Ovülasyon

elisamrv

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2022
177
76
Kızlar ovülasyon testim pozitif çıkmış mı eğer pozitifse çatlama kesin oluyormu bilgisi olan varmı 3 yıllık evliyim çikolata kistim var ve ilk kez bu ay ovülasyon testi yaptım genelde ovülasyonumu yakalayamıyorum

Eklentiler

• 67ABBF0E-6CC6-41B2-934C-082656B7E1C0.jpeg
    67ABBF0E-6CC6-41B2-934C-082656B7E1C0.jpeg
    95,7 KB · Görüntüleme: 137
  • 6585A161-39C4-4DC2-BDD2-324CE9E4A5B6.jpeg
    6585A161-39C4-4DC2-BDD2-324CE9E4A5B6.jpeg
    70,8 KB · Görüntüleme: 132
Ay inş olsun bebiş 🌸❤️ Haberlerini bekliyoruz güzel haberlerle gel inş 🙏
💃🏼 İnşallah canım az önce çıktım doktordan polikistik overım varmış ama gebe kalmama engel olmazmış doktorumun kendisinde de varmış ve doğal yolla gebe kalmış doktorum içini çok rahatlattı bütün sorularımı da sordum dedi ki 4 gün pik çıktıysa ovulasyon testin demek ki 4 gün yumurtlamışsın bizim için önemli olan çatlayıp çatlamaması yani sonra ki testlerde silik çıkıp çıkmaması şu an yumurtaların gayet güzel gebe kalmak kolay bir durum değil ilk aylar da gebe kalma oranı %10 larda ilk bir yıl gebe kalma oranı %70-75 lerde yani gebe kalamıyorum diye hırpalama kendini bu süreç çok normal sen regl döngünü takip et bat tan 14 çıkarınca hangi gün çıkıyorsa o günleri değerlendir ve gün aşırı değerlendirmeye çalış özellikle ovulasyon testin pik yaptığında ve ertesi gün bizim için önemli gebe kalmak için önerebileceğiniz bir takviye var mı diye sordum folik asitini hiç ihmal etme dedi zaten kullanıyorum folik asit ve eşin bol bol protein yesin dedi benim bu denediğim 5. Ayım aslında diğer aylarda da hiç ovulasyon vs dikkat etmedik doktora ovulasyon dışında gebeliğin olup olmayacağını da sordum olabilir dedi olmasının sebebi yumurtanın ve spermin uzun süre rahimde canlı kalmasıymış 💃🏼 İnşallah bu ay size ve doktoruma da güzel haberler veririm rabbim isteyen herkese tez vakitte hayırlı evlat nasip etsin

💃🏼 İnşallah canım az önce çıktım doktordan polikistik overım varmış ama gebe kalmama engel olmazmış doktorumun kendisinde de varmış ve doğal yolla gebe kalmış doktorum içini çok rahatlattı bütün sorularımı da sordum dedi ki 4 gün pik çıktıysa ovulasyon testin demek ki 4 gün yumurtlamışsın bizim için önemli olan çatlayıp çatlamaması yani sonra ki testlerde silik çıkıp çıkmaması şu an yumurtaların gayet güzel gebe kalmak kolay bir durum değil ilk aylar da gebe kalma oranı %10 larda ilk bir yıl gebe kalma oranı %70-75 lerde yani gebe kalamıyorum diye hırpalama kendini bu süreç çok normal sen regl döngünü takip et bat tan 14 çıkarınca hangi gün çıkıyorsa o günleri değerlendir ve gün aşırı değerlendirmeye çalış özellikle ovulasyon testin pik yaptığında ve ertesi gün bizim için önemli gebe kalmak için önerebileceğiniz bir takviye var mı diye sordum folik asitini hiç ihmal etme dedi zaten kullanıyorum folik asit ve eşin bol bol protein yesin dedi benim bu denediğim 5. Ayım aslında diğer aylarda da hiç ovulasyon vs dikkat etmedik doktora ovulasyon dışında gebeliğin olup olmayacağını da sordum olabilir dedi olmasının sebebi yumurtanın ve spermin uzun süre rahimde canlı kalmasıymış 💃🏼 İnşallah bu ay size ve doktoruma da güzel haberler veririm rabbim isteyen herkese tez vakitte hayırlı evlat nasip etsin
Çok güzel 🙏 inş herşey gönlünce olsun canım benim daha güzel haberlerle gel inş polikistik te diyet yapıp yürüyüş yaptın mı gebe kalma oranın artıyor arkadaşımdada vardı 1 ay düzenli beslenip yürüyüş yaptı çocuğu var şuan seninde olsun inş 🙏

Çok güzel 🙏 inş herşey gönlünce olsun canım benim daha güzel haberlerle gel inş polikistik te diyet yapıp yürüyüş yaptın mı gebe kalma oranın artıyor arkadaşımdada vardı 1 ay düzenli beslenip yürüyüş yaptı çocuğu var şuan seninde olsun inş 🙏
♥️ Ya iyi ki varsınız çok teşekkür ederim inşallah sizin de her şey gönlünce olur tamam diyet yapacağım bol bol yürüyüş ve sağlıklı beslenme 💃🏼💃🏼

