Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Herkese merhaba. Oncelikle insaAllah Rabbim hepimize yavrularimizi aratmadan bekletmeden gonderir.

Benim sorum soyle:

Bu ay adetim gecikti. Dun gece 11 civari kahverengi akintim geldi. Kirmizi henuz yok.

Ovulasyon testini 12 inci gun yapmam gerek ama hangi gunden itibaren sayacagim? İlk lekeden itibaren mi yiksa ilk kirmizidan itibaren mi?

Birde testi sabah idrari ile yapmayin yaziyor. Peki hangi zaman diliminde yapmaliyiz? Oglen İkindi Aksam??

Gun asiri iliskiye girmek en dogrusuymus. Yani diyelim ki testi pazartesi yaptim ve positiv cikti. Pazartesi ve Carsamba iliski olmasi gerekiyor degil mi? Yoksa Sali ve Persembe mi?

Kusura bakmayin biraz heyecanli birazda bilgisizim bu konularda. Yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Hayirli Cumalar..
sabah 10 ve akşam 8 sularında yap testi,testten 4 saat önce sıvı tüketme ve idrarını biraz biriktir

Bu ay testi 2. kez denedim. Aynı zamanda BMT takibi de yaptım. Testlerde pozitifi göremedim, ama BMT takibinde ısı düşüşünü yakaladım. 2-3 arayla ilişki denedim. Bazen 4 gün oldu maalesef. Ama tutmadı yine. Önümüzdeki ay yine testle takip yapsam mı yoksa bir kaç ay oluruna bıraksam mı yoksa doktora gitsem mi artık çok kararsızım. :44:

Bu ay testi 2. kez denedim. Aynı zamanda BMT takibi de yaptım. Testlerde pozitifi göremedim, ama BMT takibinde ısı düşüşünü yakaladım. 2-3 arayla ilişki denedim. Bazen 4 gün oldu maalesef. Ama tutmadı yine. Önümüzdeki ay yine testle takip yapsam mı yoksa bir kaç ay oluruna bıraksam mı yoksa doktora gitsem mi artık çok kararsızım. :44:

bu sorunun cevabını bilen yok sanırım. ben de her ay hüsrana uğradıktan sonra düşünüyorum. kendi haline bıraksam düşünmesem diyorum ama olmuyo. elimde değil düşünmeden yapamıyorum. nolcak böyle yaa. neden mutlu olamiyorum. aklımdan bir saniye bile çıkaramıyorum. offfffff offfff

Evet. Yani abdestlendikten sonra. Pazartesiyi misal olarak verdim de. Demek positiv cikan gun ilk iliski olacak. Tesekkur ederim:)

evet canım pozitif gördükten sonra hergün ilişki olsun aslında spermler içimizde 3ile 5 güne kadar canlı kalıoyomuş ama olsun gün öncesinden eşinize bol bol keçi boynuzu yedirin ve ilişkiye girin:emir_bebek:

Son düzenleme:
arkadaşım 30 günde bir oluyorsan 13.gün yumurtlama günün olmuyormu
Ortalamaa adet döngüsünden 14 çıkınca 16. gün oluyo canım.ovulasyon hesaplama testleri varya nette ordada öyle çıkıyor

selam cnm.aynı şeyi 3 aydır bende yaşıyorum ve kafayı ymek üzereyim.28-29 günde bir regl oluyorum. bugün 17. günümdeyim ve hala çift çizgiyi görebilmiş değilim.sanırım bünyeye göre değişen bir durum bu.geçtiğimiz aylarda sinirlenip 17. günden sonra test yapmadım ama bu ay kararlıyım adet olana kadar yapıcam.bence sende yapmaya devam et galiba bizim yumurtamız geç çatlıyo.

slm canım ...senin 14-15.günler olması lazım normalde sanırım...
ya yumurtlama olmıycak bu ay yada dediğin gibi geç olcak sanırım benimde:KK31:
benim anlamadığım 10-11 ve 12 günler silikte olsa çizgi çıkmıştı neden 13 ve 14te çıkmadı geç olcak olsada giderek koyulaşması gerekirdi gibi geliyo ama neyse...belkide testte sorun vardır,gün aşırı çalışmaya devam ...10,12,14. günlerde birlikte olduk.16 18 ve 20 de de günaşırı şekilde devam edicem bu ay .

