Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Kızlar çok önemli birşey sorucam bana yardımcı olabılır mısınız..
Benım perşembe gunu yumurtlamam gerekıyor normalde.
PAzartesı ve sal sabah aksam test yaptım ıkıncı cızgı genelde ılk cızgıye gore sılıktı.
Bugun çarşamba yarın yumurtlamam lazım ama bugun sabahkı testte ıkıncı cızgı hıc yok.. :KK43:(
yanı sılık de olsa o cızgının olması hormonların oldugunu gosterır dı mı.
ama neden bırdendıre sıfırlandı
acaba yarın tekrar koyu olma ıhtımalı var mı

ıkıncı cızgısı once sıfırlanıp sonra bırden koyulasan oldu mu
cok hayal kırıklıgına ugradım
:KK43:(
ıkı gundur sılık olunca
nasılsa perşembe asıl gun
carsamba koyu olur dıyordum :KK43:(
hanı 24 saat one hormon artısı oluyor ya
sız ne dersınız
nasıl olmustur :KK43:(((

PAzartesı ve sal sabah aksam test yaptım ıkıncı cızgı genelde ılk cızgıye gore sılıktı.
Bugun çarşamba yarın yumurtlamam lazım ama bugun sabahkı testte ıkıncı cızgı hıc yok.. :KK43:(

ıkı gundur sılık olunca
sız ne dersınız
dalgalanmalar olabilir normaldir ve yumurtlayacagini haberdar eden asiri lh salinimi her an baslayabilir. yarin ve cuma gunu ozellikle sabah ilk idrarla tekrar yap...bazen erken ya da gec ymurtlama da olabiliyor mevsimsel..hata bazen hic yumurtlama da olmayabiliyor yilin 1-2 ayi....test yapmaya kacinci gun basladin?

ıkı gundur sılık olunca
sız ne dersınız

ovulasyon testleri sabah ilk idrarla yapılmaz :KK20::KK20::KK20: bu testlerin içindeki bilgi kağıdında da yazar. gün içinde çok sıvı tüketmeden tuttuğunuz 3-4 saatlik idrarla yapın.

ıkı gundur sılık olunca
sız ne dersınız

inan arkadaşım ben de anlamadım... bir bilen olsa da sorsak...

adet aralığım 25-26 gün... bu ay ovulasyon testi aldım adetin 6. ve 7. günleri yaptım ilk çizgiye yakın olmasa da belirgin bir 2.çizgi vardı bugün yaptığım ise diğer ikisine nazaran daha silik... yine mi artacak yoksa adetin 6. 7. günü yani bitmek üzereyken mi yumurtlamdım ben de anamış değilim:KK43:((((

inan arkadaşım ben de anlamadım... bir bilen olsa da sorsak...

adet aralığım 25-26 gün... bu ay ovulasyon testi aldım adetin 6. ve 7. günleri yaptım ilk çizgiye yakın olmasa da belirgin bir 2.çizgi vardı bugün yaptığım ise diğer ikisine nazaran daha silik... yine mi artacak yoksa adetin 6. 7. günü yani bitmek üzereyken mi yumurtlamdım ben de anamış değilim:KK43:((((

sabah ilk idrar ile yaparsan daha saglikli sonuc elde edersin...tum idrar testleri (hastanelerde yaptiracagin LH testi dahil) sabah ilk idrar ile yapilir...bazi asiri hassas testler icin ilk idrar ile yapilmaz der ama yine de en saglikli sonuc sabah ilk idrardir...

Son düzenleme:
sabah ilk idrar ile yaparsan daha saglikli sonuc elde edersin...tum idrar testleri (hastanelerde yaptiracagin LH testi dahil) sabah ilk idrar ile yapilir...bazi asiri hassas testler icin ilk idrar ile yapilmaz der ama yine de en saglikli sonuc sabah ilk idrardir...

evet canım haklı olabilirsin çünkü bu forumda bazı hamile kalan arkadaşların yorumlarını okudum hep sonuçlarını sabah ilk idrar ile değerlendirmişler olasılık fazla bence de kendi fikrim....

dalgalanmalar olabilir normaldir ve yumurtlayacagini haberdar eden asiri lh salinimi her an baslayabilir. yarin ve cuma gunu ozellikle sabah ilk idrarla tekrar yap...bazen erken ya da gec ymurtlama da olabiliyor mevsimsel..hata bazen hic yumurtlama da olmayabiliyor yilin 1-2 ayi....test yapmaya kacinci gun basladin?

kızlar

acıklamalara tam uydum, 4 saat bekledım

sabah ılk ıdrarla yapmadım

9. gunden sonra basladım

normalde bugun yumurtlamam gerekıyordu

adet dongum 24

korkum ne bılıyor musunuz
acaba ben dun kı cıft cızgıyı yanlıs mı yorumladım

cunku ozellıkle C kadar koyu olması lazım denıyor ya T nın

onun yarısı kadar koyuydu, oyuzden bu tam ılk cızgı kadar koyu degıl dıye saymadım

ama bugun o kadar sılık cıktı kı dun kı cok koyu kaldı yanında

offf

benım adetlerım cok duzenlıdır

gunu gunune olurum

bence yumurtlamam da oyledır

ama oyleyse

ben bugun yumurtlamalıydım ve cıft cızgı cıkmalıydı yaaaaa

offffffff

çift çizgiyi görene dek

arada boyle cok dustugu olmus muydu sizde.

