Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Kizlar merhaba, buraya yaziyorum ki sizde ovulasyon testlerinizden umudunuzu kesmeyin diye, ben pkoluyum ayni zamanda hashimoto tiroidi hastayim 6 aylik evliyim hic de korunmadim, bu ay ovulasyon testi kullandim ben yumurtlama zamanimi herkes gibi 13. 14. Gun sanarken israrla her gun yaptim ve adetimden 19 ve 20 gun sonra yumurtladigimi ogrendim, ogrendigimde adetime 10 gun vardi, tabi o gunleri iyi degerlendirdik ve su an hamileyimmm :) umudunuzu sakin kaybetmeyin olur mu rabbim tum isteyenlere versin insallah. Ben de bebegime kavusayim hayirlisiyla ..

al benden de o kadar :) bende yumurtlamamı 13.-14. gün sanıp o zamanlar çalışıyordum, ancak bu ay ilk defa kullandığım ovulasyon testine göre 19. günde yumurtluyorum, hemde her ay mütemadiyen 30 günde bir regl olmama rağmen :) biz de çalışmaları sıklaştırdık, umarım seninle aynı sonucu alırım :)

bebeğin hayırlı olsun, allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :)

al benden de o kadar :) bende yumurtlamamı 13.-14. gün sanıp o zamanlar çalışıyordum, ancak bu ay ilk defa kullandığım ovulasyon testine göre 19. günde yumurtluyorum, hemde her ay mütemadiyen 30 günde bir regl olmama rağmen :) biz de çalışmaları sıklaştırdık, umarım seninle aynı sonucu alırım :)

bebeğin hayırlı olsun, allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :)

Aaa bakk ayniymisiz seninleee :) ovulasyon testleri kendimizden haberimiz olmayi ogretti,yoksa bize kalsa herkes gibi 13 , 14 sanicaktikk :) insallah sen de benim gibi istegine kavusursun canimm hepimiz kucaklarimza alalim bebisleri insallahhh :))

Ben cift cizgiyi gormeden baslamistim iliskiye hani olur da kaciririm diye ovulasyon testi yaptigim her gun iliski oldu :) cift cizgiyi koyu gorunce de oldu ertesi gun ve bi sonraki gun sonra sıklmstm zaten adet gunune kadar olmadi canim :) normalde cift cizgiyi ayni koyulukta gordukten 36 saat sonra yumurtla catliyo diye biliyorum ama ben riske atmak istemedim o ayri. Bu arada bnde 19. Gun test cizgisini daha koyu gordum ama 20. Gun yaptigimda da yine ayni sekildeydi hatta benimde kafam karismisti pko oldugum icin oyle oldugunu dusunmustum ama yumurtlamanin gerceklesecegini gosteriyomus :) oyle canim istee hikayemm

Sağol canim teşekkür ederim :) ♥ bakalım ne olucak haberlesiriz duani eksik etme tek nefesde kurtulmayi nasip etsin inşaallah Allah im.

Kizlar merhaba, buraya yaziyorum ki sizde ovulasyon testlerinizden umudunuzu kesmeyin diye, ben pkoluyum ayni zamanda hashimoto tiroidi hastayim 6 aylik evliyim hic de korunmadim, bu ay ovulasyon testi kullandim ben yumurtlama zamanimi herkes gibi 13. 14. Gun sanarken israrla her gun yaptim ve adetimden 19 ve 20 gun sonra yumurtladigimi ogrendim, ogrendigimde adetime 10 gun vardi, tabi o gunleri iyi degerlendirdik ve su an hamileyimmm :) umudunuzu sakin kaybetmeyin olur mu rabbim tum isteyenlere versin insallah. Ben de bebegime kavusayim hayirlisiyla ..

canım nasıl yaptın peki ben 30 günde bir adet oluyorum 8. gün çokkk silikti yavaş yavaş belrgnleşiyor ama daha koyuyu göremedm gün aşırımı yaptın ilşkini nasıl oldu

canım nasıl yaptın peki ben 30 günde bir adet oluyorum 8. gün çokkk silikti yavaş yavaş belrgnleşiyor ama daha koyuyu göremedm gün aşırımı yaptın ilşkini nasıl oldu

