Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

tembellikle ne ilgisi var ilişki için özellikle de bir erkeğin her an hazır olması mümkün değil...hamile kalmayı hedefleyen bir bayan ne kadar
stres içinde ise eşi de aynı stresi yaşamakta...üstelik ilişki bir süre sonra zevkten çıkıp görev halini almakta...
dolayısıyla uygun zamanı ve uygun anı yakalamak şansı arttırdığı için her türlü çare de denenmekte...
asıl şu an ben karşıyım dediğin şeye...diğer arkadaşların dediği gibi ya çocuğun var yada bayan değilsin
yada çocuk sahibi olmayı düşünmüyorsun....biraz daha dikkatli yorum yapmak lazım..burada genellikle
hep sıkıntı çeken yada sıkıntı çekme adayı olan insanlar var...mutluluğumuzu da paylaşıyoruz, üzüntülerimizi de
herşeyi dr. kontrolünde yapmaktan taraftarım ama yinede burada umut aradığım günler olmadı değil
biraz daha dikkatli yorum yapmak belki de hiç yapmamak en iyisi...

slm kızlar size bir sorum olacak ben pkoluyum ve cocuk düşünüyorum 2yıldır bu ay ovulasyon testi kullanmak istiyorum bugun adetimin 15,günü ben 13,14 günleri test yaptım ilk çizgi biraz silik ikinci çizgi daha koyuydu nelere dikkat etceğimi bnilmiyorum hergün aynı saattemi yapıyorsunuz nasıl yapıyorsunuz su falan içilmiyor galıba belli bir süre yardımcı olurmusunuz banada

doğru tahmin etmişsin evt bir çocuğum var ve bende sizin yaşadıklarınızı zamanında yaşadım üstelik eşim istemediği için ilişkidende uzak duruyordu ve dediğim gibi sıkı çalışmalardan sonra oldu oğlum istemeyen kocaya rağmen ful çalıştığımı bilirim + ben tembel işi desem değil daha çok uğraştırıyor dedim çünkü gerçekten uğraştırıcı geceleri biraraya gelemeyen çiftler çalışan birbirini göremeyen çiftlere bişey diyen yok stres yapmayın bol bol Allaha dua edin isteğinizin sahibide odur şimdi hatırlamıyorum 7sene once uyguladığım için bir dua kitabında dua görmüş onu uygulamıştım yağmur suyuna okunan ben o ay hamile kalmıştım ve Allahtan nasıl bir bebek istediysem öyle bir bebek yolladı bana inşalllah sizede biran evvvel yallar bebeğinizi

teşekkürler, şimdi böyle güzel oldu... Inş herkes için en hayırlısını verir rabbim

Ya arkadaslar, ben bulamıyorum bu testlerden, internetten de almak istemiyorum. İstanbul da nerelerde var, bilen söyleyebilir mı?

kızlar ovülasyon testinde silik çizgi çıkmasına ragmen hamıle kalan war mı bılıo musunuz.. yanı bende sureklı sılık cıgı cıkıo,ki ben dogum kontrol hapı kullanırken bıle yumurtluodum(doktor görmüştü).. iki-üç gundur hafif bı kasık agrısı war adetımın ortasındayım..şaşırdımm.. warsa bıldıgınız ıcım rahatlııcak..yoksa ve bu ay da hamıle kalamazsam yumurta takıbı yaptırcamm..

slm arkdaşalr.bende internetten fortel marka ovülasyon testi siparişi verdim kapıda ödeme ımkanıda çok rahatmış.dün elime geçti.Hakkında işe yaradığına dair kesin bir test oldunuduymuştum.:Uzun zamandır araşrırıyordum ovulasyon testlerini.Benim eşimde sperm hareketsizliği var sadece şu ana kadarki tetkiklerimize göre ,!tane oğlum var normal yolla 9 yaşında şu anda fakat 4 yıl olucak ikiniciye hamile kalamıyorum.Düşük dış gebelik v.s olmadı çok şükürki.Herks için hayırlısı olsun.Ayrıca incir kürü yapıyorum bugun 4.günüm oldu.Pazar yada pazartesi testi kullanmaya başlıycam kısmetse ,Çok heyecanlıyım Gelişmeleri sizlerle paylaşırım burdan arkdaşlar Allahım gönlünüzdeki muradları gerçek gibi önümüze sunsun inşallah

kılzar ben 8. günden beri ovulasyon testi yapıyorum... 14. gün diğer çizgiye çok yakın bir renkte 2. çizgiyi gördüm... 15. gün tam anlamıyla iki çizgi de aynı renkti... 16. gün çizgi kayboldu... eğer ben 15. gün çift çizgiyi gördüysem 24-36 saat içinde yumurtlama olacak anlamına geliyor değil mi... ben 14-15 ve çift çizgiyi gördükten bir gün sonra yani 16. günü değerlendirdim.... sizce devam etmeli miyim... çünkü malum kocaların da canı var :) ve biraz sıkıcı olabiliyor böyle programlı yaşamak birşeyleri...

arkadaslar adetımın 12. günü ovulasyon testım koyulasmaya baslamıstı muhtemelen ovulasyon gerceklesıcektı ama sehır dısına cıktıgım ıcın test yapamadım dun öylesıne hatta ıdrar bıle fazla tutmadan test yaptım yıne koyu ıkı cızgı cıktı ve adetıme 10 gun var sızce bu nedır??tekrarmı yumurtluyorum yoksa hamılelık olabılırmı lutfen fıkrı olan varsa yardımcı olabılırmıı

Merhaba sorunuzun cevabını ben de merak ediyorum. Benim 6 gün sonra adet olmam lazım ben de az önce ovulasyon testi yaptım 10 dakika içinde kontrol çizgisinin yarısından fazla kırmızı olmuş. Geçen 4 gün önce de aynı şey olmuş. Sizinle aynı şeyi yaşamışız. Ben de merak ediyorum...

