Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Kızlar merhabalar, uzun zaman oldu forma giremedim, hala hamişlik için uğraşmaktayım:)ne olur cevap yazın: bugün adetimin 15.günü, ovul. testimde yine geçen ay aynı gün olduğu gibi ikinci çizgi koyu çıktı bugün, bana bir akıl verin: 24-48 saat içinde ilişki olsun diyor!! Yani YARIN mı? Yoksa öbürgün mü yakınlaşma olsun? Biz 11.-13.gün yakınlaştık, gün aşırı olsun istemiştik, bu gün ve yarından sonraki gün mü? Yoksa yarın mı?? Cevap yazarsanız mutlu olurum lütfenn!!

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bence bugün ve yarindan sonraki gün cok mantikli. Yumurta 24 saat yasiyor. Hem catladiginda spremler olur, hem de zaten yumurta yasarken tekrar spremle karsilasir. Sanki 2 kat sans gibi gelio bana. Ama bir cok kisi siliklesmeye basladiginda deniyor. Aslinda icine hangisi doguyorsa onu yap. 11,13,15,17 diye git sen Ins güzel haberler verirsin.

Bu cevap içimi rahatlattı elif14 çok teşekkür ederim, ben de bundan yanaydım,ama tereddütteydim, şimdi eminim artık :) gün aşırı gidelim biz, güzel dileklerin içinse ayrıca teşekkür ederim, tüm bebek isteyen kollar bebişlerini sarsın en kısa zamanda inşallahh

Canim sen koyu gordugun aksam uygulama yapin zaten spermler en az 2 gun yasiyor gun asiri bir kez daha yapin. Zaten cizginin siliklesmesi hemen yumurtanin catlamasi anlamina gelmiyor. Cunku yumurta koyulastigi andan itibaren 1 ile 5 gun arasinda catliyor. Bunu ultrason cwkrirmeden bilemezsin kisiye gore degisebilir. Seninde ultrason cektirme gibi bir ihtimalin yoksa koyulastigi andan itibaren ki bunun bir kac gun oncesi de dahil2 gunde bir deneme yapin. Allah ol demeyi nasip etsin bebegine tez zamamda kavusursun umarim.

Cevabın için teşekkürler, yumurtlama günü için: womanlog uygulamasının da takip ediyorum:

Buna görede yarın yumurtlama gözüküyor, haklısın canım gün aşırı deneyelim, çatlama gününü bilemeyiz, ultrasona girmedikçe!Rabbim "ol "desin hepimizin bebişleri için inşallah...

Canım çok geçmiş olsun.Benimde çoğu aylar yumurtam çatlamayıp kiste dönüşüyor.Bu ayda öyle olmuş olabilir bilemiyorum.Adetim geçti ama kist olduğu aylarda adetim gecikir.Testlerde pozitif çıkar :) Kanda baktırana kadar emin olamıyorum canım :)

Arkadaslar bugün 1 nisan .. benim adet baslangicim.. ama ne gelen var ne giden.. hamile miyim diye ümitlenmek de istemiyorimm.. doktor perşembe gel dedi kan icin.. gebelik testi yapmak istiyorum ama korkuyorum.. hafif sancim da var bilmiyorum adet mi hamilelik mi.. dua edin ne olur..

Valla simdi gebelik testi yapsam cift cizgi ciksa bile kafamdaki soru isaretleri gitmiycek kan testi yaptirana kadar. Dedigin gibi yumurta catlamamissa cift cizgi olusabilir. Neye guvenecegimi sasirdim. Suanda da aklimda birsuru soru var. Ya catlamiyorsa. Catlatma icin ne yapmak lazim. Bazilari hap bazilari igne kullaniyor sanirim. Bu arada yumurta catlamiyorsa kasik agrisi yapiyormus diye okudum. Kasik agrilarim bu yuzden de olabilir. En iyisi ben bu hafta sonu doktora gideyim. Kafam bir dunya oldu :S

Amin insallah canim hayirlisiyla.

