Ovülasyonla ilgili bu söylenen ne kadar doğru?

QueenM77

Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2022
135
46
26
Ben bebek sahibi olmayı isteyen biri olarak bu konu hakkında birçok araştırma yaptım ve internette dolaşırken bir sayfada şöyle bişey yazdığını gördüm "Hamile kalmaya çalışıyorsanız, yumurtlamadan önce ilişkide bulunmanız gerekiyor. Yumurtlamadan sonra değil. Sperm beş güne kadar canlı kalırken, folikül yumurta salınımı yaptıktan sonra 12-24 saat içinde döllenmiş olmalıdır." Doktorların bazısı farklı söylüyor. Bu yazıyı okuduktan sonra moralim bozuldu. Eşi uzakta olanlar ne yapsın bu durumda. Cidden iyice strese giriyorum bu konuda. Kendimi şartlandırıyorum bu günüde kaçırdım falan diye kendimi yiyip bitiriyorum. Bu psikolojiden nasıl çıkıcam ben Allah aşkına benim gibi olan var mı

çatlatma iğnesinde tamda çatlama günü ilişki öneriyo tüm doktorlar ama buda ilginç geldi belkide dogrudur

ben de senin gibiyim sık ilişkiye giremiyoruz eşim biraz psikolojik açıdan baskı hissediyor kimileri yumurtlama günü diyor kimileri önce diyor kimileri sık ilişki diyor kimisi 1 boş 1 dolu veya 1 dolu 2 boş diyor. Kafam aşırı karışık ve çok mutsuzummm

Benim arkadasim ovulasyin testinde yumuetlamayi gordugunde iliski denedi ertesi 2 gun de denedi. Cok sukur hamile.

Biz çok fazla araştırıp kafamızı karıştırıyoruz. Sonra her şeyi uygulamaya çalışıyoruz ve eşlerimiz bizim kadar düşünmüyor desek de düşünüyor ve etkileniyor. Ben aylarca uygulama üzerinden takip edip yumurtalama haftam zannedip değerlendirdim ama yanlış çıktı uygulama. Bence en garantisi adet dönemine kadar gün aşırı ilişkiye girmek ne zaman tuttuğu değil tutması asıl mesele. Çok araştırmak da her zaman iyi olmaya biliyor. Yanlış düşünüyor da olabilirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…