8. Gun cok erken canim benim, daha belirginlestigi gunler olcak. Lh hormonu idrarda surekli bulundugu icin silik cikiyo koyulastiginda yumurtlama gerceklesiyo. benim adetlerim duzensizdi o yuzden 19. Gun cikti seninki 16. Gun falandir buyuk ihtimal. Valla ben azmettim her gun oldu iliski ne biliyim evlendigimden beri hic bu kadar duzenli iliski olmamisti ilk defa bu ay 9 10 gun boyunca her gun iliski oldu, iliskiden sonra ayaklarinizi kaldrmayi unutmayin kizlar ben hep oyle yaptmmm

Sağol canim teşekkür ederim :) ♥ bakalım ne olucak haberlesiriz duani eksik etme tek nefesde kurtulmayi nasip etsin inşaallah Allah im.

Amin canim beniiim sen de haber ver mutlaka hepiniz dualarimdasiniz umarim isteginiz en kisa zamanda gerceklesir ben de sagsalim kucagima alirim minigimiiii

günaydın kızlaar...bugün 14.günümdeyim,enson dün yaptım testi hala tek çizgi,bu akşam neolacak bakalım:KK37:

Hiç bilmiyorum desemmm :)) geç döllenme olmasaydı 6 hafta olcaktı ama geç döllenme olduğu için doktor cuma günü 4 hafta dedi bilmiyorum yani tam olarak canım bnde önümüzdeki pazartesi ögrenicem inşallah :)))

Cevapların için teşekkür ederim.Umarım herşey gönlünce olur. Çok dikkat et kendine. Eskiden 1.5 2 Ayda bir hasta olurken şimdilerde sanırım stresten 2 aydan daha uzun sürelerde olmaya başladım. Aslında ben geçen yıl hamile kalmışdım. 7 haftalıkken kaybettim. Ve şimdi olmuyor. Umutsuzum.

Cevapların için teşekkür ederim.Umarım herşey gönlünce olur. Çok dikkat et kendine. Eskiden 1.5 2 Ayda bir hasta olurken şimdilerde sanırım stresten 2 aydan daha uzun sürelerde olmaya başladım. Aslında ben geçen yıl hamile kalmışdım. 7 haftalıkken kaybettim. Ve şimdi olmuyor. Umutsuzum.

umudunu kaybetme, benim hiç olmuyordu. Tüp bebek vs herşeyi denedik sonra herşeyi bıraktım kendimden hamile kaldım bu seferde kimyasal gebelik oldu. İnancını kaybetme sen, Allahım Hz isa yı nasıl yarattı? O ol dedikten sonra pko muş, sperm azlığımız vs miş vız gelir... Sen önlemini al, gerisi Allahtan..

umudunu kaybetme, benim hiç olmuyordu. Tüp bebek vs herşeyi denedik sonra herşeyi bıraktım kendimden hamile kaldım bu seferde kimyasal gebelik oldu. İnancını kaybetme sen, Allahım Hz isa yı nasıl yarattı? O ol dedikten sonra pko muş, sperm azlığımız vs miş vız gelir... Sen önlemini al, gerisi Allahtan..

Sana da geçmiş olsun canım. Aslında haklısın umudumuzu kaybetmemiz gerekiyor ama içim dinlemiyor.

Bebeğini kaybetmene çok üzüldüm cnm inşallah böyle bi acı bir daha yaşamazsın inşallahhhhhh
Umutsuz olma lütfen hamile kalabiliyorsun bu senin için iyi bişi lütfen pes etme

Sana da geçmiş olsun canım. Aslında haklısın umudumuzu kaybetmemiz gerekiyor ama içim dinlemiyor.

içine söyle yaramazlık yapmasın :) Allah bizlere sağlık sıhhat versin sonra bebeklerimizi versin. Seni geren herşeyi herkesi çıkar hayatından. Sevmediğin insanlarla görüşme, yapmak istemediklerini yapma. Eşinle birlikteliklerin zor geliyorsa sürekli denemek o konuya yöntemler bul. Eğer rahat olursan durum değişir. Bak sana bir örnek vermek istiyorum. Tüp bebek tedavisinde fazlaca yumurtlatıyorlar ilaçla benim değerler de müthiş. her şey yolunda filan. Sonra iş yerinden biri ile tartıştım ama çok sinirlendirdi beni. Ertesi gün kontrole gittiğimde tüm değerlerim düşmüştü. Doktor şoka girdi. Demek istediğim biz yumurtaları kontrol ettiğimiz için bu durumu gördük. Normalde her stress de kim bilir hangi organımız zarar görüyor. O yüzden herşey senin ruhunun sakinliğinde bitiyor.. Çok yazdım kusura bakma, detaylı anlatmak istedim