Ortalamaa adet döngüsünden 14 çıkınca 16. gün oluyo canım.ovulasyon hesaplama testleri varya nette ordada öyle çıkıyor

benim anlamadığım 10-11 ve 12 günler silikte olsa çizgi çıkmıştı neden 13 ve 14te çıkmadı geç olcak olsada giderek koyulaşması gerekirdi gibi geliyo ama neyse...belkide testte sorun vardır,gün aşırı çalışmaya devam ...10,12,14. günlerde birlikte olduk.16 18 ve 20 de de günaşırı şekilde devam edicem bu ay .

dogrudur benim 29 gün ben hesaplayıcılara baktıgımda 12 yazıyo,buyüzden seninkide 13 olur diye okumuştum

valla şaştım iyice verdigin adrese baktım orada 16 diyor,ben başka biadresten baktım 12 yazıyor,hayırlısı bakalım

12 ile 20.günler arası boş durma ben başka yerlerdende araştırdım hep beklenen adet tarihinden 14 gün geri getçekmişin öyle yazıyor çoğu yerde..hayırlısı canım

evet tatlım bugün 18. gündeyim bakalım bugün ne çıkacak.bu topiğin başlarında okumuştum.bir bayanın adet siklusu 29-32 gündü ve çift çizgiyi tam 27. gün görmüştü.demekki geç yumurtlama böyle bişey.doktor herşey normal dedi.artık doktorada gitmek istemiyorum. adet olana kadar testleri yapmaya devam:))

bizde testte çift çizgiyi bekledik spermler biriksin diye.13.14.15.16 yapmadık bişey baktık ki testte pozitif çıkacağı yok 17.günü değerlendirdik:))

evet tatlım bugün 18. gündeyim bakalım bugün ne çıkacak.bu topiğin başlarında okumuştum.bir bayanın adet siklusu 29-32 gündü ve çift çizgiyi tam 27. gün görmüştü.demekki geç yumurtlama böyle bişey.doktor herşey normal dedi.artık doktorada gitmek istemiyorum. adet olana kadar testleri yapmaya devam:))

bizde testte çift çizgiyi bekledik spermler biriksin diye.13.14.15.16 yapmadık bişey baktık ki testte pozitif çıkacağı yok 17.günü değerlendirdik:))

yaa testler bağlı kalma sende benim gibi yap :))
10 12 14 16 18 20 allah ne verdiyse:KK23::KK23: biriinden biri denk gelir elbet

hahaayy:))) inşallah rabbim nasip eder tatlım.sen testleri yapmaya devam ediyo musun?

13 ile 14. gün silik çıktı işte bugün 15.gün evde unutmuşum normalde yanıma alıyodum iş yerinde yapıyodum saat 17:00 gibi ama bugün eve gidince yaparım artık..o uzayan akıntıdan da kasığımdaki ağrı da yok henüz daha yımırtlamam heralde:KK6:

12 ile 20.günler arası boş durma ben başka yerlerdende araştırdım hep beklenen adet tarihinden 14 gün geri getçekmişin öyle yazıyor çoğu yerde..hayırlısı canım

peki bi sorum olacak,kız çocugu çok istiyorum yumurtlama olmadan ilişki olsa sperm içerde canlı kalıyomuşya o sıradada erkek spermi dayanıksız oldugundan kaybolıyomuş.kız hücreleri daha dayanıklıymış,yumurtlama oldugu andada kalan canlı spermlerin kız olma olasılıgı çok yüksekmiş,yaniiii bilgin varmı bu konuda acaba:21:

13 ile 14. gün silik çıktı işte bugün 15.gün evde unutmuşum normalde yanıma alıyodum iş yerinde yapıyodum saat 17:00 gibi ama bugün eve gidince yaparım artık..o uzayan akıntıdan da kasığımdaki ağrı da yok henüz daha yımırtlamam heralde:KK6:

tamam bakalım pozitifi gördüğünde yazarsan sevinirim:)

peki bi sorum olacak,kız çocugu çok istiyorum yumurtlama olmadan ilişki olsa sperm içerde canlı kalıyomuşya o sıradada erkek spermi dayanıksız oldugundan kaybolıyomuş.kız hücreleri daha dayanıklıymış,yumurtlama oldugu andada kalan canlı spermlerin kız olma olasılıgı çok yüksekmiş,yaniiii bilgin varmı bu konuda acaba:21:
bu konuda bilgim yok canım ,bende kız çok istiyorum ama Allah aratmasın sağlıklı hayırlı evlat olduktan sonra kız erkek farketmez...bi hamile kalalımda cinsiyeti kader kısmett:KK34:
tamam bakalım pozitifi gördüğünde yazarsan sevinirim:)

tamam canım görürsem inşallah :KK1:yazarım:KK14::KK14:

X