilmiş çok ağrım olmadı elbette zorlukları var ama ağır geçirmedim çok şükür şimdi cok dha iyyim.göbişimide sardım hemşire sarabileceğimi söyledi. hiçbirşey olmaz dedi sadece dikkat edin dikişlerini sarmayın dedi.çok iyi oluyor hanımlar sakın korkmayın sarın hiç acısı yok hatta daha raht ediyorsun belin sıkı oluyor dik yuruyorsun ağrında olmuyo dik yurunce.ama sarmadan önce ikibüklüm geziyosun dogrulamıyosun.sarmanın faydasi var bence zararı yok.daha cabuk toparladım yürümeme yardımcı oluyor.ya cok karısık oldu yanlıslar yapmısda oalbilrim griye dönup okuyamicam kızım gene uyandı.hepize sağlıklı doğumlar sevgili hamişler.a.s.a.s.a.s.

• Konu Sahibi KüçükAnne_
hadi canim senin de gozun aydin aldin yavrunu kucagina
tebrikler
rabbim allah anali babali buyutmeyi nasip etsin insallah darisi
bizeeeeee insallahhhhhhhhhhhhhhh

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Allah analı babalı büyütsün sağlıklı uzun ömürler versin

• Konu Sahibi KüçükAnne_
allah analı babalı büyütsün canımm yavrunu..tebrık ederım senıde ne güzel sende anne oldun darısı bızlere inşallahhhh...tez zamandaa...

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Allah analı babalı buytsun inş. anne olmak çok farklı bi duygu olsa gerek

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Cnm tebrik ederim biraz zorlu olmuş ama bebişine kavuşmuşsun nihayetinde gözün aydin .. Sağlikla büyüsünler inş.

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Tebrik ederiz canım, allah sağlık versin kızına, bir ömür mutlu olun,

• Konu Sahibi KüçükAnne_
gözün aydınn Allah analı babalı büyütsün canım .. sıra bizede geldiiiiiii

• Konu Sahibi KüçükAnne_
tebriklerrrrr
allah analı babalı büyütsün inşallahh...
gözün aydınnn...

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Allah analı babalı büyütsün, sağlıklı uzun versin.. Darısı da bizlerin başına artık...

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Tebrikler canim allah anali babali büyütsünn

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Allah analı babalı büyütsün....
artık sende tam bir annesin :)))

• Konu Sahibi KüçükAnne_
allah analı babalı büyütsün canımm

• Konu Sahibi KüçükAnne_
gözün aydın canım ne güzel kavuşmuşsun yavruna allah annalı babalı büyütsün inş.

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Allah analı babalı sağlıkla büyümesini nasip etsin inşallah
oyyyyyyyyyyyyy artık her doğum hikayesi okuduğumda ağlıyorum ne olacak benim bu halim
Allah banada oğluşuma sağlıkla kavuşacağım günü göstersin inşallah ve tüm hamişlereee

• Konu Sahibi KüçükAnne_
allah bağışlasın canım sen kurtulmussun darısı bizlerin başına işallah...

• Konu Sahibi KüçükAnne_
gözün aydın olsun..rabbim sağlıkla büyütmeni nasip etsin inşallah..darısı başımıza..

• Konu Sahibi KüçükAnne_
Allah analı babalı büyütsün canım....

• Konu Sahibi KüçükAnne_
ay canım ya olsun kızın kollarında ya ALlah analı babalı buyursun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…