Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Aysvol kullanıcısından alıntı
Kizlar merhaba, buraya yaziyorum ki sizde ovulasyon testlerinizden umudunuzu kesmeyin diye, ben pkoluyum ayni zamanda hashimoto tiroidi hastayim 6 aylik evliyim hic de korunmadim, bu ay ovulasyon testi kullandim ben yumurtlama zamanimi herkes gibi 13. 14. Gun sanarken israrla her gun yaptim ve adetimden 19 ve 20 gun sonra yumurtladigimi ogrendim, ogrendigimde adetime 10 gun vardi, tabi o gunleri iyi degerlendirdik ve su an hamileyimmm :) umudunuzu sakin kaybetmeyin olur mu rabbim tum isteyenlere versin insallah. Ben de bebegime kavusayim hayirlisiyla ..

Canım bu arkadaş sana yardımcı olabilir...sana iyi gelebilir :)

teşekkür ederim.

Kizlar merhaba, buraya yaziyorum ki sizde ovulasyon testlerinizden umudunuzu kesmeyin diye, ben pkoluyum ayni zamanda hashimoto tiroidi hastayim 6 aylik evliyim hic de korunmadim, bu ay ovulasyon testi kullandim ben yumurtlama zamanimi herkes gibi 13. 14. Gun sanarken israrla her gun yaptim ve adetimden 19 ve 20 gun sonra yumurtladigimi ogrendim, ogrendigimde adetime 10 gun vardi, tabi o gunleri iyi degerlendirdik ve su an hamileyimmm :) umudunuzu sakin kaybetmeyin olur mu rabbim tum isteyenlere versin insallah. Ben de bebegime kavusayim hayirlisiyla ..

Hayırlı olsun öncelikle. Bende pko hastasıyım ama adetlerim sana göre çok düzensiz. 48.günümdeyim hala çift çizgiyi göremedim. diğeri hep silik çıkıyor. Başka birsey uyguladın mı

Ovulasyon döneminde görülen bu akıntı, yumurtlama gününde yumurta akı kıvamında, çekince uzayan, sümüksü ve şeffaf bir görünüm alır. Bu şekildeki vajinal bir akıntı "ovulasyon" un habercisidir.çift çizginde varsa en iyi dönem görünüyor.

cevapladığın için teşekkür ederim. beni endişelendiren test çizgisi kadar koyu olmadı hiç biri bitanesi çok yaklaştı ama ince bi çizgi oluştu ilk kez kullanyorum da.

cevapladığın için teşekkür ederim. beni endişelendiren test çizgisi kadar koyu olmadı hiç biri bitanesi çok yaklaştı ama ince bi çizgi oluştu ilk kez kullanyorum da.

Sadece tek bitanesi diğerlerinden farklı koyulukdaysa o gün olabilir ovolasyonun.bazen açık çıkabiliyor oda kısa zaman yumurtlama oluyor diye biliyorum arkadaşımızda öyle oldu doktora gidip ayrıntılı görünebilirsin yumutlalarına iyi baktır.

Canım bu arkadaş sana yardımcı olabilir...sana iyi gelebilir :)

Canım görmemiş olabilir ondan alıntı yaptım kopyaladım onada yazıyyımmı görmemiş olabilirsin

Canım lh insan vucudunda her zaman bulunur bu yuzden idrarda surekli silik çıkar biz koyulastığı gunleri baz alıcaz yumurtlama öncesi pik yapıyo ve kontrol çizgisinden koyu çıkıyo. Silik çizgileri dikkate alma tatlım. Cok tesekkür ederiöm darısı en kısa zamanda hepinixe olsunn

pko lu olupda ovulasyon testiyle hamile kalan var mı?ekinyağız bunu yazan onunla konuşabilirmisin.

Arkadaşlar 7 gündür test yapıyorum ve 7 gündür de (bu bugünkü) aynı iki çizgi çıkıyor. Hep mi iki çizgi çıkacak? Tek çizgiye düşmeyecek mi? Birkaç test örneğini ile bugünkünün resmini gönderiyorum. Allah aşkına yorumlayabilir misiniz. $IMG_20140112_220518.jpg $ovulasyon test.jpg

Günaydın kızlar evi topla falan anca yazıyorum ben artık biraktım dün yapmadım yaa çünkü az belirgin silik bayaga birde zaten 10.gün çift çıkmıştı buğün 16.gün 8gün kaldı adetime doğrumu yapıyorum kızlar

bende bırakıyorum artık testi. Benimkiside sürekli çift çizgi çıkıyor :S 8 gün varsa testi bırak bence. 2 günde bir 2 kez daha temasta bulun. Allah yardımcın olsun arkadaşım

Hayırlı olsun öncelikle. Bende pko hastasıyım ama adetlerim sana göre çok düzensiz. 48.günümdeyim hala çift çizgiyi göremedim. diğeri hep silik çıkıyor. Başka birsey uyguladın mı

