Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

testi kullanmaya başlamıştım reglimin 14. günü koyu çizgiyi gördüm ama 16. gününde çalışma oldu ondan sonra devam ettim testi yapmaya bugün 19. gün ve tekrar koyu çizgiyi gördüm yumurtlama günüme göre 9 gün kaldı reglime ben anlamadım bu olaydan hiçbirşey şimdi ben 2.defamı yumurtladım acaba ve bu mümkünmü ayda 2 kere yumurtlamak

selam hanımlar

bu testlerden anlayan biri ne olur cevap verisin kızlar

öğlen 3 gibi test yaptım 2 çizgide çok yavaş yavaş belirginleşiyodu ama reçetede 5 dk sonra okuyun yazıyordu 5 dk sonta baktım kontrol çizgisi çok belirgin değildi bi kenara koydum testi 6-7 saat sonra bi baktım 2 çizgide kopkoyu çok yavaş yavaş belirginleşti ama kopkoyuydu markasıda iyi bi marka ama ismini bilemiyorum sizce yumurtlamamı oluyor ben bu testlerden hiç bişey anlamıyorum kızlar

canım kullanma talimatında 5 dakikadan sonrası geçersizdir diyor

merhaba hanımlar,
2 gündür bu topiği baştan sona okudum. (aralarda kaçırdıklarım da olmuştur muhakkak)
ovulasyon testi nasıl yapılır, ne zaman yapılır, ne şekilde okunur.. gayet iyi anladım, hepinize çok teşekkürler.

ama, etraftaki eczanelerde, prediktör marka bi ovulasyon testi bulabiliyorum, fiyatı 25 tl. içinde sanırım 5 tane test çubuğu var.
dijital almayı düşündüm, bulamadım.

sizler, internetten aldığınızdan bahsetmişsiniz.
gittigidiyor ve hepsiburada'ya baktım, bulamadım. bakmayı mı beceremedim, bilemiyorum.

biriniz, güvendiğiniz bir markayı, nerden aldığınızı, link vererek açıklayabilir misiniz lütfen?
dijital de olabilir, tek kullanımlık çubuklar da olabilir.. farketmez.

bu konudaki yardımlarınız için çoookkk çok şimdiden teşekkür ederim.

ama benim bir sorum daha olacak bu testlerin kullanımı hakkında.

benim şu anda bir kızım var. ve bir süredir 2. bebek için denemeler yapıyorum, henüz bebek tutturmayı başaramadım.
ancak, erkek bebek için çalışmalar yapmaktayım kendimce. kk'daki hanımların uyguladıkları çeşitli basit yöntemleri deniyorum.
aslında sadece yumurtlama günü takibi yapmaya çalışıyorum kendimce.
bi prensibe göre, yumurtlama olmadan önce içerde sperm varsa, yumurta hemen onlarla buluşursa 'kız' olur... yumurtlama gerçekleştikten sonra döllenme olursa, 'erkek' olurmuş.
buna göre, sözde yumurtlama günümü belirliyorum her ay kendimce... ortadaki günü hesaplıyorum, akıntıma bakıyorum .. ama akıntım bi türlü uzamıyor. ortadaki gün o gün aslında.
o sebeple, acaba yanlış günü mü hesaplıyorum diye düşünüyorum şimdi... sizce öyle olabilir mi?

bir de bişey daha sorucam.
şimdi ben, yumurtlama gerçekleştiği gün veya hemen ertesi gün (kesinlikle öncesinde değil) içeri sperm göndermem lazım bu bahsettiğim 'erkek bebek döllendirme prensibi'' için.
yumurtlama testi, çift çizgi veya gülen yüz olduktan ne kadar süre sonra ilişki olması gerekiyor bu durumda?

polikistik over durumu varsa cok dalgalanma olur hormonlarda ve lh seviyesinde...oyle bir durum var mi?

İlişki 24 saat içinde olmalı
cunku yumurtanın omru 6 ıle 24 saat arası
ama bence sadece yumurtlama sonrasına baglama cunku
ılıskı once oldugunda kız olma ıhtımalı cok yuksek ama
ılıskı sonra oldugunda erkek olma ıhtımalı yuksek dıye bırsey yok
ılıskı yumurtlama sonrası oldugunda erkek olma ıhtımalı ıle kız olma ıhtımalı esıt

sadece kız olma ıhtımalı yuksek olmamıs oluyor

bence Çin takvımı de ıyı bu konuda
ben pek yanıldıgını gormedım

yıne de
oluruna bıraksan daha dogru cunku
cınsıyete bu kadar takılmak dogru degıl
Allah'ın zoruna gıder
bu benım fıkrım tabıı
ıste ama
zorama derım..

bu topiği okuduysan ir sürü isim geçti burda
gitti gidiyora da ovulasyon testı dıye aratsan onlarca cıkar
ben laboquick kullanıyorum
memnunum

bu topiği okuduysan ir sürü isim geçti burda
gitti gidiyora da ovulasyon testı dıye aratsan onlarca cıkar
ben laboquick kullanıyorum
memnunum

dediğin gibi aslında oluruna da bırakmak lazım.. ama elden geleni de yapmak lazım gibi geliyor bana.
madem böyle teknikler varmış, ben de burdan okuyup öğrendim bunları son 1 aydır... madem varmış böyle özel yöntemlerle istenen sonucu elde etmek gibi şeyler, ''ben bi yapıyım elimden geleni, gerisi allaha kalmış, nasıl uygun görüyorsa öyle verir zaten'' demek lazım diye düşünüyorum ben de.. elbette çok ısrarcı olup, allahın verdiğine karşı gelmek değil yani niyetim.. kimse de öyle bi kasıtta olamaz.

onlarca çıktı zaten gittigidiyor sayfasında... markaları belli değil, hiç duymadığım şeyler.
bir de burda, geçmiş sayfalarda bazı şeyler okudum...

