Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

canım ya işte sorun orda hiç pembe falan değil 17 sınden sonra hep kırmızı anlamadım gitti bu demekkı ben hala yumurtluyorum dimi ? o yuzden bencede devam etmelıyız ama arkadasımın 2 gun pozıtıf olmus sonra hıc 2. cızgı bıle cıkmamıs kafam karıstı :44: ay ınsallah tuttururuz herneyse yapmaya devam edıcem testlerı bakalım ne zaman negatıf olacak ...

yap yap bide sabah ilk idrarla yapmıcakmışın 3-4 saat tutcan ondan sonra test yapcan su içmicen bunlara dikkat ediyonmu yaparken?bunlara dikkat et

ne güzel kıs bol yumurtalı bir ay geçiriyon demekki inşallah hepsi tutarda ikizin olur

yap yap bide sabah ilk idrarla yapmıcakmışın 3-4 saat tutcan ondan sonra test yapcan su içmicen bunlara dikkat ediyonmu yaparken?bunlara dikkat et

canım evet 4 saat su içmemek gerekiyormuş bılıyorum onu ve dıkkat edıyorum

ne güzel kıs bol yumurtalı bir ay geçiriyon demekki Inşallah hepsi tutarda ikizin olur

Ayyhhh ne guldummmmm tatlım ikiz deyıl benımkı beşiz filan olacak sanırım bu gıdışleeee bi doktora göstersem mi bilemedim testlerı cunku hiç normal değil gibi :44:

Arkadaşlar günlerdir ovülasyon mikroskobu testi pozitif sonuç veriyor sürekli anlamadım gitti.Yumurtlama zamanında yükselen östrojene bağlı olarak tuz tutumunun artması sebebiyle tükürükte kristalleşme olması prensibine göre çalışıyormuş.Yumurtlama zamanında olsam bile iki gün içinde falan bu kristilleşmenin azalarak bitmesi gerekiyordu bitmiyor.Bir fikri olan var mı?

coretesti uyguladım bugün önce C çizgisi belirginleşti sonra 5 dk içinde T çizgisi belirginleşti ve C kayboldu. bu yumurtluyorum mu demek acaba?

canım bence test bozuk olabılır cunku c kontrol bolgesı t test bolgesıdır ama emın de dıgılım acıkcası

açıklamalı bir kağıt geldi testle birlikte. diyo ki eğer herhangi bir çizgi belirmezse bozuktur diyor. ama dediğim gibi ilk önce c belirdi sonra c silikleşti ve t belirginleşti.

merhaba canım, öncelikle süper bir foto olmuş :)

canım sağdaki kontrol soldaki test sanırım. senin testin 18'inde pozitif vermiş ve pozitif verdikten sonra yaklaşık 24 saat içinde yumurta salımı gerçekleşir. yani 18'inde ilişkiye girmeniz harika olmuş! yumurta çıktığında sperm olmuş demek ki.. inşallah da tutar canım hadi hayırlısı:))

diğer günler yumurtlamış olmuyorsun, onu düzelteyim hemen.. "testin en az kontrol kadar koyu çıkması lazım". diğer günlerinde kontrol daha koyu. onlar negatif! sürekli yumurtlamaz insan çünkü :) her dönemde 1 tane.. (ilaç vs almadıysan).

inşallah güzel haberler verirsin.. adet gününde belirtilerine göre kan testi yaptırırsın belki :) daha erken test yapma idrarda (hamilelik için) negatif verir.

canım çoook teşekkürler cevabın için bi türlü anlayamamıştım ben de neden hep pozitif diye yani azcık bile rengi açık olsa negatif anladıgım kadarıyla neysekı dogru zamanı tutturmusuzzzz 18/19/20 bu uc gunu de degerlendırdım ıns tutar cok ıstıyorum ınan artık umarım guzel haberler verebılırım BAT 1 temmuz ama henuz hıc bır belırtı yok :18: ki 6 gün kaldı neyse hayırlısı olsun dıyelım bu rada sanırım sen de kullanıyorsun canım bu testten ? maaşallah epey bılgın var gıbı benım bu ay ılk oldu bakalım umarım da son olur da rabbım benı daha fazla bekletmez ...