Bizde cift çizgiyi gördüğümz gün ve ertesi gün birlikte olduk. Bugun adet günüm bakalim ne olcak

Selam canim umarim hamilesindir. Ama bunu test yapmadan tam olrak ogrenemiyoruz malesef. Benim de 2 gun gecti adetimden henuz bisey yok. Biraz dah beklemeyi dusunuyorum. Henuz ne idrar ne kan testi yaptim. Umarim hepimiz hamileyizdir :)))

Merhana kızlar. Yardıma ihtiyacım var. Ovulasyon testleri ile yumurtlama günümü takip ediyordum dün ikinci çizgi vardı ama tam koyu degildi. Bugün hem akıntım oldu hemde kasıklarımda hareketlenme hissettim şimdi tekrar test yaptım ikinci çizgi baya silikleşmiş. En son pazar günü sabah birleşme oldu eşimle. Bugün şehir dışında akşam gelcek. Acaba geçmi kaldık ne yapmam lazım. Lütfen bi akıl verin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Test tekrar siliklesince yumurta catlio. Yani bugün senin de hissettigin gibi sanirim yumurta catladi, ve 24 saate kadar yasio. Her durumda sans var. Bugunu sakin bos gecme.

Selam canim umarim hamilesindir. Ama bunu test yapmadan tam olrak ogrenemiyoruz malesef. Benim de 2 gun gecti adetimden henuz bisey yok. Biraz dah beklemeyi dusunuyorum. Henuz ne idrar ne kan testi yaptim. Umarim hepimiz hamileyizdir :)))

Inşallah canimm yaa adeti geciken cok kisi var :) acaba mevsimsel mi :) neyse rabbim bilir herseyi benim erken gelir gec gelmezdi bakalim sonuc ne olacak:) allah inşallah hepimize tattirir bu duyguyu tez zamanda

Test tekrar siliklesince yumurta catlio. Yani bugün senin de hissettigin gibi sanirim yumurta catladi, ve 24 saate kadar yasio. Her durumda sans var. Bugunu sakin bos gecme.

Inşallah şansım devam ediyordur bu gece değerlendirelim. Pazar günü sabahta olmuştu çakışmamız. Inşallah bu ay olur

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Aynen canım,bende bazen adet öncesi kasık ağrısı yaşıyorum hamileliğe yoruyorum ama kist çıkıyor genelde.Çatlayıp çatlamadığını anlamanın yolu yok maalesef.Ancak adetin 21. günü kan testiyle anlaşılabiliyor.Bende onu yaptıracağıma 1 hafta daha bekleyip kanda hcg baktırırım diyorum :) Canım ben yumurta çatlaması için incir+havuç kürü yapıyorum :)

Bugün benimde adet günüm ama gelen giden yok aynen.Dün akşam kaıklarımın ağrıından uyuyamadım,birde havalar güzel olmasına rağmen özellikle geceleri çok üşüyorum.Göğüs ağrlarımda devam ediyor.İnşaAllah hamileyizdir :)

Inşallah canimm yaa adeti geciken cok kisi var :) acaba mevsimsel mi :) neyse rabbim bilir herseyi benim erken gelir gec gelmezdi bakalim sonuc ne olacak:) allah inşallah hepimize tattirir bu duyguyu tez zamanda

Amin insallah hayirlisi. Benim geciktigi icin genelde biraz bekliyim dedim. Dedigin gibi mevsimsel de olabilir.

Ben de duydum o kuru ama daha denemedim. Bu ay ilk oldugu icin. Bakalim olmazsa deneyecegim. Pcos olanlar icin de sogan kuru varmis. Ama bu kuru yapanlar o ay hamile kalmasin deniyor. Sanirim yumurtaliklari tamamen temizliyor. Bu incir havuc kurunun de boyle bir kosulu var mi acama hamile kalmayin kuru yaparken gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…