Bebeğini kaybetmene çok üzüldüm cnm inşallah böyle bi acı bir daha yaşamazsın inşallahhhhhh
Umutsuz olma lütfen hamile kalabiliyorsun bu senin için iyi bişi lütfen pes etme

en azından hamile kalabiliyorsun tesellisini bende eskiden başka bebeğini kaybedenlere yapardım :) Ama başına gelince durum değişiyor. Doğuramadım bebeğimi sağlıklı sıhhatli alamadım ki ne önemi var diyorsun. İnşallah canım, ben umudumu kaybetmeyeceğim inşallah rabbim de verecek. Allahım isteyen herkese versin. Biz kadınlar erkeklere göre daha güçlüyüz :) ve inatçı..

en azından hamile kalabiliyorsun tesellisini bende eskiden başka bebeğini kaybedenlere yapardım :) Ama başına gelince durum değişiyor. Doğuramadım bebeğimi sağlıklı sıhhatli alamadım ki ne önemi var diyorsun. İnşallah canım, ben umudumu kaybetmeyeceğim inşallah rabbim de verecek. Allahım isteyen herkese versin. Biz kadınlar erkeklere göre daha güçlüyüz :) ve inatçı..

Cnm seni çok iyi anlıyorum
4 senedir bebek istiyorum her ay acaba hamilemiyim diyip durdum en sonunda tüp bebek tedavisi oldum o da yeni kimyasal gebelikle sonuçlandı çok üzüldüm çok ağladım iyi yönünü düşünmeye başladım demekki hamile kala biliyorum dedim şimdi 2 ay ara vericem tekrar doğal yollardan denicem eğer olmazsa dondurulmuş ebriyolarımı tekrar denicem
Daha önceden ovulasyon testi aldım ama birtürlü kullanmak nasip olmadı kimyasal gebelikten sonra adetim 20 gün kadar sürdü bu ay olacağını da pek sanmıyorum bir dahaki ay denicem ovulasyon testini inşallah olurda tüp bebeğe gerek kalmaz
allah yardımcımız olsun biran önce bebiş haberleri alırız inşallahhhh:emir_bebek:

Son düzenleme:
içine söyle yaramazlık yapmasın :) Allah bizlere sağlık sıhhat versin sonra bebeklerimizi versin. Seni geren herşeyi herkesi çıkar hayatından. Sevmediğin insanlarla görüşme, yapmak istemediklerini yapma. Eşinle birlikteliklerin zor geliyorsa sürekli denemek o konuya yöntemler bul. Eğer rahat olursan durum değişir. Bak sana bir örnek vermek istiyorum. Tüp bebek tedavisinde fazlaca yumurtlatıyorlar ilaçla benim değerler de müthiş. her şey yolunda filan. Sonra iş yerinden biri ile tartıştım ama çok sinirlendirdi beni. Ertesi gün kontrole gittiğimde tüm değerlerim düşmüştü. Doktor şoka girdi. Demek istediğim biz yumurtaları kontrol ettiğimiz için bu durumu gördük. Normalde her stress de kim bilir hangi organımız zarar görüyor. O yüzden herşey senin ruhunun sakinliğinde bitiyor.. Çok yazdım kusura bakma, detaylı anlatmak istedim

Çok haklısın herşeyin başı stres. Bu beklemeyi yaşamayanlar anlamıyorlar. Herkes daha gençsin bu kadar kafana takma diyor. Düşük içinde çok küçüktü bu kadar üzülecek ne var diyorlar. Ama burada herkes halden anlıyor. Destek oluyor.

heeey! kaçaak nerelerdesin sen,ne alemdesin yahu

Cnm sorma adetim tam 20 gün sürdü daha yeni yeni bitti ilk defa böyle bişi yaşadım :KK50: Bu ay ovulasyon testini pek kullanamadım o yüzden gelemedim ama arada baktım özellikle sana güzel haberler var mı diye inşallah bu ay güzel sonuç alırsın güzel bi kız çocuğun olur inşallahhhhh :KK16:

X