Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

biz bir kaç gündür testi uyguluyoruz ama teste göre yumurtlamıyorum. ancak yumurta akı kıvamında bir sıvı geliyo, bu da yumurtladığımı gösteriyor diye düşünüyorum. ağrıdan bahsetmişsiniz o yüzden mesajınızdan alıntı yaptım. bugün çok fena ağrım var. ilk ilişkimizden bu yana 8 gün geçti. ve 4 defa çalışmada bulunduk. bugün öyle bi ağrı var ki böbrek mi mide mi yoksa kasık mı bilemiyorum. hamilelik ağrısı da olabilir mi ki diye aklıma geldi sizin yazdıklarınızı okuyunca. ancak göğüs ağrısı vs yok kasık bel böbrek o civarlarda bi yer ama kestiremiyorum nerem ağrıyorsa o yüzden doktora gidicem ama hangisine gideceğimi de bilemiyorum. Allah'ım inşallah hamileyimdir ya:KK43: daha dün erken gebelik testi yaptım ama negatif çıktı halbuki :KK43:

canım gebelik testini erken yapmışsın zaten çünkü bebek döllenmeden 10-12 gun sonra bellı oluyormus oda kanda ben oyle bılıyorum o yuzden daha canını sıkmak ıcın bı neden yoooook üzme kendini ama ağrın için bişey diyemiycem inan çünkü kimisinin bi ton belirtisi oluyor kimisinin hiç bi belirtisi yok ama inş seninki bebiş yüzündendir :KK16: bi de anlamadığım yumurtluyorsun ve testte belli olmuyormu ? onu tam anlamadım umarım allahım ısteyen herkesı cok bekletmez :nazar:

amin cnm.. ne güzel söylemişsin! :KK16::KK16:

Allahım her şeyi en güzel zamanda verir merak etme..
:KK16:
iyi ya pek bir şey de kalmamış adet tarihine hadi bakalım ::KK55:)) benim beklediğim bir adet tarihi de yok düzensiz olduğu için :) kasık ağrımla başbaşayız 5 gündür :KK70: :KK53:

dediğin gibi belirtisiz kalan da çok! yumurtlama belirtisini hamilelik sanan da çok.. hiç belli olmaz bu işler! normalde de belirti yaşamıyorsan gebelik de sessiz olur belki.
:KK8:

ama tabi ki her ay gebe kalma olasılığı yaklaşık %20 fln :)) Allahım çok geciktirmesin mutluluklarımızı inşallah!
:emir_bebek:

evet canım adetime az kaldı tabii çok stress var her ay böyle strees artık çok yoruldumm :KK43: neyse bakalım rabbimin takdiri ne de olsa o en iyisini bilir senin için de çok zor gerçekten ne zaman adet olacagını bılmemek de kötü kasık agrısıda kafa karıstırıcı bı belırtı aslında cunku adet yuzunden de olabılır gebelık belırtısıde umarım senınkı bebiş yüzündendir canımmm :nazar: inş hamileyimdirde gebeliğim de böyle sakın olur ki ben hamıle kalsam sakın olmasada sorun yokk :KK1: inşallah beklediğimiz sonucu görebiliriz bu ay :KK49:

biz bir kaç gündür testi uyguluyoruz ama teste göre yumurtlamıyorum. ancak yumurta akı kıvamında bir sıvı geliyo, bu da yumurtladığımı gösteriyor diye düşünüyorum. ağrıdan bahsetmişsiniz o yüzden mesajınızdan alıntı yaptım. bugün çok fena ağrım var. ilk ilişkimizden bu yana 8 gün geçti. ve 4 defa çalışmada bulunduk. bugün öyle bi ağrı var ki böbrek mi mide mi yoksa kasık mı bilemiyorum. hamilelik ağrısı da olabilir mi ki diye aklıma geldi sizin yazdıklarınızı okuyunca. ancak göğüs ağrısı vs yok kasık bel böbrek o civarlarda bi yer ama kestiremiyorum nerem ağrıyorsa o yüzden doktora gidicem ama hangisine gideceğimi de bilemiyorum. Allah'ım inşallah hamileyimdir ya:KK43: daha dün erken gebelik testi yaptım ama negatif çıktı halbuki :KK43:

canım sen ovulasyonda çift çizgiyi gördünmü? görünce birlikte oldunmu?hem çok erken daha gebelik testi için ilişki üzerinden en az 7-8 gün geçmesi lazım.ikimiz aynı testi kullanıyorduk.ben ayın 25 de ve 26 da gördüm iişki oldu bide bugün yaptım silikti çizgi ama gene birlikte olcam garanti olsun:KK1::KK1:

canım gebelik testini erken yapmışsın zaten çünkü bebek döllenmeden 10-12 gun sonra bellı oluyormus oda kanda ben oyle bılıyorum o yuzden daha canını sıkmak ıcın bı neden yoooook üzme kendini ama ağrın için bişey diyemiycem inan çünkü kimisinin bi ton belirtisi oluyor kimisinin hiç bi belirtisi yok ama inş seninki bebiş yüzündendir :KK16: bi de anlamadığım yumurtluyorsun ve testte belli olmuyormu ? onu tam anlamadım umarım allahım ısteyen herkesı cok bekletmez :nazar:

erken gebelik testin adı açıklamalar kısmında ilişkiden 7 gün sonra filan diyor. ben de zaten ilişkiden 7-8 gün sonra yaptım. yumurtlama işine gelince eğer yumurta akı kıvamındaki sıvıya bakılacak olursa yumurtluyorum demektir ama teste göre yumurtlamıyorum. yumurtlayıp yumurtlamadığımı anlamaya çalışıyorum ama olmuyor maalesef test başka bişey diyor akıntı başka bişey. kafam iyice karıştı.

canım sen ovulasyonda çift çizgiyi gördünmü? görünce birlikte oldunmu?hem çok erken daha gebelik testi için ilişki üzerinden en az 7-8 gün geçmesi lazım.ikimiz aynı testi kullanıyorduk.ben ayın 25 de ve 26 da gördüm iişki oldu bide bugün yaptım silikti çizgi ama gene birlikte olcam garanti olsun:KK1::KK1:
çift çizgiyi görmedim hep tek çizgi. bir tek dün çift çizgi belirir gibi oldu ama alttaki çizgi çok silikti. üstteki çizgi daha belirgindi. her gün yapıyorum zaten ovulasyon testini bugün yine yapınca haber veririm. hakkımızda hayılrısı

hareket problemiyle ilgili olarak bir sitedeki doktora soru sordum o da eşimin NO ile birlikte omega 3 kullanmasını söyledi. NO dediğinin adı nitrik oksit sanırım, ancak içinde L arginin taurin c vitamini a vitamini ve folik asit olanından al dedi. internette bulamıyorum. buradaki eczanelere sorsam ovulasyon testini bilemyen adını bile duymamış adam onu hiç bilmez sanırım :KK43:

çift çizgiyi görmedim hep tek çizgi. bir tek dün çift çizgi belirir gibi oldu ama alttaki çizgi çok silikti. üstteki çizgi daha belirgindi. her gün yapıyorum zaten ovulasyon testini bugün yine yapınca haber veririm. hakkımızda hayılrısı

Canım belki henüz yumurtlamamışındır.bende coretest kullandım ilk defa 19.gün ve 20. gün gördüm çift çizgiyi ama ikiside aynı koyuluktaydı o günü kadarda silik falan hiç görmedim.belki sende bugünlerde yumurtlıcaksındır.ama sen genede boş geçme canım çalış

$100_0595.jpg
merhaba kızlar ,ilk defa bu testen yapıyorum sonucu yorumlayabilirmisiniz........ben karar veremedim .....lütfen yardımmmm......:KK3::KK3: ikinci çizgi birincisi kadar kalın değil ama daha koyu yani biraz ince koyu anlayamadım .....

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 453167
merhaba kızlar ,ilk defa bu testen yapıyorum sonucu yorumlayabilirmisiniz........ben karar veremedim .....lütfen yardımmmm......:KK3::KK3: ikinci çizgi birincisi kadar kalın değil ama daha koyu yani biraz ince koyu anlayamadım .....

canım bu konuda bir kararsızlık var, bende de böyle şeyler çıktığından bilemiyorum.. pko yok di mi sende? dediğin gibi koyu kısım kontrol gibi ama çizgi belirginliği aynı değil.. genel olarak pozitif gördüklerimde en az kontrolle aynı çizgi çıkıyor..
ama yumurtladığını biliyorsan eğer ve başka belirti de hissediyorsan pozitif olarak bunu almalısın.. kaçıncı günü adetinin? akıntı, kasık ağrısı, göğüs hassasiyeti fln var mı?

Canım belki henüz yumurtlamamışındır.bende coretest kullandım ilk defa 19.gün ve 20. gün gördüm çift çizgiyi ama ikiside aynı koyuluktaydı o günü kadarda silik falan hiç görmedim.belki sende bugünlerde yumurtlıcaksındır.ama sen genede boş geçme canım çalış

valla bugün 18. gün elbette boş geçmiyoruz ama yumurtlama anına bi denk gelse de umudumuz biraz daha artsa diye bekliyoruz işte. vücudumda öyle değişiklikler oluyor ki bildiğim şeyleri de karıştırmaya başlıyorum. dün belim kopacak gibi ağrıyordu özellikle de kasıklarım. bugün o geçti derken bu sefer de hafiften kanlı bir akıntı geldi. ne oluyor içerde neler olup bitiyor anlam veremiyorum :KK43:

canım bu konuda bir kararsızlık var, bende de böyle şeyler çıktığından bilemiyorum.. pko yok di mi sende? dediğin gibi koyu kısım kontrol gibi ama çizgi belirginliği aynı değil.. genel olarak pozitif gördüklerimde en az kontrolle aynı çizgi çıkıyor..
ama yumurtladığını biliyorsan eğer ve başka belirti de hissediyorsan pozitif olarak bunu almalısın.. kaçıncı günü adetinin? akıntı, kasık ağrısı, göğüs hassasiyeti fln var mı?