kızlar

acıklamalara tam uydum, 4 saat bekledım

sabah ılk ıdrarla yapmadım

9. gunden sonra basladım

normalde bugun yumurtlamam gerekıyordu

adet dongum 24

korkum ne bılıyor musunuz
acaba ben dun kı cıft cızgıyı yanlıs mı yorumladım

cunku ozellıkle C kadar koyu olması lazım denıyor ya T nın

onun yarısı kadar koyuydu, oyuzden bu tam ılk cızgı kadar koyu degıl dıye saymadım

ama bugun o kadar sılık cıktı kı dun kı cok koyu kaldı yanında

offf

benım adetlerım cok duzenlıdır

gunu gunune olurum

bence yumurtlamam da oyledır

ama oyleyse

ben bugun yumurtlamalıydım ve cıft cızgı cıkmalıydı yaaaaa

offffffff

çift çizgiyi görene dek

arada boyle cok dustugu olmus muydu sizde.

bende yeni başladım ovulasyon testi kullanmaya ama aklımı karıştırdınız kullanma talimatında ilk idrarla yapmayın diyo sizse ilk idrarla diyorsunuz napsamki

bende yeni başladım ovulasyon testi kullanmaya ama aklımı karıştırdınız kullanma talimatında ilk idrarla yapmayın diyo sizse ilk idrarla diyorsunuz napsamki

polikistik over durumlarinda sabah yapilan test yanlis positif verebiliyor cunku pko'larda lh seviyesi yuksek oluyor...o yuzden oyle yaziyor orda...miyom, pko vs..olmadigina eminsen sabah yapilan test daha temiz cikar...

ben de onu almıştım yarısı kaldı şükür:)

Cnm benım hayırlı olsun bebısın..
Ben de bu testten aldım ılk yaptıgımda ıkıncı cızgı koyu gıbıydı ama ılk cızgıden yıne de daha sılıktı.

Tam aynı koyulukta olması gerektıgı ıcın bos gectım ama 2 gun sonra ıkıncı cızgı tamamen sılındı nerdeyse

benım sormak ıstedıgım su
sen yumurtlaa gununu buldugunda
2. cızgı ılk cızgı ıle aynı koyulukta olmus muydu yoksa
ılk cızgının yarısı kadar mı koyuydu
yanı benımkı oyleydı tam ılkı kadar degıl dıye yumurtlamadım sandım
ama sımdı cok sılık cıkınca ılk gordugum dogrumuydu acaba dıye supheye dustum
sendne ve cıft cıgıyı gorenlerden rıcam bu konuda benı aydınlatır mısınız
yanı cıft cızgıde gercekten ılk cızgı kadar koyu mu gormus oluyorsunuz?

ya ben hiç anlamadım bu işi 5 test vardı bugün son testi yaptım ilk gün 2. çizgi hiç çıkmadı sonra ki günlerr giittikçe koyulaştı 3. 4. gün diğer çizgiye yakın bi koyulukta oldu bugün yine ilk günkü gibi silik çıktı ama içinde pozitif olması için ikisinin ya aynı ya da 2. çizginin daha koyu olması lazım yazıyo 3. ve 4. gün çok yakındı koyulukları ama 2. çizgi birazz daha silikti şimdi ben yumurtlamış mı oluyorum yoksa yumurtlama olmadı mı of yaaa üzüldüm şimdi :KK43:

aynısını ben de yasadım
bız galıba
ılk cızgıyı yakalıcaz dıye bos yere bekledık
sonra da yumurtladık ve bıttı

:KK43:((
kacırdık...

:KK43:((((((((

kızlar merhana ben de bu ay ilk defa ovulasyon testi kullandım.bu clearblue markasından.fiyatı cok pahalı ama gercekten kullanımı cok kolay. reklama girmesin ama görünce ben de yazmak istedim. bnde hep sabah ilk idrarla yaptım.çünkü içindeki bilgide sabah ilk idrarı tavsiye ediyodu. ben 12. gün başladım yapmaya 14. gün pozitifi yani gülen yüzü gördüm.bakalım şuan bekleme aşamasındayım tuttu mu bilemiyorum hayırlısı.

kızlar merhana ben de bu ay ilk defa ovulasyon testi kullandım.bu clearblue markasından.fiyatı cok pahalı ama gercekten kullanımı cok kolay. reklama girmesin ama görünce ben de yazmak istedim. bnde hep sabah ilk idrarla yaptım.çünkü içindeki bilgide sabah ilk idrarı tavsiye ediyodu. ben 12. gün başladım yapmaya 14. gün pozitifi yani gülen yüzü gördüm.bakalım şuan bekleme aşamasındayım tuttu mu bilemiyorum hayırlısı.

cnm fıyatı ne kadar bu urunun
kullanım sınırı var mı
sayı olarak?

baktım ınternetten 100 Tl nerdeyse ve 7 kullanımlık
bence değmez
en kotu adet bıttıkten sonra gunasırı ılıskı yasarsın
boylece kacırma sansın olmaz
100 tl ye de bebısınıze bısı alırsınız
benım fıkrım bu

cnm fıyatı ne kadar bu urunun
kullanım sınırı var mı
sayı olarak?

evet 100 tl civarında.içinden 7 tane cıkıyo. ben aslında anlıyorum yumurtlama olacagını vaginal akıntımdan. yumurtlmadan önce 3 gün kaygan uzayan akıntı geliyo. ama benim doktor cok ısrar etti test kullan emin olalım die. yoksa bana da biraz para tuzagı gibi geliyo bu işler. ben 3 tanesini kullandım artık kalanlar da diğer aya kaldı.

$Fotoðraf0005.jpg

kızlar bende loboquick ovulasyon testini kullanıyorum.12 gündür test hep böyle çıkıyor.sizce de bi gariplik yok mu.ben anlayamadım.ne anlama geliyor şimdi bu test.yardımcı olabilecek var mı:KK43:

X