Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Merhaba kızlar, ben de ilk defa bu ay ovulasyon testi kullanıyorum. Laboquick marka kullanıyorum. 6 Aydır korunmuyorum, ilk üç ay gayet normal 28 günde bir adet oluyordum ama son 3 aydır adetlerim çok geç olmaya başladı ve ben ne zaman yumurtladığımı bilemez oldum ve bu yüzden ovulasyon testine başladım. Laboquick markaya ucuz olduğu için çok güvenememem nedeniyle Ovulasyon mikroskopu da aldım.( Tükürük yöntemi) Bugün adetimin üzerinden 25 gün geçti ama benim yumurtam henüz çatlamadı. Hergün test yapıyorum ama hep silik çizgi çıkıyor. Geçen ay 23. gün, ondan önceki ay da 20. gün çatlamıştı yumurtam. Nisan da 7 gün, mayıs ta 10 gün gecikti, bu ay da 10-15 gün gecikir herhalde...Umarım çatlamayı kaçırmamışımdır. Laboquick ve ovulasyon mikroskopu kullanan var mı arkadaşlar?

slm
bende laboquick marka test aldım buradaki yorumlardan okuduğuma göre iimiş... benimde bebek istediğimizden beri ilk 3 ay 28 günde bir adet oluyodum sonraki ay 26 ya düştü bu ayda 25 e... doktora gittim normal dedi... 5 aydır deniyoruz 5 ay daha geçsin olmazsa gel dedi... umarım biran önce sağlıkla bebişlerimize kavuşuruz...

kızlar size birşey sormak istiyorum ben bu ay ilk defa ovulasyon testi kullanmaya başladım ama şöyle birşey var 30 31 günde bir regl oluyorum 11.gün test yapmaya başladım 14. gün anında çıkan kopkoyu 2. çizgiyi gördüm ama o gün çalışma olmadı 16. gün oldu bugün 17. gün ve 14.günden sonra hep silik çıkıyor 2.çizgi hep böylemi olacak adet olana kadar hep silikmi çıkacak 2.çizgi hiç sıfırlanmayacakmı testin markası laboquick

Son düzenleme:
valla ben bişey anlamadım bu testten. benim testler hergün gittikçe koyulaştı ama hiç test çizgisi kokoyu olmadı şimdi de silik çıkmaya başladı. neden bebeğim olmuyo:2:

Cevap için teşekkür ederim canım. Ben de Laboquick e pek güvenememiştim, sebebi de adetimin 10. günü yapmaya başladım ve bgün 26. gün hala çok silik ikinci çizgi çıkıyor. Büyük ihtimalle henüz yumurtam çatlamadı.Buyüzden ben de soğan kürüne başladım. Buarada 2 evli arkadaşımla bu konuyu konuştuğumda onlarında hamilelik öncesi adet düzenleri bozulmuş, onlara da herkes "çocuk yerini hazırlıyor "demişler... Adetlerinin erken vaya geç olmaya başlaması rahimin kendisini gebeliğe hazırlandığı söylenmiş. Bu arkadaşlardan birinin ablası da kadın doğum doktoru.

yupiii çok sevindim o zaman şimdi...

kızlar bu testlerin ortalama fiyatlarını öğrenebiliriyim? ve tavsiye ettiğiniz markaları.
bu ay da olmazsa önümüzdeki ay test le denemeyi düşünüyorum..

selam arkadaşlar adetime 4-5 gün var iki gündürovulasyon testimde pozitifi görüyorum hatta bugunki testım de T çizgisi C den daha koyuu, beyaz akıntım da var . sizce nedennnnn ?

Zaten pozitif olması için T'nin en az C kadar koyu olması lazım cnm, diğerleri pozitif sayılmıyor (gebelik testi gibi değil bu). beyaz akıntı değil de, yumurta akı gibi renksiz uzayan bir akıntı olması lazım. o zaman çalışman lazım :))

selam kızlar

testte 2. çizginin silik çıkması yumurtlama zamanın yakın olduğunumu gösteriyor

hayır, test çizgisinin en az kontrol kadar koyu olması lazım. onun dışında negatif! yumurtlama testi gebelik testi gibi değil, silik çizgiye takılmayın, silikler negatif.

sıfırlanması diye bir şey yok cnm, silikleri negatif say.. pcoslarda hep silik çıkıyor bildiğim kadarıyla.

valla ben bişey anlamadım bu testten. benim testler hergün gittikçe koyulaştı ama hiç test çizgisi kokoyu olmadı şimdi de silik çıkmaya başladı. neden bebeğim olmuyo:2:

yumurtlaman olduğundan emin misin cnm? pcoslu flnsan olmayabilir, doktora gittin mi?

canım bende pkoluyum ama benim hormonlarım normal

olabiliyor canım her pcoslunun durumu ve hormon değerleri farklı. ne güzel ve çok şanslısın hormonların normalse! :) güzel haberlerin tez olsun inş.

yine de silik çıkabilir tabi, testin açıklamasında da yazıyor "idrarınızda az da olsa lh vardır" diyor ve negatif örneğinde vermiş.

tamam canım sağol

arkadaşlar bir ay içersinde 1 kez mi oluyor bu yumurtlama. yani ona denk geldi geldi yoksa hamile kalınamıyor mu?

yumurtlaman olduğundan emin misin cnm? pcoslu flnsan olmayabilir, doktora gittin mi?[/QUOTE]

evet gittim hormon sonuçlarım normal. 6 aydır uğraşıyoruz ama hamile olamadım. laboquick test kullanıorum . bir de sigara tiryakisiyim ondan mı bebiş olmuyo acaba ama çok hamile kalan var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…