yorum için teşekkürler canım...evet bende pcoluyum....adetlerim gayet düzensiz.....ama bu ay kendilğinden günüde adet oldum ve bugün 20.günündeyim belirgin bir akıntım var.....yumurtlama günüm galiba dedim test yaptım.......ikinci çizgi kontrol çizgisinden daha koyu ama kontrol çizgisi kadar kalın değil .....anlayamdım bende hayırlısı bakalım.....zaten beklemedğim bi şeydi...bakalım belki süpriz olur...ya yumurtlama olsunda nasılsa bir yerde tutar galiba:21::21::21:

merhabalar, inşallah isteyen herkesin sağlıklı bebişleri olur:))

ben de bu ay bebek hazırlığına başladım.umarım hayırlısıyla olur.

bir şey sormak istiyorum,cevaplarsanız çok memnun olurum.

eczaneden ovulasyon testlerinden aldım.adetimin 12.günü yapmaya başladım .3 gün gittikçe koyulaşan silik çizgi çıktı. 4.gün aynı koyulukta çizgi çıktı.(ayın 23 ünde)

tabi biz değerlendirdik o günü.ama eşim ertesi gün şehir dışına çıktı. 5. gün testi yaptığımda koyuluk gitmişiti zaten. 2 gündür akıntım var ve bel ağrım var.

sormak istediğim ben şimdi mi yumurtluyorum yoksa testi yaptığımda koyu renk çıktığında mı yumurtlamıştım. yani bebek için heveslenmeyyeim mi? eşim yarın gelecek. sadece testi yaptığım gün çalışma olabilmişti ve öncesi tabi :KK17:

umarım anlatabilmişimdir. kızlar fikir verirseniz çok sevinirim...

merhabalar, inşallah isteyen herkesin sağlıklı bebişleri olur:))

ben de bu ay bebek hazırlığına başladım.umarım hayırlısıyla olur.

bir şey sormak istiyorum,cevaplarsanız çok memnun olurum.

eczaneden ovulasyon testlerinden aldım.adetimin 12.günü yapmaya başladım .3 gün gittikçe koyulaşan silik çizgi çıktı. 4.gün aynı koyulukta çizgi çıktı.(ayın 23 ünde)

tabi biz değerlendirdik o günü.ama eşim ertesi gün şehir dışına çıktı. 5. gün testi yaptığımda koyuluk gitmişiti zaten. 2 gündür akıntım var ve bel ağrım var.

sormak istediğim ben şimdi mi yumurtluyorum yoksa testi yaptığımda koyu renk çıktığında mı yumurtlamıştım. yani bebek için heveslenmeyyeim mi? eşim yarın gelecek. sadece testi yaptığım gün çalışma olabilmişti ve öncesi tabi :KK17:

umarım anlatabilmişimdir. kızlar fikir verirseniz çok sevinirim...

canım inşallah dediğin gibi olur allahım isteyen herkese nasip etsin :nazar: canım ayın 23 unde ıkısıde koyu cıktı demıssın ya ıste o gun yumurtlamıssın demek oluyor ben de kararsızlıga dusmustum bu konuda ama dedıgım gıbıymıs ıkısıde aynı koyulukta olunca yumurtluyorsun demek yani o gun de ılıskı olmus ınsallah bebiş olur cnm :KK16:

canım inşallah dediğin gibi olur allahım isteyen herkese nasip etsin :nazar: canım ayın 23 unde ıkısıde koyu cıktı demıssın ya ıste o gun yumurtlamıssın demek oluyor ben de kararsızlıga dusmustum bu konuda ama dedıgım gıbıymıs ıkısıde aynı koyulukta olunca yumurtluyorsun demek yani o gun de ılıskı olmus ınsallah bebiş olur cnm :KK16:

çok etşekkür ediyorum canım cevap yazdığın için. Allahım hayırlısıyla nasip eder inşallah hepimize. tekrar teşekkürler.

inş herkes için hayırlısı olur. arkadaşlar ben bu ayın 16 sında yumurtladım ve en son ozaman ilişki oldu.adetimin de 20.günüydü. şimdi hala bekliyorum adet olmadım ama hergün karın ağrım oluyo olcakmışım gibi.sizce daha beklemelimiyim erkenmi??

X