Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Arkadaşlar benimde 26. günümde çift çizgi çıktı. 27. gün hala koyuydu. 28. gün tek çizgiye düştü. 26 ve 28. günleri değerlendirdik. İnşallah hayırlısıyla olur. Rabbim hepimizin gönlündekini hakkımızda hayırlı kılsın. inşallah birbirimizin güzel haberlerini alırız.

merhaba kızlar bende baby smart ovulasyon testı aldım 3 gundur yapıyorum 1 gun ıkıncı cızgı sılıktı ıkındı gun bırıncı cızgı sılıktı 2.cızgı cok koyu ıdı sımdıde 1.cızgi belırgın ıkıncı cızgı sılık noluyo ben anlamadım testmı kafayı yedı ben mı anlamıyorum bu ısten:SS

keşke lobaquik alsaydım birisi o kadar kötülemiştiki almaktan vazgeçmiştim ama menun olanalr var görüyorum ki prospektüsü okudum guya dun ovulasyon gunumu belırtmıs ama bughunden neden cok sılıktı off

canım maddi olarak zorlamayacaksa seni bi kutu daha al bence. Denemekten zarar gelmez diyorum ben:) ama senin yöntem de mantıklı çalışmaları sürekli hale getirirsen teste zaten gerek kalmaz:) sinir olmayı bırakın kızlar, rahatınıza bakın yaa. Annelerimiz nasıl hamile kaldılar ne ovulasyon testi vardı ne gebelik testi:) zavallı annem hemen hamile kalmış bana, evlilik yıl dönümünde loğusaymış:))

maddi olarak zorlamayacak ama testle yapınca sankı görevmiş gibi geliyor bu ay almıcam kendı kendıme bir gün arayla ya da canım ne zaman isterse yapıcam kızlar yıpranıyorum bu gibi seylerle yapcak birşey yok cidden

Merhaba kızlar,
2 gündür ovülasyon testi yapıyorum.2.çizgi hiç çıkmadı. C çizgisi de baya silik çıkıyor,açık pembe.
Bu,test bozuk anlamına mı geliyor?

$IMG-20120811-00018.jpg

kızlar bugun 17.günüm sonuc resimdeki gibi
dün test yapmadım.ondan önceki gün de silikti
yumurtlama bugun yada dün oldu sanırım
bugun çalışmalara basladık
kaç gün daha devam etmek gerekir çalışmalara? :)

Eki Görüntüle 486275

kızlar bugun 17.günüm sonuc resimdeki gibi
dün test yapmadım.ondan önceki gün de silikti
yumurtlama bugun yada dün oldu sanırım
bugun çalışmalara basladık
kaç gün daha devam etmek gerekir çalışmalara? :)

canım 3-4 gün daha devam edin. testi yarında tekrarlarsan 2. çizgi daha koyu çıkabilir. bir gün ara veripte devam edin. Rabbim hayırlısını versin hepimize inşaallah..

Merhaba kızlar,
2 gündür ovülasyon testi yapıyorum.2.çizgi hiç çıkmadı. C çizgisi de baya silik çıkıyor,açık pembe.

canım 2. çizgi hiç çıkmadıysa ovulasyon yakın değil. geç yumurtluyor olabilirsin. çünkü 2. çizgini hafifte olsa çıkması ovulasyonun yaklaştığına işaret. 2-3 gün sonra testi tekrarla bence.

Kızlar ben çift çizgiyi 18.günümdeyim hala görmedim ve çok üzüldüm cidden bu ayda yok bişi sanırım allahın bılecegı iş bu saglıklı bır evlat hayırlı bır evlat ıstıyorum Allhımdan inşallah dularım kabul olur

canım umutsuz olma sakın. benimde 25. ve 26. günlerde çift çizgi çıktı. 1 er gün ara vererek testi tekrarla.bazen geç yumurtluyo olabiliyoruz. bende beklemedeyim. adetime 4 gün kaldı. Dua ediyorum inşallah olmam diye. Tabiki en hayırlısını Allah bilir. Rabbim hepimizin gönlündekini hakkımızda hayırlı kılsın.

ben 27. günde yakaladım bence devam et regl olana kadar,adete yakın yumurtluyor olabilirsin. 18. gün benim de 2. çizgim koyuydu ama diğeri kadar olmamıştı. 27. gün(yani dün)yaptığımda ilk çizgiden daha koyu çıktı

hamile olabilirsin canım. çok ilerleyen günlerde koyu çıkan çizgilerle hamile olduğunu anlayanlar var...