10 gun once de yaptiniz mi ovulasyon testi ve pozitif sonuc elde ettiniz mi? yani bu ayki ilk pozitifiniz degilse gebelik belirtisi olabilir ama zaten ovulasyon testi bu yuzden pozitif ise kan testinde de hemen cikar, hatta idrar testinde de coookkk silik de olsa hemen gorulur...

Son düzenleme:
bu ay ovülasyon testi denemek istiyorum. Adetlerim genç kızken ve evliliğimin ilk senesinde çok düzenliydi 28. günde bir adet olurdum. 1 sene önce düşük yaptım ve adetlerim bütün çabalarıma rağmen geç gelmeye başladı.Doktorlar birkaç günlük gecikmenin önemli olmadığını söyledi.ben 28 günde bir adet olduğumu hesaba katıp 14. gün yumurtlayabileceğimi düşündüğümden 11. ve 16. günler arasında yoğunlaştım..şu son birkaç aydır adet döngüm 32 33. günlerde. Yanlış hesaplamanın kurbanı olduğumu düşünüyorum. Bu döngüye göre 18. ve 19 günlerde ovülasyonun gerçekleştiğini düşünüyorum..En iyisi bir ovülasyon testi ile bunu dogru tahmin etmek..
Gebelik testi gibi olan test çubuklarından ziyade bana en doğru sonucu veren ve uzun süre kullanabileceğim tarzda bir test önerebilir misniz? Netten araştırdım gülen yüz dijital testi tavsiye eder misiniz? Birde bu gülen yüz dijital testte 7 adet ve 20 adet test çubuğu olmak üzere farklı fiyatlarda 2 ürün satılmakta.. bu 7 ve 20 sayısında olan test çubuklarımı dijital göstergede...sürekli kullanabilir miyim. Tek kullanımlık mı acaba? kullan at şeklinde mi?

canım gülen yüzlü olan markadan ben kullandım içinden 7 adet çıkıyor..
ve kullan at şeklinde sadece 1 ay yetiyor..
ama yorumlamak zor olmuyor makina yorumluyor senin yerine..
diğerlerinde çizgi koyumu açıkmı endişeye düşebiliyorsun...
inşallah vesile olur ve bebeğin gelir bir an önce...

cevabın için teşekkürler. Dijital olunca birçok kez kullanılır sanıyordum demek o da tek kullanılmık. Bakalım bu ay ilk defa deneyeceğim 7li olandan almayı düşünüyorum muhtemel ovulasyon zamanına yakın testleri yapmaya başlarım...

Teşekkür ederim cevabın için. Ben adetin 10.gününden itibaren yaptım. 14. gün koyuya yakın,-15.günde koyu oldu, o 2 gün çalışma olabildi. 19. gün kasığım ağrıdı acaba yeniden mi yumurtluyorum dedim yarıya yakın kırmızıydı ama çalışma olmadı. 2 gündür de 23 ve bugün 24. gün iki gündür yine ovulasyonun 2. çizgisi yarıya yakın kırmızılıkta. Cumartesi adet olmam lazım testte şimdi çıkmaz. Kanda belki çıkar ama gitmek istemiyorum. 2 kere günüm geçti gittim yokmuş çok kötü hissettim kendimi dr yok deyince...

yariya yakin kirmizilta derken ne demek istedigini tam anlamadim. en az test cizgisi kadar kirmizi ya da ondan da koyu degil mi?
kendimden ornek vereyim ben...ovulasyondan 12-13 gun sonra ovulasyon testi ile gebelik tahmini yapmaya calisiyordum. kontrol cizgisi hemen hemen test cizgisi ile ayni koyulukta cikmisti. ertesi gun yani 13. gun sabahi daha da koyuydu. ancak o gun aksam idrari 4 saat tuttuktan sonra yaptigim gebelik testi de aninda cisft cizgi cikti, silikti ama aninda gormustum. sunu demek istiyorum. eger ovulasyon testi gebelik nedeniyle koyulasmaya basladiysa ayni zaman da idrar testi de gosteriyor. ama idrarin sulu olmamasi gerekiyor, yani epey bir tutmus olduktan sonra testi uygulamalisin. cok koyu sari olsun ki rengi, daha iyi sonuc versin...insallah en hayirlisi ne ise o'nu yasarsin:)

yariya yakin kirmizilta derken ne demek istedigini tam anlamadim. en az test cizgisi kadar kirmizi ya da ondan da koyu degil mi?
kendimden ornek vereyim ben...ovulasyondan 12-13 gun sonra ovulasyon testi ile gebelik tahmini yapmaya calisiyordum. kontrol cizgisi hemen hemen test cizgisi ile ayni koyulukta cikmisti. ertesi gun yani 13. gun sabahi daha da koyuydu. ancak o gun aksam idrari 4 saat tuttuktan sonra yaptigim gebelik testi de aninda cisft cizgi cikti, silikti ama aninda gormustum. sunu demek istiyorum. eger ovulasyon testi gebelik nedeniyle koyulasmaya basladiysa ayni zaman da idrar testi de gosteriyor. ama idrarin sulu olmamasi gerekiyor, yani epey bir tutmus olduktan sonra testi uygulamalisin. cok koyu sari olsun ki rengi, daha iyi sonuc versin...insallah en hayirlisi ne ise o'nu yasarsin:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…