''mavi olanı iyi, yeşil olanı iyi değil'' - hangisi mavi? hangisi yeşil?
''gittigidiyordan aldıysan testini, hepsi hatalı, bozuk çıktılar son dönemde.. hiç güvenme'' - neydi bunların markası mesela? ne marka olanların hepsi bozuk çıktı? almayalım biz de..
''benim elimde iki tane test var, birisinde pozitif görüyorum, diğeri hala silik çizgi gösteriyor. acaba hangisi dopru kızlar?'' - hangisinin sonucu doğru çıktı acaba?

gibi gibi... bu topikte okuduklarıma istinaden sordum ben bu, hangisinden memnunsunuz, nerden aldınız gibi soruları canım..

valla bakalım haydi hayırlısı olsun..
ben de gitti gidiyordan verdim laboquick siparişi..20'li midir nedir... 24,90 tl imiş...

darısı başına canım.adetimin üstünden 23 gün geçti ancak görebildim çizgiyi.
Adetimin üzerinden 27 gün geçti ve hala göremedim ben
6 aydır korunmuyoruz, normalde çok düzenli adet olurum hep 28 günde bir. ilk 3 ay düzenli oldu, son 3 aydır da sürekli bir önceki adetimden daha geç oluyorum. İlk etapta 7, sonra 10 gün geç oldum, bu ay ise herhalde en az 15 gün geç olacağım...

arkadaşlar bir ay içersinde 1 kez mi oluyor bu yumurtlama. yani ona denk geldi geldi yoksa hamile kalınamıyor mu?

evet canım, her döngüde sadece bir kez yumurtlayıp çatlatıyorsun ve o yumurta da 24 saat kadar canlı kalıyor. spermler de 3 güne kadar canlı kalabiliyor. yani toplamda 4 gün gibi bir şey olasılığın..

yumurtlaman olduğundan emin misin cnm? pcoslu flnsan olmayabilir, doktora gittin mi?

evet gittim hormon sonuçlarım normal. 6 aydır uğraşıyoruz ama hamile olamadım. laboquick test kullanıorum . bir de sigara tiryakisiyim ondan mı bebiş olmuyo acaba ama çok hamile kalan var.[/QUOTE]

hangi hormon sonuçların? adetin 2.3.günü verdiklerinde yumurta olup olmadığını görmezsin cnm. 21.günü progesteron testi belli eder. en önemlisi de ultrason muayenesi. bir de herkesin yumurtlama dönemi farklı. sürekli takip etmen gerek demek ki? 6 ay çok uzun bir süre değil, her döngüde hamilelik olasılığı %25 biliyorsun. 1 seneye kadar süre veriyor doktorlar.
sigara da çok zararlı ayrıca! hem yumurtalarına, hem de olursa bebişine...

idrarın koyu değildir canım, en az 4 saat öncesinde sıvı alımını bırakman lazım. en yoğun idrar da sabah oluyor, bir de sabah dene. burdaki çizgiler gebelik testi gibi değil, yani silik de çıksa pozitif demek değil. testin kontrolden koyu çıkması şart! diğerleri hep negatif!

arkadaşlar bir ay içersinde 1 kez mi oluyor bu yumurtlama. yani ona denk geldi geldi yoksa hamile kalınamıyor mu?
spermler 5-6 gun canli kalabiliyor uterus icinde. yumurtlamadan onceki bes gun en verimli gunler. yumurtlamadan sonra birgun icinde de sansin var...

yumurtlaman olduğundan emin misin cnm? pcoslu flnsan olmayabilir, doktora gittin mi?

evet gittim hormon sonuçlarım normal. 6 aydır uğraşıyoruz ama hamile olamadım. laboquick test kullanıorum . bir de sigara tiryakisiyim ondan mı bebiş olmuyo acaba ama çok hamile kalan var.[/QUOTE]

adetin ucuncu gunu doktora git. yumurta takibine baslayin...

ilginc bir test imi genelde 5 dakika sonrasi sonuclar gecersizdir...baska bir marka dene bir dahakine...

Son düzenleme:
bende 2 aydır kullanıyorum ovulasyon testi ve pozitifi gördükten 12 gün sonra regl oluyorum. geçen ay 16. gün pozitifti bu ayda 21.gün bu normalmi.bide çoğu kişinin dediğine göre yumurtlamadan 14 gün sonra regl olunur.acaba benimki bir sorunmu olduğunu gösterir

peki adetlerin duzenli mi? onumuzdeki ay da 10 gunden az surer ise (yumurtlama ve adet arasi) sure doktora danismak iyi olur...

beyaz akıntı yumurtlamadan ne kadar süre önce geliyor arkadaşlar

bu kisiden kisiye degisir. 4 saat once de gelebilir, 24 saat once de...onemli olan o gunu degerlendirebilmek...cunku yumurta erken catlamissa bile 24 saat canli kaliyor...o yuzden ovulasyon oncesi iliski daga garantili oluyor...

aslında genelde düzenlidir.28-30 en fazla oda arada bir 32 olur.mesela geçen ay 16.gün pozitifi gördüm 29.gün regl oldum. bu ay 21. gün pozitifti ve 34. gün regl oldum ve bu yıl ilkkez bu kadar geciktim.aslında test kullanmasam bile yoğun uzayan akıntıdan kasık ağrısından yumurtladığımı anlayabiliyorum sadece yumurtlama ve adet arası gerçekten kısamı yani normal değilmi her kadında illaki 14 günmü olması lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…