Merhaba kızlar,

en az iki saat su içmeden, birkaç saat de tuvalete gitmeden öğleden sonra yapılan testler daha iyi sonuç veriyor. belki su içtiysen silik çıkıyordur.

canım 2. çizgi hiç çıkmadıysa ovulasyon yakın değil. geç yumurtluyor olabilirsin. çünkü 2. çizgini hafifte olsa çıkması ovulasyonun yaklaştığına işaret. 2-3 gün sonra testi tekrarla bence.

Teşekkür ederim cevabın için.Evet bugün tekrar test yaptım çizgi silikte olsa çıktı.Yaklaşıyor ovülasyon günüm.
Testin c çizgisi hala silik,demekki testin özelliği bu. :KK1:

en az iki saat su içmeden, birkaç saat de tuvalete gitmeden öğleden sonra yapılan testler daha iyi sonuç veriyor. belki su içtiysen silik çıkıyordur.

Evet gün içinde çok fazla su tüketiyorum.Akşama doğru fazla içmiyorum.7 gibi de testi yapıyorum.Bugün kıpırtı var gibi.İnşallah tuttururum bu ay :KK52:

sayfaları tek tek okudum nerdeyse:) bugün ben de gg'dan ovülasyon testi siparişi verdim..umarım ben de hamile kalabilirim..hamile kalan arkadaşların yazıları umut ışığı oldu...

arkadaslar merhaba,

bi sorum var yardımcı olan olursa cok sevinirim. ben laboquick marka ovulasyon testi kullandım bu ay. 9 agustos akşamı silik çizgi çıktı. o gece beraberlik oldu. sonraki sahurda yani hemen o gecenin sahurunda 10 agustosta koyu cıktı. 10 agustos iftarda koyu ama sahurdakine göre daha silikti. o gece de beraberlik oldu. 11 agustosta biraz daha silikleşmişti, o gece de beraberlik oldu. şimdi benim sorum şu ki bugun ayın 13 ü ve hala silik cizgi cıkıyor. sizce koyu cıktıgı icin ovulasyon gercekleşti bitti mi, yoksa silik devam ettiği için hala yumurtlama gercekleşmemiş olaabilir mi?

yardım ederseniz cok mutlu olurum. malum ramazanda sürekli çalışma zor valla.

arkadaslar merhaba,

bi sorum var yardımcı olan olursa cok sevinirim. ben laboquick marka ovulasyon testi kullandım bu ay. 9 agustos akşamı silik çizgi çıktı. o gece beraberlik oldu. sonraki sahurda yani hemen o gecenin sahurunda 10 agustosta koyu cıktı. 10 agustos iftarda koyu ama sahurdakine göre daha silikti. o gece de beraberlik oldu. 11 agustosta biraz daha silikleşmişti, o gece de beraberlik oldu. şimdi benim sorum şu ki bugun ayın 13 ü ve hala silik cizgi cıkıyor. sizce koyu cıktıgı icin ovulasyon gercekleşti bitti mi, yoksa silik devam ettiği için hala yumurtlama gercekleşmemiş olaabilir mi?

yardım ederseniz cok mutlu olurum. malum ramazanda sürekli çalışma zor valla.