Son düzenleme:

İnşallah canım! Allah emeklerimizi boşa çıkarmasın!
ben de düzenli olarak ilk defa bu ay yaptım ama yumurtlamama rağmen (doktor onaylı)pozitifi göremedim.. ama bende pco var canım, ondan yanlış cevap verebiliyoruz bu testlere..
ben hem ovülasyon hem de gebelik testini almıştım ikisinin de bilgilerini çok dikkatli okudum ondan canım.. gebelikle hep karışıyor çünkü, gebelikte silik de olsa tek çizgi pozitif sayılırken bunda durum tam tersi.. çünkü gebelikte bakılan hormon sadece ve sadece gebelikte salınıyor. ovülasyon testindeki lh ise vücutta sürekli bulunan bir hormon..

belirti olmayabilir dert etme :) normalde adet öncesi belirtilerin var mı? ona rağmen mi olmadı yoksa normalde de belirtin olmaz mı? kendi vücudunu en iyi en gözlemlersin.. kasıkta ağrı var mı? göğüs hassasiyeti? akıntı değişikliği? vs vs..
İnşallah güzel haberler verirsin :)))

canım yumurtlama varken nasıl pozitifi görmedin ki üzüldüm şimdi ama pco var yazmıssın dedıgın gıbı belkıde ondan tabiii ınsallah yumurtladıgın gunlerde bıseyler olmustur ... benım normaldede hiç belirtim olmaz canım adet oncesı ve sımdıde yok zaten :18: cok endıselıyım ama burda cok okudum ılk kullandıkları ay hamıle kalan ki coguda mesela senın gıbı pozitifi bile yakalayamıyor ne yazıkkii ben pozıtıfı yakaladıgım ıcın bıraz umutluyum ama ne gogus agrısı ne kasık ne bısey hıc agrım yok ama sanırım ılla olcak dıye bıseyde yok hıc belırtı olmadan hamıle olan da var okudugum kadarıyla cok ıstıyorum artık rabbım bu ay ınsallah bos cevırmez benı ve ısteyen tum herkesi gercektende allah emeklerımızı boşa cıkarmasın canım ...

biz bir kaç gündür testi uyguluyoruz ama teste göre yumurtlamıyorum. ancak yumurta akı kıvamında bir sıvı geliyo, bu da yumurtladığımı gösteriyor diye düşünüyorum. ağrıdan bahsetmişsiniz o yüzden mesajınızdan alıntı yaptım. bugün çok fena ağrım var. ilk ilişkimizden bu yana 8 gün geçti. ve 4 defa çalışmada bulunduk. bugün öyle bi ağrı var ki böbrek mi mide mi yoksa kasık mı bilemiyorum. hamilelik ağrısı da olabilir mi ki diye aklıma geldi sizin yazdıklarınızı okuyunca. ancak göğüs ağrısı vs yok kasık bel böbrek o civarlarda bi yer ama kestiremiyorum nerem ağrıyorsa o yüzden doktora gidicem ama hangisine gideceğimi de bilemiyorum. Allah'ım inşallah hamileyimdir ya daha dün erken gebelik testi yaptım ama negatif çıktı halbuki

amin cnm.. ne güzel söylemişsin!

Allahım her şeyi en güzel zamanda verir merak etme..

iyi ya pek bir şey de kalmamış adet tarihine hadi bakalım :)) benim beklediğim bir adet tarihi de yok düzensiz olduğu için :) kasık ağrımla başbaşayız 5 gündür

dediğin gibi belirtisiz kalan da çok! yumurtlama belirtisini hamilelik sanan da çok.. hiç belli olmaz bu işler! normalde de belirti yaşamıyorsan gebelik de sessiz olur belki.

ama tabi ki her ay gebe kalma olasılığı yaklaşık %20 fln :)) Allahım çok geciktirmesin mutluluklarımızı inşallah!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…