Arkadaşlar daha pik olmamış değil mi iki gündür kasık ve bel ağrım var başladığımda doktor yumurtan 10 mm demişti

Eklentiler

• 20F240DB-8EE8-4321-AC1D-03342D5B6876.jpeg
    20F240DB-8EE8-4321-AC1D-03342D5B6876.jpeg
    98,4 KB · Görüntüleme: 54
Fotoğraflarda tam belli değil iki çizgi aynı renkse sonradan silikleşiyorsa çatlama oluyor demektir ama henüz aynı renk değilse henüz ovülasyon olmamış demektir. Veya silik çıkan çizgi diğerinden daha kırmızı olursada ovülasyon pozitif oluyor

Kızlar ovülasyon testim pozitif çıkmış mı eğer pozitifse çatlama kesin oluyormu bilgisi olan varmı 3 yıllık evliyim çikolata kistim var ve ilk kez bu ay ovülasyon testi yaptım genelde ovülasyonumu yakalayamıyorum
İki çizgi de aynı koyulukta olduğunda yumurta oluşmuş oluyor o günleri iyi değerlendirin, hatta benim önerim pozitif gördükten itibaren 4 ila 5 günü iyi değerlendirmek yönünde, zaten çatlayınca t çizgisi yavaştan kayboluyor ☺️ Hakkınızda hayırlısı

Bazen 1 buçuk gün veya 2 gün çıkıyormuş pozitif ama gebelik olabilirmi sende gebelik testi yaptın mı bazen gebelik olduğunda üst üste pozitif çıkıyormuş
Gebelik şöyle anlaşılıyor, mesela perşembe günü pik gördünüz, cuma günü silik çıkıyor cumartesi aynı şekilde ama pazar günü bi anda t ya aynı koyulukta yada c den daha koyu olunca, ve üst üste koyuluk devam ederse. Yani arada bi silik çıkması lazım çatlama olduğunu anlayabilmek için ☺️♥️

48C9DA84-3C35-479E-9FD1-4A04B1F5EE3C.jpeg

Kızlar regle 6 gün var yumurtlama testi yapmıştım. Gebelik testim silik mi bana mı öyle geliyor. Laboquick test markası. Sabah 10 dk sonra koymuştum tek çizgi diye sonra böyle oldu. Yorumlarınızı bekliyorum

Yaptım canım 4+3 hamileyim :) 12. Gün test sonucu, akşamına beta hcg 48 çıktı iki gün sonra bugün tekrar baktırdım 120 olmuş inşallah katlanarak ilerlerEki Görüntüle 3132299
Canım hayırlı olsun öncelikle gözün aydın 💜🌸🙏🏼 Yumurtlama günü kaç gün denedin sadece ilk gün mü bende ovu ile takipteyim ilk ayım

Canım hayırlı olsun öncelikle gözün aydın 💜🌸🙏🏼 Yumurtlama günü kaç gün denedin sadece ilk gün mü bende ovu ile takipteyim ilk ayım
Canım çok teşekkür ederim darısı başına inşallah sanırım sende istiyorsun 😇 yumurtlama günü elimde son ovülasyon testi kalmıştı. O gün de zaten yumurtlama akıntımı görmüştüm. 2 gün önce ilişki olmuştu. Çift çizgi çıktığı gün de 1 kere oldu o kadar. Ertesi gün ilişkiye girmedik zaten testim de bitmişti silik oluyormuş çatlayınca onu göremedim anlayacağın 😌 12 gün sonra da değerim 48 çıktı. Şuan öğrendiğimin 4. Günü 437 çıktı

Canım selam ikisi de koyuysa yumurtlama günü ertesi gün yaptığında silik çıkarsa çatlamış oluyor. Bem yumurtlama günüyle hamile kaldım. Ertesi gün yapmadık

Canım çok teşekkür ederim darısı başına inşallah sanırım sende istiyorsun 😇 yumurtlama günü elimde son ovülasyon testi kalmıştı. O gün de zaten yumurtlama akıntımı görmüştüm. 2 gün önce ilişki olmuştu. Çift çizgi çıktığı gün de 1 kere oldu o kadar. Ertesi gün ilişkiye girmedik zaten testim de bitmişti silik oluyormuş çatlayınca onu göremedim anlayacağın 😌 12 gün sonra da değerim 48 çıktı. Şuan öğrendiğimin 4. Günü 437 çıktı
Ya özel olmazsa bi şey sorabilir miyim ben ovulasyon almak istiyorum ama strese girerim diye almıyorum hani diyorlar bebek istiyorsanız ilişki esnasında aklınıza bile getirmeyin vs. Hele test yapsam ben direkt hadi yumurtlama oldu yapalım diye yaparım bunu nasıl başarıyorsunuz yda sizin öyle mi oldu yani aklınıza hiç gelmedi mi

Canım ne zamandır ovülasyon kullanıyordun ben geçen ay kalamadım ondan kullanasım gelmiyor benimde evde tek bir tane kaldı ovülasyon testim 😞

X