Bence ovülasyon oldu.Benim bildiğim LH yavaş yavaş yükselip,yavaş yavaş düşüyor.Silik çıkması düştüğünü gösteriyor olabilir.Tabii garantiye almak için hem teste hem de çalışmalara devam edilebilir.
Anladığım kadarıyla her gün aynı saatte yapmıyorsun testi.Mutlaka hergün yaklaşık saatlerde yapılması lazım.İnşallah hamile kalırsın.Ben de bu ay deli gibi hem ateş ölçüyorum hem de test yapıyorum. :KK52:

Bence ovülasyon oldu.Benim bildiğim LH yavaş yavaş yükselip,yavaş yavaş düşüyor.Silik çıkması düştüğünü gösteriyor olabilir.Tabii garantiye almak için hem teste hem de çalışmalara devam edilebilir.
Anladığım kadarıyla her gün aynı saatte yapmıyorsun testi.Mutlaka hergün yaklaşık saatlerde yapılması lazım.İnşallah hamile kalırsın.Ben de bu ay deli gibi hem ateş ölçüyorum hem de test yapıyorum. :KK52:

canım sagol cevabın icin. valla hem teste hem calısmalara devam edemiyorum ya, ramazan olması zorluyo, misafir iftar derken saat cok gec oluyo. çalısıyoruz bi yandan ertesi gun erken kalkmak lazım falan derken zor yani. sanırım ara verdim artık. koyu günü kacırmadık inş, tutar ne deyim.

bu arada dakikası dakikasına aynı saatte yapmıyorum ama yaklaşık saatlerde yapıyorum. ama bu sefer günde 2 kez yaptım bi sahurda, bide iftara yakın. iyiki de öyle yapmısım. yoksa hep silik cıktı zannedebilirdim hep iftar saatine yakın yapsaydım. çünkü koyu olan sahurda cıktı. yaklasık 9-10 saat sonra. 24 saatte bir yetmiyo bence:44: ben gecen yıl da bi kere kullanmıstım, o zaman günde bi kereydi ve koyulasmamıstı. belki de kacırmıstım yani.

inşaallah sen de, ben de, bütün isteyenler de tez zamanda iyi haberler alırız:KK16:

o da aklıma geldi ama çook zayıf bir ihtimal. eğer öyleyse mucize bir şey olmuş olacak:))

inşallah öyle olur. inşallah hamilesindir. haber ver ama sonucu olur mu? merak ederim.

ben de çok istiyorum bu ay. cuma doktora gittim. üç gün (cuma-cumartesi-pazar) ilişkiye gir dedi. pazartesi ovulasyon testi yaptım pozitif çıktı. bugün yaptım bugün de pozitif çıktı. doktor erken söyledi sanırım. spermler ne alemde bilmiyorum. bir haftadır her gün yapıyoruz. :KK17::KK17: ara da veremedik doktor öyle söyleyince. bakalım ne olacak...

inşallah öyle olur. inşallah hamilesindir. haber ver ama sonucu olur mu? merak ederim.

ben de çok istiyorum bu ay. cuma doktora gittim. üç gün (cuma-cumartesi-pazar) ilişkiye gir dedi. pazartesi ovulasyon testi yaptım pozitif çıktı. bugün yaptım bugün de pozitif çıktı. doktor erken söyledi sanırım. spermler ne alemde bilmiyorum. bir haftadır her gün yapıyoruz. :KK17::KK17: ara da veremedik doktor öyle söyleyince. bakalım ne olacak...

canım bende mucizevi bir şey olmadı bu sabah erkenden test yaptım, yaklaşık 1 saat sonra aşırı bel ve kasık ağrısıyla birlikte kanamam başladı:KK70: ama hala şüpheleniyorum, üstüne görüyo olabilir miyim diye:) paranoyak oldum:) aslında adet gördüğüme sevindim çünkü aylardır çok düzensizdi bu ay sadece 2 gün gecikti.bu da iyi bir şey benim için :) e senin de sürekli pozitif çıktığına göre sen de hamiş olabilirsin? :) ya ben aslında bir kaç ay öncesine kadar bebek falan düşünmüyordum hiç, geçtiğimiz aylarda adet gecikmem çok olup da test falan yapmaya başlayınca testlerde bazıları silik çizgi falan çıkınca sevinmeye başladım, sonra kanda negatif çıkınca üzüldüm. demek ki içten içe istiyormuşum da haberim yokmuş :))

X