Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

kızlar bende hamile kalmak istiyorum hayırlısıyla ama yumurtalar yavaş çalışıyoo adetimin olmasını bekliyorum bakalım gecikirse test yapacam hamile olsam bi belirti olurdu demi

adetine ne kadar var.. bide ne gibi belirtiler. yorgunluk uyku hali genelde adet geçince başlıyormuş..ama kasık ağrısı gibi bişeylerse o erken başlayabilir. kimisinde hiç belirti olmuyor. Kişiden kişiye değişen bi durum bu..

Merhaba kizlar Ovulasyon testi kullananlar birsey sorucam ben ayin 6 sinda adet gordum ovulasyon kullanmadim yumurtlama tarihimi hesaplayip iliskide bulunduk.benim hesabima gore yumurtlama tarihim gecti ayin 3 ü gibi bat tarihim üc gundur dayanamadim ovulasyon testi yaptim 2 .cizgi silikte olsa cikiyor hala yumurtladigimi dusunmuyorum sizce hamile olabilirmiyim.ikinci cizgi bu nedenle cikiyor olabilirmi.

Kimsenin bir fikri yokmu yaa neden cevap yazmiyo kimse bana 😔cok merak ediyorum

Kimsenin bir fikri yokmu yaa neden cevap yazmiyo kimse bana 😔cok merak ediyorum

canım burda okuduklarıma göre konuşuyorum bu ovulasyon testlerinde ikinci çizginin silik olarak çıkması normalmiş cünkü vucudumuzda Lh hormonu herzaman oldugu için silik çizgi çıkabilir. tabi bi yandanda yumurtlama gününü değerlendirip adete yakın çizgilerin hala çıkması hamilelik anlamınada gelebiliyomuş. bende seninle aynıyım yumurtlama günümü değerlendirdim adetime 3 gün kaldı hala çizgiler silikde olsa çıkmaya dewam ediyo yani çok karışık bi durumm keşke bu kadar takmamayı becerebilsekkk :KK43:

inşallah bu kez bebeğim annesine tutunacak...................öylesine bir test yaptım sabah ama bu aydan hiç ümidim yoktu çünkü koyu çizgiyi yakalamış ama değerlendirememiştim ama olmuş işte:)kan verdim gün içinde 13 gün için 60.19 normal mi sizce

inşallah bu kez bebeğim annesine tutunacak...................öylesine bir test yaptım sabah ama bu aydan hiç ümidim yoktu çünkü koyu çizgiyi yakalamış ama değerlendirememiştim ama olmuş işte:)kan verdim gün içinde 13 gün için 60.19 normal mi sizce

hangi 13.günden bahsetmişin anlamadım tatlııımmm

kız hangi 13.günden bahsediyosn,herhalukarda hamilesin hayırlı olsun,adetin geçtimi,geçmediyse kaçgün var adetine,ayy çok sevindim

Kizlar ben bugun kan vermeye gittim hastaneye. Idrar testi pozitif zaten, bir de kan testine gerek yok, bu testler pozitif cikiyorsa dogrudur dediler. Bundan sonra yapmaniz gereken doktorunuza gorunmek dediler. Doktorumu aradim anlattim. Hayirli olsun, gebesin o zaman dedi :) haftaya haftasonu cagirdi kontrole, simdeden kese gorunmezmis. Inşallah her sey olumlu gelisir ve kesede bebek olusur, kalp atislarini duyariz :) testimin fotosunu da ekliyorum.

Eklentiler

• $Screenshot_2013-12-28-19-42-08.jpg
    $Screenshot_2013-12-28-19-42-08.jpg
    7,4 KB · Görüntüleme: 16
kız hangi 13.günden bahsediyosn,herhalukarda hamilesin hayırlı olsun,adetin geçtimi,geçmediyse kaçgün var adetine,ayy çok sevindim

yani 2 haftalık gebelik için değer iyi mi diye sordum hayatım:)30 u bat canım.hatta yazmıştım bu ayı değerlendiremedim diye ama nasip işte.o yüzden beklemiyordum dün sabah sanki midem biraz bulandı gibi hissettim annemde hamilemisin demişti bende imkanı yok demiştim ama rüyamda da silik bir gebelik testi görmüştüm sabah elimde kalan bir test vardı onu kullandım.bakmadım bile sofraya oturdum sonra aklıma geldi alıp atayım diye bi baktım silik çizgi nasıl şok oldum anlatamam tabi hemen kana gittim. inşallah hayırlısıyla kucağıma alırım.darısı isteyen tüm arkadaşların başına inşallah.bu arada az önce rahimde ağrı başladı sanki adet olucam gibi.bir sorun yoktur inşallah

Kizlar ben bugun kan vermeye gittim hastaneye. Idrar testi pozitif zaten, bir de kan testine gerek yok, bu testler pozitif cikiyorsa dogrudur dediler. Bundan sonra yapmaniz gereken doktorunuza gorunmek dediler. Doktorumu aradim anlattim. Hayirli olsun, gebesin o zaman dedi :) haftaya haftasonu cagirdi kontrole, simdeden kese gorunmezmis. Inşallah her sey olumlu gelisir ve kesede bebek olusur, kalp atislarini duyariz :) testimin fotosunu da ekliyorum.