Canım bak benim adetlerim öyle aman aman düzensiz değildi ama ergenlikten beri hep günlerim gecerdi ben pkolu olduğumu öğrendiğimde liseye gidiyodum. Evlendikten sonra da hiç çocugum olmaz diye düşünüyodum yaşadğım korkuları bi ben bi Allahım bilir. Nette ovulasyon testi kullananları gördüm ve evliliğimin 6. Ayında kullanmaya başladım adetimden 13 gün sonra başladım yapmaya o günler hep silikti hiç aynı koyulukta olmuyodu ta ki 19. Güne kadar. O güne kadar her gün yaptım istikrarla, 19. Gün diğerlerinden farklı olduğunu gördm test çizgisi kontrolden cok daha koyuydu. O günleri degerlendirdim sonra adetime 4 gün kala idrar testi yaptım tek çizgi çıktı resmen yıkıldım. Tüm umudumu kaybetmiştim regl günü adet olmayınca öylesine bi test yaptım ve silik çizgi çıktıı aynı zamanda ovulasyom testi de yapmıstım o da aynı yumurtladıgım gün gibi kopkoyuydu. Doktora gidince beta hcg biraz düşük çıktı geç yumurtladgmı söylediö o da geç döllenme olmuş o zaman dedi şimdilik her şey yolunda şükür dinleniyorum sürekli ovulasyon testine güven canım. Ben onun yanısıra hiçbir şey yapmadım. Sen de umudunu kaybetmeden dene, bu ay olmaz ikinci ay olur. Rabbim herkesin gönlündekini versin şu mübarek gün hepiniz dualarımdasınız, iyi geceler

Canım bak benim adetlerim öyle aman aman düzensiz değildi ama ergenlikten beri hep günlerim gecerdi ben pkolu olduğumu öğrendiğimde liseye gidiyodum. Evlendikten sonra da hiç çocugum olmaz diye düşünüyodum yaşadğım korkuları bi ben bi Allahım bilir. Nette ovulasyon testi kullananları gördüm ve evliliğimin 6. Ayında kullanmaya başladım adetimden 13 gün sonra başladım yapmaya o günler hep silikti hiç aynı koyulukta olmuyodu ta ki 19. Güne kadar. O güne kadar her gün yaptım istikrarla, 19. Gün diğerlerinden farklı olduğunu gördm test çizgisi kontrolden cok daha koyuydu. O günleri degerlendirdim sonra adetime 4 gün kala idrar testi yaptım tek çizgi çıktı resmen yıkıldım. Tüm umudumu kaybetmiştim regl günü adet olmayınca öylesine bi test yaptım ve silik çizgi çıktıı aynı zamanda ovulasyom testi de yapmıstım o da aynı yumurtladıgım gün gibi kopkoyuydu. Doktora gidince beta hcg biraz düşük çıktı geç yumurtladgmı söylediö o da geç döllenme olmuş o zaman dedi şimdilik her şey yolunda şükür dinleniyorum sürekli ovulasyon testine güven canım. Ben onun yanısıra hiçbir şey yapmadım. Sen de umudunu kaybetmeden dene, bu ay olmaz ikinci ay olur. Rabbim herkesin gönlündekini versin şu mübarek gün hepiniz dualarımdasınız, iyi geceler

Gerçekten farklı bir durum olmuş seninki ve yikilmadan devsm etmissin ne güzel ben bisey dorcam çift çizgi koyu cikinca o gunmu ertesi gün mü ilişkiye girdin erken gostermesi dogrumu ovolasyonun? Ben aksam yaptinca daha koyuydu ertesi gun aksam oldu iliski sabahda koyuydu ama aksam daha koyuydu ??

Canım şu an gördüm yazdığını evet ben pkoluyum ve ilk defa kullandığım ovulasyon testiyle hamile kaldım geçen ay tatlım sormak istediğin bişey varsa cevaplarım seve seve :)

Gerçekten farklı bir durum olmuş seninki ve yikilmadan devsm etmissin ne güzel ben bisey dorcam çift çizgi koyu cikinca o gunmu ertesi gün mü ilişkiye girdin erken gostermesi dogrumu ovolasyonun? Ben aksam yaptinca daha koyuydu ertesi gun aksam oldu iliski sabahda koyuydu ama aksam daha koyuydu ??

Ben cift cizgiyi gormeden baslamistim iliskiye hani olur da kaciririm diye ovulasyon testi yaptigim her gun iliski oldu :) cift cizgiyi koyu gorunce de oldu ertesi gun ve bi sonraki gun sonra sıklmstm zaten adet gunune kadar olmadi canim :) normalde cift cizgiyi ayni koyulukta gordukten 36 saat sonra yumurtla catliyo diye biliyorum ama ben riske atmak istemedim o ayri. Bu arada bnde 19. Gun test cizgisini daha koyu gordum ama 20. Gun yaptigimda da yine ayni sekildeydi hatta benimde kafam karismisti pko oldugum icin oyle oldugunu dusunmustum ama yumurtlamanin gerceklesecegini gosteriyomus :) oyle canim istee hikayemm

X