canım yinede verseydin bir kan.kaç olduğunu öğrenirdin ben dayanamazdım.inşallah hayırlısıyla kucağımıza da alırız:)bu arada benim testim biraz daha açık renkliydi

Canim valla Acıbadem Hastanesi'ne gittim, almadilar gerek yok diye :) düşün Acıbadem gibi para göz bi hastane bile gerek yok demisse, gerek yoktur dedim :) doktorumu aradim o da gerek yok dedi. Son adet tarihime gore hesapladi, 5 haftalikmis su anda. Artik detaylar muayeneye gidince sekillenecek.
Bu arada bu benim yaptigim 3.testti. İkinci cizgi silikti, gun geçtikce koyulasti. Bu testi dun yaptım, bugun yapsam daha da koyu cikar herhalde. Silik de ciksa pozitifmis, senin de gozun aydın :)

Guzel haberler alan arkadaslari tebrik ediyorum, gozunuz aydin :nazar:
Insallah saglikla kucaginiza almayi da nasip eder Allah
Bana ve dileyen tum herkese de bir an once hayirlisiyla nasip etsin insallah...
her ne kadar bir aydir bu topikte yazdiklarima sadece bir arkadas disinda hickimse cevap yazmamis olsa da ben hepimiz icin dua ediyorum ...

her ne kadar bir aydir bu topikte yazdiklarima sadece bir arkadas disinda hickimse cevap yazmamis olsa da ben hepimiz icin dua ediyorum ...

teşekkür ederim.Allah razı olsun.darısı hayırlı zamanda sizinde başınıza inşallah.kendi adıma bilmediğim bir konu hakkında tahminlerde bulunmaktan kaçmaya çalışıyorum.yoksa tabiki sizi yanlız bırakmak istemem ve inanın burada hiçbir arkadaşım istemez.

Arkadaşlar Ben de Tükrük yöntemiyle kullanılan Ovulasyon testi aldım aranızda kullanan varsa ltfen bana bilgi versin...Ben 4 arkadışmal denedim hepimizin ovilasyon zamanı farklı olmasına karşı aynı şeyi gösterdi ya biz becermedik yada tükrükle kullanılan sonuç vermiyor ..bu konuda deneyiminiz varsa ltfen paylaşın.

Arkadaşlar Ben de Tükrük yöntemiyle kullanılan Ovulasyon testi aldım aranızda kullanan varsa ltfen bana bilgi versin...Ben 4 arkadışmal denedim hepimizin ovilasyon zamanı farklı olmasına karşı aynı şeyi gösterdi ya biz becermedik yada tükrükle kullanılan sonuç vermiyor ..bu konuda deneyiminiz varsa ltfen paylaşın.

bende aldim bir kac gun once henuz elime gecmedi http://m.youtube.com/results?q=saliva ovulation microscope reviews&sm=1 kullanimini verdigim linkten bakabilirsin idrarla yapilan ovulasyon testleri kadar guvenilir kullanim suresi uzun oldugu icinde daha az paraya mal olur bu testi yaparken uzun bir muddet yemek yememen ve bisi icmemen gerek onun icin en uygun kullanim sabah zamanidir ovulasyon donemi haric genellikle ayni sekil cikar o yuzden arkadaslarinla ayni cikmasinin nedeni ondadndir zaten yavas yavas kullanmasini kavricaksin bende ilk sefer kullanicam arada gir sonuclari paylasalim bende idrarla yapilan testlerdende aldim bakalim ikisi de birbirini tutucakmi? ilk ay belki tutturamayiz belki amaikinci ay dahada iyi kullanmayi ogreniriz

ayyy aşkolsuunnn,kız olurmu hiç öyle şey burada hepimiz arkadaşız,kimbilir belkide aynı şehirlerde yaşayanımız bile vardır,bende habire bekleyip duruyorum,adet olsaydım bi,otamatik hesaplara göre yarın olmalıyım,

yani 2 haftalık gebelik için değer iyi mi diye sordum hayatım:)30 u bat canım.hatta yazmıştım bu ayı değerlendiremedim diye ama nasip işte.o yüzden beklemiyordum dün sabah sanki midem biraz bulandı gibi hissettim annemde hamilemisin demişti bende imkanı yok demiştim ama rüyamda da silik bir gebelik testi görmüştüm sabah elimde kalan bir test vardı onu kullandım.bakmadım bile sofraya oturdum sonra aklıma geldi alıp atayım diye bi baktım silik çizgi nasıl şok oldum anlatamam tabi hemen kana gittim. inşallah hayırlısıyla kucağıma alırım.darısı isteyen tüm arkadaşların başına inşallah.bu arada az önce rahimde ağrı başladı sanki adet olucam gibi.bir sorun yoktur inşallah

tatlım iki haftalıkken belli ettigini hiç bilmiyordum o yüzden ne 13 dedimya,ayy hayırlı olsun tatlım,peki söylesene degerlendiremedini yazmışınya,nası oldu ilişki hangi gündü kaçıncı günleriydi yani,bende heyecanla adet olmayı bekliyorum,spraili çıkartmamın üstünden zaman geçtikçe dahada heyecanlanıyorum,çünkü hemen gebe kalmakta sıkıntı oluyo bu sprail yüzünden,

X